Щоб ваша шкіра була здоровою

Досі дерматологічна наука не може підраху­вати та систематизувати всі хвороби шкіри. Вважають, що понад 2500 хвороб описано та за­раховано як окремі нозологічні одиниці до шкірних хвороб.
Головним чином труднощі виникають не тільки в діагностиці й, відповідно, у ви­борі методів лікування. Слід знати, що чимало внутрішніх хвороб проявляють­ся на шкірі. Для прикладу, висипка на підборідді може свідчити про хронічні хвороби шлунка чи підшлункової зало­зи, а вугри на лобі — про порушення гормонального балансу.
Шкіра є окремим органом, що ви­ник зі стовбурових клітин нервової тканини ще в ембріональному періоді розвитку плоду людини. Власне, це і спричинило те, що шкіра людини ста­ла великою рефлексогенною зоною, здатною впливати на всі органи та си­стеми організму. На цьому побудо­вані китайські, тибетські, японські ме­тодики оздоровлення: голковколюва­ння, шіацу, су-джок. На жаль, ці ме­тодики сьогодні не входять у класич­ну програму лікарської підготовки, і тому лікарі доволі скептично ставля­ться до цих терапевтичних практик. Проте ефективність рефлексотерапії очевидна й незаперечна.
Разом із тим шкіра як орган має інші функції: захисну, терморегуляційну, видільну, дихальну. Насамперед шкіра оберігає нас, як щит чи чохол, від ме­ханічних впливів зовнішнього середо­вища, зберігаючи при цьому унікальну здатність відновлюватися — регенеру­вати.
Потовиділення є також унікальною І властивістю людини швидко адаптува­тися до перепадів температури (звірі, що вкриті хутром, за невеликим винят­ком, такої властивості потовиділення майже не мають). Разом із потом шкіра виділяє чимало продуктів жит­тєдіяльності, що робить її спорідненою за функцією з нирками й печінкою. Під нас потіння шкіра здатна виділяти ве­личезну кількість токсинів і шкідливих продуктів розпаду, потребуючи для цього лише одного — води. Власне тому після перепою пияки так безбож­но смердять, бо з їхнім потом виді­ляється весь цей токсичний "гар", що вони спожили задля сумнівної втіхи. Шкіра також здатна споживати кисень із повітря, забезпечуючи цим якість і швидкість обмінних процесів.
Але сьогодні спробуємо розповісти про ще одну умовну функцію шкіри - косметологічну. Косметологія ви­ходить із принципу: здорова людина - здорова шкіра. І навпаки. Чому на­впаки — спитаєте? А тому, що шкіра повинна допомагати вашому ор­ганізму бути здоровим.
На сьогодні мрією всіх жінок є бажан­ня мати чисту засмаглу шкіру, до того ж позбавлену рудиментарного воло­сяного покрову. Засмага є даниною моді, тоді як ще сто років тому вона була ознакою походження з низів. Для прикладу, століття тому жінки для відбілювання шкіри масово викорис­товували креми з вмістом солей ртуті. Те шмаровидло справді давало ефект - шкіра була схожа на крейдяний папір. Але ефект був недовгий. Попри те, що наставала незворотна інтокси­кація організму, потерпали нервова система та нирки, а через кілька років ставалися дегенеративні зміни в самій шкірі. Еластичний шар шкіри ставав тоншим, пігментний шар атрофував­ся — і шкіра вже нагадувала пожмака­ний цигарковий папір. Проте задля ко­роткочасного ефекту панянки жертву­вали собою — головне було в тій справі звабити завидного жениха. Втім деякі недобросовісні косметологічні компа­нії й дотепер таємно використовують солі ртуті задля реклами. Тож будьте уважні, пані та панянки. Якщо ваша шкіра відбілюється надто швидко до стану крейдяного паперу — майте хоч трішки розуму, щоб бодай засумніва­тися.
Іншою проблемою сучасної парфумерно-косметологічної індустрії є те, що вона націлена на боротьбу з пото­виділенням. Піт, як у наш час вважає­ться, має неприємний запах, що по­части справедливо. Життя у великих містах, де людині доводиться контак­тувати з багатьма хімічними середни­ками, призводить до виділення їх че­рез потові залози. Свіжий піт здоро­вої людини, яка живе серед природи і провадить здоровий спосіб життя, має, навпаки, приємний запах, особ­ливо в дівчат, потові залози яких пе­реповнені естрогенами.
"Заборонивши" поту виділятися, шкіра опиняється немовби у в'язниці, де всі вікна та двері зачинені й ніяке животворяще повітря всередину не надхо­дить. Процеси застою в шкірі починають домінувати, а відтак, не відбувається природної регенерації. Це призводить до передчасного старіння й, щонай­гірше, вразливості шкіри до патогенних бактерій.
Отже, що потрібно шкірі, щоб вона була здоровою та, відповідно, допома­гала організму бути у здоровій формі.
  1. Не користуватися маловідомими де­шевими кремами та парфумами (це по­винно бути не
    правилом, а закляттям!)
  2. Давати організму пітніти: займа­тися спортом, відвідувати сауну. Важ­ливо знати, що після того, як ви пере­стали пітніти, ще 12-15 хвилин шкіра надзвичайно активно всмоктує поживні речовини та лікувальні кре­ми. Саме тоді їх і потрібно накладати!
  3. Не зловживати сонячним оп­роміненням. Ультрафіолетові промені викликають не тільки передчасне старіння шкіри, а й є головною при­чиною небезпечної злоякісної хворо­би — меланоми.
  4. Вмиватися росою.
  5. Раз на тиждень робити купелі з морською сіллю або ж накладати мас­ки з неї.
  6. Використовувати мазі та настоя­нки з арніки гірської, календули, чис­тотілу, соку кропиви та первоцвіту.
  7. Не вдаватися до самолікування та не користуватися порадами людей без лікарської освіти.
  8. Відмовитися від згубних звичок і насамперед від куріння.

Немає коментарів :

Дописати коментар