Гайморит - це запалення верхньощелепних пазух. Він може виникнути із-за різних інфекцій (вірусної, грибкової, бактеріальної). Гайморит ще називають верхнещелепними синуситом.
Причини виникнення
Велику роль у виникненні гаймориту грає імунітет, який може знизитися при таких факторах:
- при наявності захворювань внутрішніх органів;
- при виникненні алергічних реакцій;
- при неправильному лікуванні риніту та застуди.
Крім того, дане захворювання може виникати із-за порушень в людському організмі, кожне з яких представляє небезпеку по-своєму.
До них відносяться:
- травми гайморових пазух;
- наявність бактерій в носоглотці;
- застуда в запущеній формі;
- ускладнення після ГРВІ;
- переохолодження;
- збій роботи залоз внутрішньої секреції;
- травма перегородки носа;
- алергія;
- пухлини, грибки, туберкульоз.
Спровокувати гайморит також може:
- перебування на перетягах;
- тривале перебування в приміщенні, де жарко, але повітря сухе;
- неправильна гігієна ротової порожнини;
- знаходження в місці, де є можливість потрапляння токсинів у дихальну систему.
Навіть якщо на перший погляд симптоми гаймориту не здаються небезпечними, їх все одно не треба ігнорувати, а лікувати до повного одужання.
Чим небезпечний гайморит?
При захворюванні уражена слизова оболонка, що провокує порушення циркуляції повітря. Коли починають проявлятися застої гною, це може призвести до набряку. Для бактерій в цей час починається момент найбільшої активності. Гайморова порожнина тісно пов'язана з іншими порожнинами, які знаходяться в носовій ділянці. З цієї причини навіть незначні запальні процеси з кров'ю і лімфою можуть перенестися на інші органи. В зв'язку з тим, що в носі є багато нервових закінчень, а також кровоносні і лімфатичні судини, коли в ньому утворюється інфекційний вогнище, це може позначитися на стані всього організму.
Ускладнення
Тяжкість ускладнень залежить від того, як протікає захворювання і які заходи для лікування приймаються. Але не можна чекати, що гайморит пройде самостійно. Хоча ускладнення після хвороби завдяки імунній системі виникають не так часто. Але у разі неправильного лікування або ослабленого імунітету важко передбачити, чим закінчиться боротьба із захворюванням. Ускладнення може викликати вірусна інфекція, яка не тільки послаблююче діє на весь організм, але і може порушувати роботу життєво важливих органів.
Інші ускладнення
Хронічний гайморит частенько не проходить безслідно.
Він може викликати такі ускладнення:
- порушується робота органів зору;
- збій роботи ЛОР-органів;
- сепсис;
- періостити;
- менінгіт.
Коли у людини спостерігається гайморит, ускладнення з боку вуха виникають з тієї причини, що гайморова порожнина і сам орган слуху знаходяться близько один від одного. В результаті, коли починаються ускладнення при захворюванні страждає середнє вухо, у якому відбувається запальний процес – отит. Також може запалюватися слухова труба – євстахіїт. Ці два вушних захворювання відбуваються інфекційним шляхом, і якщо не лікувати сам джерело – гайморит, то через деякий час може виникнути або приглухуватість, або повна глухота.
Поради
Навіть якщо людина вилікувалася, то біль після гаймориту проявляється періодично, особливо у скронях. В деяких випадках він може виникати так часто, як і під час прогресування захворювання. Позбутися від нього за допомогою лікарських препаратів або засобами народної медицини можна, але тільки після погодження з лікарем. Якщо призначати самостійне лікування, то це може призвести навіть до інвалідності. У багатьох випадках, особливо після того, як проводилася пункційна терапія, виникає тривала нежить після гаймориту. Коли цей симптом триває близько трьох днів і поступово проходить, то особливо турбуватися не варто. Але якщо ж навпаки, то візит до фахівця відкладати не варто. Він повинен призначити необхідні препарати і маніпуляції, яких бажано дотримуватися. В іншому випадку захворювання відновиться з новою силою.
Немає коментарів :
Дописати коментар