Алергія на шерсть, що робити?

Алергія на шерсть тварин стала в ХХІ столітті досить поширеним явищем. Причин цьому як і загалом факторів, що спричиняють виникнення стану гіперчутливості організму є багато.
Алергія на шерсть виникає в більшості випадків на волосся домашніх улюбленців – котів і собак. Значно рідше зустрічається непереносимість організмом шерсті овець, кроликів, коней, верблюдів.
Безпосереднім причинним фактором алергічної реакції є білок, який міститься у секретах сальних залоз і епідермісі тварини. Шерсть виконує роль накопичувача і переносника цього алергену як через повітря, так і при прямому контакті з твариною. Білок тварини після першого контакту з людським організмом викликає вироблення специфічних антитіл (так званого імуноглобуліну Е), які після повторного контакту викликають симптоми алергії.
Клінічно симптоми алергічної реакції є специфічними. Алерген потрапляє на слизові оболонки носо- і ротоглотки, кон’юнктиву ока і провокує виникнення нежиттю, частого чхання, сльозотечі. При потраплянні білкових сполук шерсті в бронхи розвивається бронхоспазм і як наслідок – задишка, яка може через деякий час перерости в астму. Більш загальна реакція організму проявляється у вигляді анафілактичного шоку. За умови контактування зі шкірою може виникнути дерматит і висипка.
Алергія на шерсть є досить не складним діагнозом, тому її можна визначити і самому, враховуючи типову симптоматику і епізодичність алергії. Легко помітити виникнення симптомів після контакту з домашнім улюбленцем чи одягом, що виготовлений зі шкіри тварини. Для більш точного встановлення причини проводиться здача скарифікаційних алергопроб в період ремісії захворювання. Метод є досить чутливим і допоможе встановити вид тварини на яку найбільше реагує організм.
Позитивний результат провокаційних алергопроб остаточно встановлює діагноз – алергія на шерсть тварин. Лікування спочатку повинно полягати в усуненні причинного фактору і ліквідації симптомів алергії. Перш за все слід мінімізувати, а краще взагалі усунути контакт з твариною. Якщо це неможливо, то слід просто розмежувати квартиру на зони де живе тварина і де перебування її небажане (спальня чи вітальня). Обовязково слід проводити регулярне вологе прибирання помешкання. Ефективним варіантом вирішення проблеми є зміна місця проживання або якісне оновлення гардеробу. Для усунення симптоматики алергії підійдуть антигістамінні препарати (лоратидин, цетрин та інші). Вони усунуть симптоми і покращать дихання. У випадку виникнення астми слід відразу звернутися до лікаря, який зазвичай в такому випадку призначить інгаляцію препаратами, які усувають бронхоспазм і покращують дихання. В період ремісії слід провести кількаразові курси специфічної імунотерапії (СІТ), які через деякий час допоможуть зменшити чутливість організму до алергенів і таким чином ослабити симптоми та покращити якість життя пацієнтів. СІТ проводиться під контролем алерголога протягом кількох років. 

Більш детально про заходи профілактики алергії на котів можна дізнатися в статтях:
Алергія на котів: прояви і профілактика
Алергія на собак

Немає коментарів :

Дописати коментар