Операції на передміхуровій залозі, сім'яних пухирцях, калитці

Анотація: короткий перелік і загальні моменти операцій на передміхуровій залозі, сім'яних пухирцях і калитці.  

Операції на передміхуровій залозі

Черезміхурова аденомектомія

Сечовий міхур заповнюють киснем. Серединним досту­пом відшаровують перехідну складку очереви­ни вверх. Беруть на тримачі стінку сечового міхура і розкривають його просвіт на 2-3 см в поздовжньому напрямку. Вказівний палець лівої руки вводять у пряму кишку і підштовху­ють залозу вверх. Вказівний палець правої руки без рукавиці вводять у сечовий міхур і знахо­дять залозу На 0,5-1 см від сечівника надсіка­ють слизову і пальцем проникають у шар між хірургічною капсулою залози та аденомою. Ложе тампонують марлевим там­поном, який виводять назовні. В сечовий міхур вводять дренаж і рану зашивають до рурки і тампона.

Черезміхурова аденомектомія (візуальна) 

Після розкриття сечового міхура його рану ши­роко розкривають дзеркалами. Цир­кулярним розрізом розсікають слизову міхура і капсулу залози. Пальцем лівої руки з просвіту прямої кишки підтискають залозу, а правою ру­кою вилущують її вузол. Через сечівник вво­дять катетер і зашивають ложе залози. Сечо­вий міхур зашивають наглухо.

Черезпромежинна аденомектомія

В се­чівник вводять металевий катетер або буж. Дугоподібним розрізом на промежині пошарово розсікають шкіру, клітковину та зв'язку, що з'єднує передній кінець затягача відхідника з м'язами печерних тіл. Рану розводять, цибулину відтягують вперед і пересікають прямокишково-сечівниковий м'яз, орієнтуючись по ка­тетеру, щоб не пошкодити сечівник. Тупо відділивши і відтиснувши пряму кишку, оголюють зад­ню поверхню передміхурової залози. Боковим розрізом розсікають її капсулу, яку ту­пим шляхом відділяють від аденоматозних вузлів. Залозу захоплюють вікончастим затискачем, видаляють катетер із сечівника, який в перетинчастій частині пересікають, і вилущують та вида­ляють із ложа аденому. Через сечівник в сечовий міхур вводять катетер, на якому зшивають слизо­ву шийки сечового міхура та сечівника. До ложа залози на дві доби підводять тампон, а через розріз в сечівнику в сечовий міхур на 8-10 днів вставляють дренаж. Після видалення дренажу в сечовий міхур вводять постійний катетер, що виймається після загоювання промежинної рани.

Лікування хронічних простатитів локальною гіпертермією

Існують трансректальні і транссечівникові гіпертермічні системи. Температуру в передміхуровій залозі вимірюють чутливим зондом, введеним у простатичну частину сечівника з допомогою кате­тера. При простатиті проводиться 5 сеансів по 1 годині до температури 43,4°С два рази на тиждень, всього 6 сеансів. При гострій затримці сечі з приводу аденоми лікування проводиться при постійно­му катетері.

Операції на сім'яних пухирцях 

Везикулотомію розпочинають із розрізу двома сантиметрами вище відхідника дугоподібної форми. Після поверхневих шарів відтісняють дозаду пряму кишку і відводять м'язи, що піднімають відхідник. Від передміхурової залози відділяють міхурово-прямокишкову фасцію, відтискаючи клітковину, обережно вище передміхурової залози знаходять задню поверхню сім'я­них пухирців. Дугоподібно розсікають фасцію, що покриває задню поверхню залози і пухирців і тупо її відшаровують. Розкривають кишені пухирців і вставляють у них дренажні рурки. Рану по­шарово зашивають.
Везикулектомія здійснюється вищезгаданим доступом, пухирець захоплюють затискачем і мо­білізують із клітковини разом з його протокою, яку біля залози перев'язують і відсікають. Його виймають з рани, яку дренують і зашивають.

Операції на калитці

Затримка яєчка корегується за методом Торека - Герцена. Доступом як при герніотомії роз­кривають пахвинний канал, мобілізують вагінальний паросток очеревини і розсікають його передню стінку. Очеревину, що покриває сім'яний канатик, поперечно пересікають, відсікають дистальний відділ піхвового відростка, його куксу біля яєчка , паросток прошивають міцною лігату­рою і мобілізують сім'яний канатик. Через нижній кут рани вводять корнцанг і формують ложе для яєчка. Над розкритими його браншами в са­мому нижньому полюсі калитки розсікають шкіру. Цим же корнцангом через згадану рану захоплюють лігатуру і опускають яєчко в ка­литку, а лігатуру виводять назовні. На внутрішній поверхні стегна оголюють широ­ку фасцію і до неї за білкову оболонку при­шивають яєчко. Краї рани калитки зшивають з краями рани стегна. Проводять пластику пахвинного каналу, а через 3-4 місяці яєчко з тимчасового ложа зміщують у калитку.
Водянка оболонок яєчка найчастіше ліквідується за методикою Вінкельмана. Роз­різом по ходу пахвинного каналу мобілізу­ють і виводять гідроцеле. Розкривають пе­редню стінку власне піхвової оболонки, звільняють мішок від рідини і виводять в рану яєчко. Оболонку вивертають серозним покривом назовні і зшивають позаду яєчка та сім'яного канатика. Яєчко знову занурю­ють у калитку, а рану зашивають. Викорис­товують і методику Бергмана.

Епідидимектомія

Проводять розріз по ходу пахвинного каналу. Яєчко вивихують у рану, розкривають оболонки і мобілізують сім'явиносну протоку та пересікають її між затискачами і лігатурами. Надсіка­ють серозну оболонку від голівки до хвосто­вої частини додатка і мобілізують його від голівки аж до хвоста та видаляють так, щоб не пошкодити судин. Дефект власної оболонки яєчка зашивають.

Орхектомія

Ідентичним розрізом без розкриття апоневрозу в рану вивихують яєчко з сім'яним канатиком, прошивають, перев'язують, пересікають gubernaculum testis. Мобілізовану сім'явиносну протоку перев'язують і пересікають, ідентично чинять і з рештою елементів сім'яного канатика. Рану зашивають.

Резекція сім'явиносної протоки

На передній поверхні калитки ближче до пахвинного каналу фіксують протоку. Розсікають шкіру калитки і піхвову оболонку сім'яного канатика. Мобілізують і накладають лігатури, а поміж ними пересікають протоку, зашивають рану.

Розширення вен сім'яного канатика

Видалення варикозно розширених вен калитки викону­ють з доступу, як при пахвинних килах. У рану виводять яєчко разом із сім'яним канатиком і розсіка­ють загальну оболонку. Внутрішню сім'яну артерію і протоку мобілізують від розшире­них вен. Найбільш розширені вени перев'язують біля зовнішнього пахвинного кільця і виділяють аж до яєчка, де їх перев'язують і відсікають. Проксимальні і дистальні нитки зв'язують між собою для вкорочення сім'яного канатика. Яєчко опускають у калитку і рану зашивають.

Немає коментарів :

Дописати коментар