Чому слід вживати капусту

Восени господарі звозять з городів та заго­товляють капусту на зиму. Нема капусти — в животі пусто. Неспроста кажуть так у народі. Однак мало хто здога­дується, що цей овоч годиться не тільки для страв.

Чим така корисна капуста?

Наші предки добре знали, що саме капуста забез­печує організм людини тими речовинами, які так пот­рібні для його нормальної ді­яльності. Тому на зиму завжди готували великі діжки кваше­ної капусти, яка багата на вітамін С та інші вітаміни. Зго­дом наукові дослідження підтвердити припущення щодо того, що фітонциди капусти згубно діють на туберкульозну паличку та інші хвороботворні мікроби.
Також капуста відома тим, що містить у великій кількості вітамін U, який захищає слизо­ву оболонку органів травлення і запобігає розвитку виразкової хвороби.

Капуста бореться з гастритом

Рекомендують кожного дня пити 100 міліліт­рів свіжовичавленого соку капусти. До речі, буває, що сві­жий сік викликає печію. В та­кому разі його можна розбави­ти кип'яченою водою — брати усього 50 мілілітрів. А ось при зниженій кислотності потріб­но додати трішки соку кваше­ної капусти. Ніби простий ре­цепт, однак засіб справді дуже корисний.
При хронічному бронхіті допоможе такий засіб — одну частину свіжої капусти дрібне­сенько посікти, додати п'ять частин води і одну п'яту части­ну натурального меду. Усе це настоювати півгодини на водяній бані, а тоді долити води до по­чаткового об'єму. Такий засіб пити теплим по півсклянки п'ять-шість разів на день.

Капуста для лікування опіків, фурункулів і запалених суглобів

Можна взяти жменьку квашеної капусти, за­горнути у марлеву серветку і прикласти на обгорілі від сонця ділянки шкіри на 5-10 хвилин. Опісля взяти нову пор­цію капусти. Коли є під рукою лише свіжа капуста, то взяти де­кілька листочків і пом'яти в ру­ках так, щоб з них почав виділятися сік. Прикласти до ураже­них ділянок на 10 хвилин, а тоді замінити листочки на нові. Капуста перешкоджає появі на тілі пухирців та сприяє зникне­нню запалення. Коли ж людина обпеклася приміром, окро­пом, жиром, то слід взяти шматок капусти, дрібнесенько її посікти, добре пом'яти рука­ми, а тоді додати яєчний білок, ретельно перемішати і покла­сти на уражену ділянку.

Капуста як антигельмінтний засіб

Щоб прогнати глисти, знадобиться капустяний роз­сіл. Його треба взяти 500 мілі­літрів і, розділивши на чотири частини, пити по одній час­тині щоразу перед їдою протя­гом місяця. Зазвичай за цей час вдається знищити не лише маленькі гострики, але й ве­ликі глисти, такі, як солітер.

Капуста для вроди

Капуста відбілює шкіру об­личчя, живить її, робить пруж­ною і красивою. Широко відо­ма маска, яку називають "па­ризькою" чи "французькою".
Треба помити й очистити лице, накласти на нього товстий шар квашеної капусти. Змити за 20-25 хвилин. Ця маска підходить будь-якій шкірі й чудово живить, освіжає її та надає шовковистості й еластичності.
Капуста рятівна і для тонко­го волосся, яке січеться. Пот­рібно взяти у рівних частинах сік свіжої капусти, шпинату і лимона. Ретельно перемішати і втирати у шкіру голови двічі на тиждень.
А ще ванночки із розсолу ква­шеної капусти дуже допомага­ють у догляді рук, коли вони стають шорсткими, а шкіра грубіє. Злегка підігрівши роз­сіл, потрібно на чверть години опустити руки у ванночку, а тоді, сполоснувши теплою во­дою та змастити жирним кре­мом.

Немає коментарів :

Дописати коментар