Очищення обличчя в домашніх умовах: рецепти. Лікувальна косметика і народні засоби

Кожна дівчина прагне не тільки виглядати ефектно і дорого, але і подобатися передусім собі і власним подругам. Питання здоров'я шкіри і її квітучого вигляду займає більшу частину жіночої уваги. Тому багато красунь проводять власноручно процедури для кращого вигляду шкіри обличчя, щоб оптимально підвищити тонус клітин і провести профілактику старіння.

Опис методики

Багато фахівців підкреслюють важливість правильної механічної очистки. Її може проводити тільки досвідчений і практикуючий майстер з наявністю відповідних інструментів. Самостійні маніпуляції з шкірним покривом призводять до значного подразнення, інфікування, а також ще більш складніших наслідків, таких як помітні рубці або шрами, за маскувати які надалі буде дуже непросто. Також чистка призводить до активації не менш важливих процесів: вирівнювання поверхні шкірного покриву і зменшення кількості дрібних зморшок і нерівностей за допомогою відлущування мертвих клітин шкіри, що тягне за собою прискорення регенерації; налагодження режиму харчування і насичення киснем нижніх шарів шкіри, які часто недоотримують необхідну кількість потрібних компонентів. У домашніх умовах проводити оптимально комфортну для шкіри чистку можна за допомогою якісних скрабів. Їх можна легко скласти будинку з найпростіших і доступних продуктів.

Види очистки обличчя

Фахівці виділяють кілька основних видів чистки в домашніх умовах, які зможуть допомогти виправити ситуацію: досить клопіткий, але м'яко діючий хімічний пілінг, дія якого грунтується на пом’якшенні верхнього шару шкіри і злущування старих клітин; ретельний механічний пілінг проводиться з використанням абразивних засобів, які допомагають педантично очистити жирну шкіру від чорних крапок, а також вирівняти її тон; новітній спосіб впливу, який тільки набирає популярності - фізичний пілінг, що проводиться за допомогою ультразвукового апарату, хвилі якого можуть дбайливо злущувати мертві клітини.
За своєю суттю пори шкіри обличчя відіграють роль свого роду природного тунелю. По ньому шкіра очищається від зайвого жиру, частинок пилу і поту. Тому недостатнє очищення може призвести до появи пробок у вигляді чорних крапок або безбарвних горбків, які легко можна відчути після дотику.

Очищення обличчя в домашніх умовах. Рецепти масок та інших засобів

Якісний і, головне, неагресивний діючий пілінг можна провести за допомогою масок, основою для яких є природні компоненти (фруктові кислоти або молочна кислота) або хімічні (сода, кальцію хлорид). Кожен тип шкіри передбачає свій спектр діючих речовин, які можуть максимально дбайливо очистити шкіру, при цьому не нашкодивши перебігом внутрішніх процесів.

З огірковим соком

Як проводиться чистка обличчя в домашніх умовах? Рецепти і способи бувають різні. Деякі готуються дуже просто, інші - складніше. Давайте розглянемо один з такихваріантів. Власникам сухої шкіри найлегше проводити домашній пілінг для обличчя. Рецепти домашніх масок різні. Всі вони складаються таким чином, щоб можна було провести помірну чистку, яка б не зашкодила внутрішнім шарам сухої шкіри і при цьому забезпечити живлення клітин.
Для створення маски потрібні: огірковий сік - 1-1,5 столової ложки; якісне вівсяне борошно - 1,5-2 столові ложки. Якщо в будинку немає свіженького соковитого огірка, його можна замінити розчином таблетки бурштинової кислоти і тепленької кип'яченої водички. Вівсяну муку можна змолоти самостійно, засипавши крупу в зручну кавомолку. Поєднавши два компоненти, маску необхідно перемішати, щоб вся суха частина прореагувала з соком. Далі її потрібно круговими м'якими рухами, без натискання і жорсткого втирання нанести на шкіру. Тримати таку огіркову маску слід не менше 15 хвилин. Після чого змивати теплою водою. Маска крім очищувального ефекту також делікатно підтягує шкіру.

Мед з ацетилсаліциловою кислотою

Як почистити обличчя за допомогою меду? Це не менш дієвий спосіб, ніж попередній. Маска складається двох основних компонентів: таблетки ацетилсаліцилової кислоти і чайної ложки рідкого меду. Додатковим компонентом є вода.
Як приготувати маску? Насамперед необхідно розчинити таблетку в 3-4 мл води і після повного розчинення в суміш можна додавати мед. Наносити маску варто акуратно, намагаючись не потрапити в очі і на слизову. Витримувати її фахівці радять не менше 10 хвилин, після чого видаляти теплою водичкою.

Молочна

Також користується популярністю молочна чистка обличчя в домашніх умовах. Рецепти подібного роду масок у своїй основі мають молочні продукти: домашнюю сироватку, кефір і якісне кисле молоко. Наноситься суміш за допомогою марлевого відрізу, підігнаного під розміри обличчя (так зручніше). У дві невеликих ємності необхідно налити кефір і сироватку. Потім потрібно почекати, поки їх температура стане кімнатною. Спочатку марлевий відріз необхідно замочити на пару секунд в сироватці, після чого відправити в мисочку з кефіром. Неповністю віджату тканину треба розташувати на обличчі, попередньо вмиваючись. Витримувати молочну маску необхідно не менше 15 хвилин. Після чого слід вмитися прохолодною водою (так підвищується тонус клітин).

З бадягою

Для тих, у кого жирна шкіра варто звертати увагу на маски з більш дієвими частинками, які б замінили скраб для обличчя. Відгуки багатьох дівчат підкреслюють ефективність масок з використанням соди або бадяги. Вони прекрасно допомагають очистити шкіру. У тому числі і від чорних крапок.
Як приготувати такий засіб? Для приготування маски-скрабу на основі бадяги потрібні: порошок бадяги - можна почати з 1,5 чайної ложки; вода - 100 мл або стільки ж гелю для обличчя. У ємності необхідно змішати порошок з водою, довівши масу до однорідності. Після чого її слід нанести на поверхню шкіри, намагаючись не потрапити на ділянку біля очей і ніздрів. Тримати маску варто не менше 10-15 хвилин. У цей період може виникати легке відчуття поколювання або стягування шкіри. Під час видалення маски водою необхідно провести легкий масаж, не натискаючи на шкіру пальцями.

Содовий пілінг

Також існують більш радикальні методи. Можна, наприклад, зробити содовий пілінг. Для виконання чищення потрібно 1-1,5 чайної ложки соди і невелика кількість рідкого безбарвного мила. Барвники можуть викликати алергічну реакцію. Адже содовий пілінг грунтується на різкій зміні кислотного балансу шкіри в лужну сторону, що і викликає активне відлущування мертвих клітин. Подальший масаж допоможе легше провести очищення покриву. Витримувати таку маску варто пару хвилин, так як порушення рН може призвести до запалень. Допоможе збалансувати стан шкіри після содових маніпуляцій лимонна кислота.
Поширеним методом механічного чищення є скраб для обличчя. Відгуки багатьох дівчат відзначають зручність даного варіанту очищення і доступність методу. Але в ряді випадків може спостерігатися звикання шкіри у разі надмірно частого застосування такого роду чистки. У підсумку клітини дерми поступово відмовляються самостійно виводити бруд і сало зі своїх пор, що може призвести до погіршення ситуації.

Правила

Головними правилами використання як готових, так і домашніх засобів є чистота рук і відсутність запальних процесів. Якщо на обличчі є хоча б один прищик або почервоніння, застосування скрабів строго заборонено. Чому? Тому що, розкривши кірку прища, можна занести всередину шкіри інфекцію, а також викликати посилення зпальних процесів.

«Імбирна сакура»

При виборі засобу варто звертати увагу на розміри абразивних елементів. Готові склади часто в своїй основі мають абрикосові або мигдальні кісточки, як відомий багатьом скраб для обличчя «Імбирна сакура» від майстра косметології Organic Shop. А це у випадку з чутливою шкірою може призвести до мікропошкоджень. Перед нанесенням скрабу необхідно розпарити шкіру, вмиваючись кілька разів теплою водою і поклавши на обличчя рушник, змочений в гарячій воді. Після 5-7 хвилин компрес знімається, і можна сміливо починати використовувати скраб. Наносити варто дбайливо, не розтираючи шкіру занадто жорстко часточками засобу. Змивати краще прохолодною водичкою для відновлення температурного балансу шкіри.
Exfoliance Confort
Ще один визнаний споживачами готовий склад Exfoliance Confort від чудотворця жіночої косметології - Lancome - являє собою прекрасний засіб на основі меду і частинок пшениці. За рахунок відсутності спирту засіб чудово відлущує і зволожує верхні шари шкіри. Попередньо очищену за допомогою мила дерму необхідно змастити невеликою кількістю скрабу і провести делікатний масаж. За рахунок м'якої структури засіб не призводить до мікротріщин і легко видаляється теплою водою. Всі готові засоби для шкіри обличчя варто в перший раз пробувати на згині ліктя, щоб повноцінно оцінити реакцію власного організму на його діючі компоненти.

Сольовий скраб

Лущення шкіри на обличчі з'являється через нестачу живлення. Іншою причиною такого стану є обвітрювання. Відмерлі частинки посилюють обмін у внутрішніх шарах дерми, що призводить до розтріскування шкіри, потрапляння до відкритих ранок пилу і бруду. Щоб уникнути такого сценарію, багато модниць радять раз на тиждень використовувати сольовий скраб. Для нього необхідно змішати щіпку дрібної (або подрібненої звичайної до стану пудри) солі з половиною чайної ложки меду. Потім все потрібно перемішати тільки раз. Далі засіб слід наносити на шкіру. Дрібні частинки солі не дозволять з'явитися пошкодженням, але зуміють відділити мертві клітинки від живого шару. Під час нанесення засобу варто м'яко масажувати шкіру. Після 3 хвилинної експозиції, маску можна сміливо змивати прохолодною водичкою. Потім обличчя слід намазати легким живильним кремом або мигдальним маслом. Відзначимо, що під час чищення пори повністю розкриваються. Після цього їх необхідно повернути до нормального стану. Для цього варто застосовувати саліцилову кислоту або спирт. Вони прекрасно проведуть антибактеріальну обробку і допоможуть порам «реанімуватися».

Китайська

Не менш популярна і китайська лікувальна косметика. Хоча багато хто відкидає її внаслідок недовіри до країни-виробника. Але сертифікована, повністю легальна косметика створюється на основі багатовікових східних рецептур з адаптуванням її до сучасних потреб.

Ультразвукова чистка

Ультразвукова чистка є передовим способом впливу на стан шкіри в домашніх умовах. Звукові вібрації не тільки допомагають очистити закупорені пори, але й налагодити кровообіг клітин, налаштувати їх метаболізм і привести в тонус. Перед початком процедури людину також необхідно підготувати. Для початку варто прибрати макіяж, провести легкий пілінг за допомогою м'якого фруктового засобу. Далі потрібно провести УЗД-пілінг. Він допоможе підготувати поверхню до процедури і зняти лущення шкіри на обличчі. Напрямок роботи стержня ультразвукового апарату - проти росту волосся. Після процедури багато майстрів радять провести мікромасаж шкіри. Він допоможе налагодити процеси в клітинах і пом'якшить дію самого ультразвуку.

Сподіваємося, що наші рекомендації допоможуть вам зробити свою шкіру ідеальною.

1 коментар :

  1. Ні, я ходжу в клініку до спеціаліста, боюсь подразнення. Краще довірити своє обличчя досвідченому фахівцю, щоб результат радував. http://www.bellezza.ua/himicheskii-piling вона найкраща і ціни відносно не високі.

    ВідповістиВидалити