Небезпека куріння для людського організму

Патологічна актуальність куріння

Куріння є шкідливою звичкою, яка сягає своїм корінням часів фараонів та імператорів. Саме тоді куріння тютюну і різних трав вважалося привілегією еліти і знаті тогочасного суспільства.
Мало хто в ті часи замислювався над тим, яка шкідливість цигаркового диму, а що саме головне – над здатністю викликати залежність.
До наших часів ця згубна звичка дійшла майже без змін, проте якість сировини з якої виготовляють сигарети стала значно гіршою ніж у ті давні часи. Дешевизна, широка доступність та активна рекламна пропаганда зробила куріння наймасовішою і найпрестижнішою особливістю нашого суспільства. Попри попередження лікарів та застереження екологів, чоловік чи жінка, які курять на вулиці чи в громадських місцях є невід’ємною часткою сучасного міста чи селища.

Основні мішені сигаретного диму та небезпека куріння

Куріння впливає в основному на 3 мішені – судини, легені і як окремий елемент – клітинну генетику. Застереження медиків не викликають значної довіри в населення, що пов’язане з довготривалим і не завжди смертельним впливом на організм людини. Людина, яка курить рік чи два практично не відмічає ніяких змін свого стану і тому відразу не може правильно оцінити, яка небезпека куріння для їх організму. Саме на початках зародження цієї звички можна відносно легко відмовитися від тютюнопаління.
Шкідливі сполуки, які містяться в сигаретному димі спричиняють звуження дрібних судин і поступово сприяють розвитку кисневого голодування тканин. Це стосується всіх без винятку тканин організму. З часом доза нікотину, яку потрібно на день організму курця, збільшується і тому судиннозвужуючий вплив поширюється і на судини середнього калібру. Попри кисневе голодування досить неспецифічно реагує на нікотин клітини судинної стінки (ендотеліоцити), де розвивається аутоімунний процес - ендартеріїт та збільшується можливість утворення холестеринових бляшок і тромбів.
Легені – перший орган, який приймає на себе баласт цигаркового диму. Для організму хімічний склад цигарки є неприйнятним і тому він себе захищає у вигляді звуження бронхів і атрофії слизової оболонки. Виникають бронхіти, бронхіальна астма, пневмонія, які можна охарактеризувати одним словом – ХОЗЛ.
Значна частина сполук диму належить до канцерогенів, які мають здатність змінювати генетичний код і спричиняти мутації. Організм на початкових етапах зможе себе захистити, проте з часом додаткова гіпоксія сприяє послабленню захисного бар’єру і виникненню пухлин.
Таким чином, шкідливість цигаркового диму може проявитися як на організмі курця, так і на його потомстві.

Про те, як правильно харчуватись для курця розповість стаття: "Правильне харчування проти сигаретної отрути".

Немає коментарів :

Дописати коментар