Ці поради допоможуть подолати страх невдачі

Що таке невдача? Ми звикли розцінювати це як негативне явище. Але хіба можна, зазнавши фіаско, лаяти себе за брак навичок, здібностей та можливостей? Але людям складно перепрограмувати своє мислення і вони продовжують нагнітати важку атмосферу навколо кожного разу, коли не досягають потрібного результату. У разі вашого провалу світ під ногами не впаде. Невдача годує песимізм, який буквально змушує вас сидіти на місці і не робити спроб все змінити. «Навіщо? — думаєте ви. — Все одно з цього не вийде нічого хорошого». Ви знову і знову згадуєте минулі невдалі спроби запустити важливий проект. Ви думаєте, що так буде завжди і вам не судилося стати успішним бізнесменом. Саме останнє, що ви захочете випробувати знову, — це розчарування. У такі хвилини здається, що світ під ногами впав.
Однак ці думки є лише ілюзією, яка підживлюється нашими страхами.
У кожного з нас існує багато страхів протягом всього свого життя кожна людина стикається з незліченною кількістю страхів і фобій. У дитинстві малюки бояться собак, гучного крику і темряви. Підлітки бояться бути незрозумілими дорослими або випробувати нерозділене кохання. Здається, страхи могли б відступити з віком, але таке не завжди відбувається. Вони лише посилюються і приводять з собою нових «друзів». Тепер ми боїмося зазнати невдачі на роботі, боїмося щось змінювати в цьому житті і навіть не наважуємося заглянути в найближче майбутнє. Але страх перед невідомістю — це звичайна справа. Дивно те, що ми починаємо боятися хороших речей, наприклад, успіху. А раптом ця ноша буде занадто важка?

Подолання песимістичного настрою 

Щоб подолати цей негативний настрій, нам потрібно багато чому навчитися. По-перше, кожна людина, яка бажає домогтися успіху, повинна вміти дивитися своїм страхам в обличчя. Але це неможливо без пошуків причин їх виникнення. Це буде другий етап вашої внутрішньої роботи. І, по-третє, розібравшись з механізмами зародження страхів, ви зможете отримати контроль над ними. Наступні поради допоможуть вам подолати страх невдачі.

Страх перед новим викликом 

Ця фобія давно закріпилася у вашій свідомості і вона впливає на всі ваші дії. Перш ніж почати щось нове, ви багато разів думаєте, чи варта гра свічок, прораховуєте різні варіанти, ніби тренуючись в ясновидінні. І ось всі розклади знайдені, і там немає жодного, який міг би стати справжньою катастрофою. Але вас знову щось утримує. Тепер на перший план виходить сумнів у власних можливостях. Коли людині катастрофічно не вистачає впевненості в собі, вона притягує до себе ще більше невдач. Доброю новиною є те, що цей сценарій можна радикально змінити. Для цього необхідно зняти галочку в графі «важливість невдач». Це заважає вам докладати максимум зусиль 

Що було б, якби людина не боялася починати нову справу? 

Вона би стала докладати максимум зусиль для досягнення результату. Ви не викладаєте всі свої козирі, бо патологічно боїтеся потерпіти невдачу. І це заважає вам досягти мети. Немає нічого дивного в тому, що, працюючи не на максимумі і залишаючи ресурси про запас, ви оступається і частіше падаєте.

Аналіз причин 

Насправді фіаско не являє собою кінець світу. Людина, яка правильно розпоряджається ситуацією, може отримати з свого провалу максимум користі. Це свого роду робота над помилками. Просто проаналізуйте ситуацію, виявіть збій в програмі і усуньте її. Тепер можна приступати до наступної спроби. Ні одне грандіозне наукове відкриття не було здійснено з першого разу. Знамениті фізики, хіміки, мандрівники і астрономи залишили свій слід в історії, тому що свято вірили у свою правоту. Вони помилялися, робили висновки і знову вставали на вихідну позицію. Але тепер вони бралися за справу з потроєною енергією і непохитною вірою в успіх. Для багатьох з наших знаменитих попередників число невдалих експериментів обчислювалася кількома десятками. Тому будьте готові до того, що друга і навіть третя спроба також можуть закінчитися невдачею. Завжди дотримуйтеся золотого правила: шукаємо збій, що призвів до фіаско, усуваємо його і починаємо все заново.

Наполегливість підвищує шанси 

Впертість і наполегливість є великими якостями, коли справа стосується успіху. З кожною наступною спробою віра в успішне втілення в реальність задуманого закріплюється у вашій свідомості. Кожна наступна спроба надає вам ще більше впевненості у власних силах. А це значить, у вас з'явиться здатність долати перешкоди. 
Невдача — це ще один крок на шляху до успіху Людина, яка здасться на милість страху невдачі, назавжди залишиться біля підніжжя вершини. Вона не зможе здійснити штурм, вважаючи, що кожен раз перешкоди, що зустрілися на шляху, будуть скидати її вниз. Але що, в принципі, сталося? Почався шторм і альпіністові доводиться робити привал. Поганий інвентар не витримав навантаження, а чоловік, який стояв на підстраховці, виявився ненадійним. Наступного разу альпініст запасеться картою місцевості, метеорологічними даними, хорошим спорядженням і досвідченою командою. Коли він зійде на вершину гори, він буде дякувати всім, хто до цього причетний, в тому числі і свої минулі невдачі. Адже якщо б їх не було, не було б досвіду, що дозволив передбачити всі важливі деталі. Тому розцінюйте невдачу як ще один крок на шляху до успіху.

«Реальний успіх, а невдача — лише міраж» 

Ці слова належать одному з найбільш відомих і впливових політиків Америки Аврааму Лінкольну. Він зазнав фіаско на своїх перших президентських виборах, однак не здався, а пізніше зробив ще одну спробу, яка увінчалася успіхом. Багато інших політиків в історії намагалися балотуватися на пост президента, терпіли невдачу і йшли в тінь. Вони вирішували для себе, що політика — це невдячна справа, і міняли рід діяльності. Отже, всі вони провалилися і відступили з-за страху знову потерпіти невдачу.

Як подолати страх? 

Озирніться навколо. Існує занадто багато класичних прикладів, які навчать вас вірити в свої сили. Згадайте, як одинадцятимісячна дитина пробує ходити. Вона відчайдушно хоче дізнатися, що знаходиться по ту сторону залу. Вона досліджує світ і ще не знає про страх перед невдачею. Малюк встає на ніжки, робить крок і падає. Іноді при падінні дитина відчуває фізичний біль. Але це не може зупинити її подальших спроб, адже її цікавість занадто сильна. Вона продовжує вставати, хапається за стіни і відчуває упевненість під ногами. І тепер ніщо не зупинить малюка в досягненні мети. Цей приклад яскраво ілюструє те, що в кожній людині ще з народження закладена віра в свої сили. В житті буде багато перешкод, але кожному з нас дана голова, щоб придумати, як їх подолати. Це цілком і повністю залежить від вас. Якщо ви викоріните страх і зміцните віру в свої здібності, ви досягнете великих успіхів у житті. 

Немає коментарів :

Дописати коментар