Пластичні операції в гінекології

Анотація: короткий перелік пластичних операцій жіночих статевих органів. Пластика передньої стінки піхви. Ліквідація нориць і пластика сечівника.

Корекція післятравматичних і післяопераційних деформацій

Такі деформації в більшості випадків супроводжуються функціональними порушеннями. При знач­них деформаціях вульви мова йде про виправлення в такій мірі, щоб відновити анатомічно правиль­ний вигляд входу в піхву і цим відновити статеву функцію.
Розширення звуженого входу в піхву досягають розсіканням рубця в пудендальній борозні при допомозі обміну шкірних клиноподібних клаптів у вигляді Z-пластики з обох боків входу в піхву, чим розширюють стенозований вхід.

Пластика передньої стінки піхви 

Нерідко після передньої кольпотомії поздовжньо розташова­ний рубець деформує і вкорочує передню стінку піхви, зміщуючи при цьому шийку матки. Для ліквідації згаданої деформації застосовується Z-подібна пластика матково-міхурово-піхвової пере­тинки. При цьому проводяться розрізи і мобілізація клиноподібних клаптів по типу под­війної Z-подібної пластики. Надлишки слизової оболонки передньої стінки піхви частково висікаються. Така методика переводить поздовжній рубець у поперечний його напрямок і цим запобігає по­дальшому зморщуванню передньої стінки піхви в поздовжньому напрямку.

Ліквідація міхурово-піхвових нориць і пластика пошкодженого сечівника

Дані операції виконуються в таких випадках:

  1. При наявності простої міхурово-піхвової нориці.
  2. При міхурово-піхвових норицях з частковим або повним дефектом сечівника.
  3. При міхурово-піхвових норицях з частковим дефектом сечівника, пошкодженням міхурової шийки та порушенням функції сфінктера міхура.

Ліквідація міхурово-піхвової нориці. Норицю мобілізують на віддалі 5-7 мм від країв з манжет­кою слизової піхви. Через розріз у міхурово-піхвовій перетинці мобілізують сечовий міхур. Мобіл­ізовані краї слизової піхви ввертають у просвіт сечового міхура таким чином, що стає можливим вільні краї даної манжетки зшити окремими швами в поперечному напрямку з просвіту міхура. Дані шви занурюються другим рядом швів. Передню стінку піхви зшивають Z-подібно, тобто клиноподібними клаптями слизової оболонки прикривають місце пластики стінки міхура і міхурово-піхвової перетинки та стінки піхви.
Ліквідація міхурово-піхвової нориці з пластикою сечівника. З передньої стінки піхви висікають клапоть у формі букви U, основою до краю нориці, розмірами 1,5-3 см. Його очищають від рубцево зміненої міхурово-піхвової перетинки. Обидва бокові розрізи продовжують вперед з боків від нориці аж до нормального верхнього краю зовнішнього вічка сечівника. Краї розрізів дещо мобілізують і повертають клапоть вздовж його ніжки верхівкою вперед, а слизову так, щоб нею замінити дефект задньої поверхні сечівника; і зшивають його на катетері, фіксуючи довкола нього рурку таким чином, що поздовжній шов сформованого сечівника повертається до симфізу. Сечівник швом у місці зовнішнього отвору фіксують до дна міхура, прикривають шаром зшитої міхурово-піхвової перетинки. Дефект передньої стінки закривають по типу вже описаної Z-подібної пластики.

Реконструктивна пластика сечівника зі значними дефектами тканин

При реконст­руктивних операціях підхід, в більшості випадків, повинен бути індивідуальним залежно від об­'єму втрачених тканин. Тканини для пластики задньої стінки сечівника викроюють U-подібно, як і в попередній операції. Клапоть мобілізують від дна верхівкою вперед, а слизовою - до місця реконструйованого сечівника. Через значне рубцювання довкола сечівника раніше висічених тканин, вистилку передньої частини задньої стінки доповнюють закинутими двома клаптями слизової передньої стінки піхви з двох боків і зшивають їх між собою на катетері вузлами в просвіт. Заново утворений сечівник пришивають, як і в попередній операції. Зверху її прикривають ішіокавернозними м'язами і цим відновлюють функцію внутрішнього сфінктера сечового міхура. Дефект слизової передньої стінки піхви заміщують з допомогою мобілізації з обох боків клиноподібних клаптів у вигляді Z-подібної пластики.

Заміщення дефекту сечівника

Висікають задній край зяючого зовнішнього вічка сечів­ника і задню стінку відсепаровують з довколишньої клітковини і шкіри, що прижилась у піхві. Зшивають краї задньої стінки сечівника по середній лінії аж до місця розташування зовнішнього вічка. Виявлену ранову поверхню передньої частини сформованого сечівника покривають клиноподібно висіченими клап­тями зі слизової з боків піхви або малих статевих губ і виконують Z-подібну пластику. На цьому закінчу­ють подовження сечівника на катетері з заміщенням дефекту його задньої стінки слизовою передньої стінки піхви.

Немає коментарів :

Дописати коментар