Везикуліт: симптоми і лікування

Латинське слово «vesicula» означає міхурець, а саме термін «везикуліт» - це запалення того самого міхурця. В даному випадку мова йде про статеві міхурці чоловічої статевої системи, які є парним органом, розміщеним над простатою. Запалення цього органу зустрічається досить рідко проте має неспецифічну симптоматику. Лікувати хворобу бажано на ранніх стадіях для попередження серйозних ускладнень.

Як себе проявляє везикуліт

Першим виразним проте не зовсім специфічним симптомом є біль. Його можна охарактеризувати як ниючий, періодичний, пов'язаний зі статевою активністю і сечовипусканням, має здатність посилюватися при погодних і температурних змінах в атмосфері. Локалізується больовий синдром в паху або глибоко в тазу і часто віддає в ділянку крижів. Часто пацієнти відмічають посилення болю при акті дефекації і після статевого акту. Хоча міхурці – парні, біль рідко буває двохсторонньою. Крім того 30% чоловіків виявляють домішку крові у спермі, сам статевий акт часто викликає дискомфорт. Так проявляє себе гостра форма захворювання, не враховуючи специфічних симптомів запалення – підвищення температури, загальної слабкості.
Хронічна форма має дещо легший перебіг. Біль виражений значно менше ніж при гострій формі, проте суттєво страждає якість статевого життя. Це проявляється тягнучими болями після статевого акту, болючою ерекцією і еякуляцією, появою нічних сім'явивержень. Так як процес хронічний може паралельно загострюватися простатит.

Лікування

Для лікування слід знати причину, яка спричинила хворобу. У випадку бактеріального або вірусного збудника – терапія зводится до використання антибіотиків і противірусних препаратів. Якщо по даних інструментального обстеження виявлено застійні явища в тазу чоловіка слід використовувати венотоніки (препарати для підвищення тонусу венозної стінки, масаж і сеанси УВЧ-терапії. Крім того для підсилення лікування додають протизапальні, знеболюючі та загальнозміцнюючі препарати. Окремо слід виділити ефективність фізіотерапевтичних процедур і масажу, які значно зменшують частоту загострень. Хірургічне лікування використовується у випадку появи гною в порожнині міхурців. Варіантів може бути два – або кілька лікувальних пункцій або повне видалення міхурців.
Народні методи лікування застосовують при неускладнених формах і зводяться до вживання соків (морквяного, огіркового, ягідного та ін.), відварів і настоїв трав. Проте завжди лікування народним засобом має бути підсилене антибактеріальним. 

Немає коментарів :

Дописати коментар