Черемша лікує як часник

Сік свіжої черемші чудово лікує хронічний бронхіт.
Мало хто бодай раз у житті не скуштував черемші (смакує свіжою, соленою, маринова­ною, квашеною й сушеною). А вона, як виявляється, ще й лікує.
Черемшею називають два близькі види — ци­булю ведмежу і цибулю переможну, обидві — багаторічні трав'янисті рослини родини лілейних. Черемша рясно росте в Карпатах, але нині її і на присадибних діля­нках вирощують.
Ця рослина зарекомендувала себе як протиглистний, тонізувальний та сечогінний засіб. І при цьому її калорійність — лише 34,9 ккал. Тож стра­ви з черемшею (не лише салати, а й овочеві рагу) — ідеальні для тих, хто стежить за вагою. Єдине, що може відлякати від черемші, — це її надто вже гострий часниковий запах. Але його можна позбу­тися, якщо покропити страву оцтом або лимонним соком.

Черемша: лікувальні властивості

З давніх-давен її спиртову настоянку використовували при лікуванні ревматизму, для профілактики атеросклерозу, в якості розтирання при бронхітах. У народній медицині Кавказу черемшу, що має потужні антимікробні властивості, тра­диційно використовують при лікуванні інфекційних хвороб, для виготовлення препаратів, які лікують гнійні рани, виразки та пролежні.
Можна з черемші і мазь зробити, бо завдяки вмі­сту ефірних олій вона має антибактеріальну й антимікробну дію. Для цього свіжу черемшу пере­кручують у м'ясорубці, а кашку змішують із перетопленим свинячим жиром. Така мазь помічна при лікуванні гнійних ран, виразок, пролежнів, оскільки чудово підсушує та дезінфікує поверхню шкіри. Можна використовувати й просто свіжу кашку.
А ще розведеним соком черемші промивають порізи, свіжі рани, ним закапують вуха при отитах, промивають повіки при ячменях. До речі, у таких випадках можна просто прикладати свіже листя черемші. Як, між іншим, і до фурункулів, карбункулів, наривів на шкірі.

Чи можна пити сік черемші

Він незамінний, якщо надокучає хронічний бронхіт. Черемша є досить соковитою травою, тож сік можна зробити, використовуючи звичайну марлю. Сік змішайте з олі­єю та пийте по чайній ложці  2-3 рази на день перед їдою. Щоправда, людям із гастритами, виразками, камінням у жовчному міхурі таке лікуван­ня протипоказане.

Про корисні властивості черемхи читайте в наступній статті.

Немає коментарів :

Дописати коментар