Неправильне харчування призводить до швидкого старіння

Вітамін В12
Деякі фахівці вважають, що здорове, повноцінно збалансо­ване вітамінами та мікроелемен­тами харчування здатне покра­щити зовнішній вигляд ліпше, ніж будь-які макіяжі та пластичні опе­рації. Якщо вам здається, що ваш раціон складається зі здорової їжі, але особливого ефекту та ко­ристі для себе ви не помічаєте, найімовірніше, складаючи свій щоденний раціон, ви допуска­єтесь помилок.

І однією з них, як вважають ек­сперти, може бути недостатнє вживання вітаміну В12, який мі­ститься, зокрема, в м'ясних про­дуктах, яйцях, голландському си­рі та деяких видах риби. Тому ча­сто від його нестачі страждають вегетаріанці. Його дефіцит при­зводить до зниження тонусу, швидкої стомлюваності. Нагаду­ють медики й про те, що доста­тній рівень вітаміну В12 вкрай ва­жливий для здоров'я мозку й функціонування нервової систе­ми. Вегетаріанцям же можна по­радити звертати більше уваги на сою, зелену цибулю, шпинат, пророслі зерна пшениці, а також морську капусту.
Марганець і мідь
Іншою помилкою в харчуванні, через яку ми виглядаємо старшими за свій вік, може бути брак у раціоні таких мі­кроелементів, як марга­нець і мідь. Ці речовини запобігають болю в су­глобах, відповідають за гнучкість і стан суглобо­вих хрящів. Марганцю багато в горіхах, печінці, грибах, абрикосах, зе­леному чаї та ягодах (брусниці, чорниці, суниці, смородині). Мідь міститься в печінці, креветках, горосі, горі­хах, гречці, сочевиці, квасолі, шпинаті, листі салату та ін.
Жири омега-3
Дефіцит у харчуванні здоро­вих жирів, на думку медиків, та­кож пришвидшує старіння. Жири омега-3 є дуже важливими для гарної роботи мозку. їх брак мо­же зумовлювати зниження пам'яті та когнітивних здібно­стей.
Омега-3-жирні кислоти можна знайти в таких продуктах, як лля­на та кунжутна олії, лляне насі­ння, не смажені горіхи, свіжий ло­сось, скумбрія, сардина, палтус, креветки.
Проте слід знати, що тваринні жирні кислоти засвоюються гі­рше, ніж рослинні. Однак фахівці радять уживати і ті й ті. Тому з метою отрима­ння потрібної кількості омеги-3 потрібно трохи скорегувати свій раціон за такими правилами:
  • салати запра­вляйте горіховою, ку­нжутною чи лляною олі­єю. У крайньому разі, підійде й маслинова;
  • кілька разів на ти­ждень на столі має бути риба жирних і напівжи­рних сортів. До них мо­жна віднести лосося, макрель, оселедець, сардину, форель, ту­нця та ін. Одна порція має стано­вити 100—150 г будь-якої риби. Крім того, добре вживати в їжу морепродукти та ікру.
Правда, тут є один нюанс: риба має бути свіжою, а не заморо­женою, а також не вирощеною на рибній фермі, бо вміст омега-3 в ній безпосередньо залежить від її харчування. А на рибних фермах рибу годують спеціальними ко­рмами, які дуже відрізняються від природного морського живле­ння. В основному це борошно й подібний комбінований корм, а не морські рослини й планктон.
Відсутність звички готу­вати їжу самостійно
Ще одна помилка — небажа­ння готувати їжу самостійно, покладаючись на готову фасовану продукцію. Експерти вказують на те, що готові закуски містять бе­зліч різних добавок, солі та жирів, що провокує підвищення кров'яного тиску й подальші про­блеми зі здоров'ям. Звичка готу­вати їжу самому з якісних органі­чних продуктів відіграє важливу роль у запобіганні старінню. Ба­гато людей її недооцінюють, вважають фахівці.

Про ознаки гіповітамінозу та як з ним боротися розкаже стаття: "У вас гіповітаміноз, що робити?..."

Немає коментарів :

Дописати коментар