Попередження від серця

Кардіологи назвали сім симптомів, які сигналізують про небезпеку за місяць до нападу.
Виявляється, серцевий напад виникає не миттє­во — цьому передує чималий перелік симп­томів, на які ми не завж­ди звертаємо увагу.
Притім йдеться не так про реакцію організму на важкі фізичні навантаження чи на­явність шкідливих звичок, як про ланцюжок порівняно лег­ких проявів. Медики кажуть: якби пацієнти вчасно реагува­ли на тривожні симптоми, це врятувало б їх від важких наслідків.

Тривожні сигнали від серця

Тож лікарі Європейської асоціації кардіологів склали перелік симптомів, котрі най­частіше передують катастрофі навіть за місяць до розвитку серцевого нападу. Їх сім. Це — задишка, надмірна пітливість, аритмія, больові відчуття в грудях, набряки, кашель зі свистом, погіршення психо­логічного стану.
Пацієн­ти, котрі потрапляють до лі­карні з серцевим нападом, пригадують, що справді за місяць до того відчували певні симптоми з цього переліку. Притім здебільшого серце си­гналізує про проблему не од­ним симптомом, а кількома, що з'являються почергово.
Найчастіше хворі кажуть, що за кілька тижнів до нападу помічали появу задишки. Ва­жливо, що не йдеться про ре­акцію на куріння (часто такий симптом з'являється в некур­ців) чи на важкі фізичні нава­нтаження. Навпаки, буває, що людина сиділа на дивані перед телевізором, тоді підвелась, і раптом їй стало важко зроби­ти вдих. Тоді доводиться відкривати рота, аби захопити більше повітря (немов риба на суші), але це погано вдається.
Також до числа симптомів, які найчастіше сигналізують про насування катастрофи, належить аритмія. Це по-різному проявляється. Напри­клад, людина відчуває, наче її серце завмирає, а буває, що воно починає гучно калатати в грудях. Це свідчить про пе­ребої в роботі внутрішнього мотора, чого в здорової люди­ни не стається. Тож у разі ви­никнення аритмії слід негай­но зробити кардіограму, щоб визначити ступінь ризику, й почати лікування. Те саме стосується появи больових відчуттів у лівій ділянці груд­ної клітки, та проблема в тому, що таке попередження може бути одноразовим, тому хворі думають, що нічого стра­шного в тому немає. Тоді як біль у ділянці серця просто так не виникає.

Зв’язок кашлю з проблемами серця

Сильний кашель зі свис­том — це прояв лівошлуночкової недостатності. Він з'являється через те, що лівий шлуночок погано став перекачувати кров. Тоді вини­кає застій крові в легенях, наслідком чого і є поява вкрай тривожного симптому. А от коли ураження зазнає правий шлуночок серця, тоді з'явля­ється інший симптом — наб­рякання ніг. Усе тому, що се­рце не може впоратися з функцією насоса під час пере­качування крові з нижніх кін­цівок наверх, тому зайва рідина й накопичується в цій ділянці. Часто пацієнти не зважають на набрякання, бо думають, що це реакція організму на спекотну погоду, зміну раціону чи надмірне вживання рідини. А вже через місяць після появи симптому опиняються на лікарняному ліжку.

Нетипові симптоми

Приміром, надмірна пітливість з'являє­ться як наслідок порушення вегетативної регуляції, що су­проводжує серцеву недостат­ність. Знову ж таки, не йдеть­ся про реакцію організму на спеку — людину може вкрити холодним потом, коли вона нічого не робить, а в приміщенні є нормальна темпера­тура повітря. Це так званий малий симптом серцевої не­достатності. Так само, як і безпричинне погіршення психологічного стану — люди­на стає пригніченою, навіть потерпає через панічні атаки. Описуючи цей стан, хворі кажуть: "Щось мені погано". У такий спосіб наша психіка ре­агує на те, що погано почувається серце. От воно й подає сигнали, відсутність реакції на які (мова про консультацію лікаря) має важкі наслідки. Тож будьте уважні до свого внутрішнього мотора.

Немає коментарів :

Дописати коментар