Рожа. Що робити?

Бешиха - гостра інфекційна хво­роба, що характеризується специфі­чним ураженням шкіри, рідко сли­зових оболонок, загальною інтокси­кацією та схильністю до рецидивів (повторна поява ознак захворюван­ня).
Збудник бешихи - гемолітичний стрептокок. Інфекція передається через забруднені руки, білизну, одяг. Можливий і повітряно-крапе­льний шлях передачі.

Народні рецепти лікування рожі

  1. У разі бешихового запалення уражені місця змочують настоянкою квіткових кошиків
    арніки гірської (1:10) на 40% спирті етиловому або змащують спиртовим розчином йоду, після чого присипають порош­ком кореня солодки голої.
  2. Взяти 2 частини конопляного насіння і залити 1 частиною окропу, змішати з кашкоподібною масою камбіального шару кори бузини чо­рної або терену. Цю масу приклада­ють до запалених місць, підсохлі по­в'язки змінюють свіжими, доки не зникне запалення. Або взяти столо­ву ложку насіння конопель, змоло­ти у кавовому млинку, залити 200 г окропу, настоювати протягом ночі. Вранці процідити і випити натщесер­це.
  3. Уражені місця присипають поро­шком із листя підбілу, а внутрішньо вживають його відвар (столова лож­ка сировини на склянку окропу). Пити по столовій ложці кожні 3 го­дини. Складають марлю вчетверо, змочують у холодній воді, викручу­ють так, щоб не капало, і накладають на уражену ділянку. Зверху кладуть марлю в один шар, змочену гасом. Компрес накривають вощеним папе­ром і перев'язують тканиною. Так ро­блять 2-3 дні. Тримають 10 хви­лин.
  4. Прикладають на марлі в 2-З шари порошок сухої глини наполо­вину з порошком сухої цегли 4 рази на добу (теплим).
  5. Прикладають на марлі в 2-3 шари порошок сухої крейди і цег­ли з порошком квіток ромашки і листя шавлії (всього порівну) 4 рази на добу.
  6. Взяти 20 штук плодів шипши­ни, розтерти, залити окропом (за­парюють у марлі). Прикладати до бешихових запалень шкіри.
  7. Накладають на уражене міс­це кашку з рівної кількості гуньби сінної і меду. Вранці і увечері пе­ред їдою пити відвар гуньби сінної, підсолодивши медом.
  8. 2 столові ложки на­сіння полину залити літром спирту. Через З дні профільтрувати, додати рафі­нованої соняшникової олії і насто­яти 3 дні. Профільтрувати і змащу­вати уражені місця. Потім наклас­ти компрес з вощеного паперу, провести магічну процедуру (для цієї процедури зробити 9 кульок із волокон конопель або льону зав­більшки як волоський горіх). Ура­жене місце обмотати червоною тканиною (сатин). Кожну кульку брати ножем і обкачувати уражене місце за стрілкою годинника. Лічи­ти кульки слід у зворотному по­рядку (9, 8, 7... 2,1) і промовляти і молитву "Отче наш". Знахарі реко­мендують починати процедуру, коли Місяць спадає.
  9. Готують мазь із свіжої трави деревію звичайного та свіжого масла. Змащують ура­жені бешихою місця.
  10. Прикладають суміш спо­рошкованої кори кореня шов­ковиці та козячого жиру, а та­кож суміш порошку листків мирту і оливкової олії.
  11. У народі до запалених місць прикладають суміш кам­фори з крейдою на червоному сукні.
  12. Взяти сухий лист шавлії і крейду в рівних частинах. Все це розтерти на порошок, рете­льно розмішати. Суміш насипа­ти у лляний мішечок або лляну ганчірку. Прикласти і прив'яза­ти до ураженого місця. Зміню­вати пов'язку можна тільки в затемному місці, щоб сонячне світло не потрапляло на ураже­ну ділянку шкіри. Пов'язку змі­нювати 4 рази на добу.
  13. Зберігся такий старовин­ний рецепт лікування бешихи: навесні набрати жаб'ячої ікри, розстелити її тоненьким шаром на чистому лляному рушнику, висушити у затінку. При беши­ховому запаленні ікру треба розмочити в перевареній воді кімнатної температури, намас­тити на чисту ганчірку і прикласти до ділянки ураження на ніч. Знахарі кажуть, що після трьох таких процедур бешиха виліко­вується. Висушену ікру зберіга­ти в сухому прохолодному місці не довше як 6 місяців.
  14. У випадку флегмонозної бешихи (з гнійним запаленням підшкірної основи) рекоменду­ють змащувати уражену ділян­ку та накладати компреси з на­стоянки плодів софори японсь­кої (1:5) на 50%-му спирті ети­ловому (столову ложку насто­янки на 100 мл перевареної води).
  15. Для стимуляції захисних сил організму та зменшення запалення використовують на­стоянку свіжого кореня ехінацеї пурпурової (аптечний пре­парат). Призначають по 25-30 крапель 3 рази на день з водою.
  16. Також при запальній бешисі корисні: цвіт липи, цвіт бузини, ромашка, м'ята, материнка, шавлія, суха малина, вживані в гарячому настої як чай, який сприяє нашкірному виділенню поту. Одночасно вони зменшу­ють саме подразнення і допо­магають силою природи зціли­ти організм від недуги.

Немає коментарів :

Дописати коментар