Як і чим лікувати порізаний палець

Кожна людина, яка тримала в своїх руках ніж хоча б раз в житті, знає, що таке поріз. Насправді він є не просто маленькою ранкою, яка досить швидко гоїться. Сучасна медицина розробила цілу класифікацію порізів, кожен з яких може привести до дуже неприємних або навіть небезпечних наслідків. Так що перед тим, як дізнаватися про правильну обробку різноманітних порізів, треба з'ясувати, якими ж вони бувають.

Види порізів

Найбільш часто, працюючи з ножем, людина пошкоджує палець. Порізаний або вколотий - це все одно неприємно.

На які види поділяються рани?

  • Колоті. Їх можна отримати при використанні шила або дуже тонкого ножа. Характерна
    особливість цього пошкодження - це не тільки маленький діаметр ранки, а й значна глибина. 
  • Різані. Отримати їх можна при порізах склом. Дуже важливо в такій ситуації вкрай уважно оглянути пошкоджену поверхню, щоб знайти невеликі осколки скла, якщо вони є. Адже потім вони можуть принести дуже великі неприємності. 
  • Рвані. Вони утворюються при ударах тупим предметом. Шкіра в цьому випадку лопається під сильним тиском. Такий тип ран заживає тривалий час, так як складно зрощувати рвані краї. Часто такі рани доводиться зшивати. 

Глибокий поріз пальця

Багато хто думає, що ця рана є звичайнісінькою. Але, крім дискомфорту, палець, порізаний саме так, може призвести до великих проблем у функціонуванні пошкодженої частини тіла. Наприклад, якщо людина через деякий проміжок часу після порізу починає відчувати оніміння кінцівки, потрібно відразу ж звернутися до лікарів. Адже таке оніміння може бути свідченням ушкодження нерва, який відповідає за чутливість.

Що робити, якщо порізали палець настільки сильно? 

Потрібно терміново зшивати його, якщо не хочеться назавжди втратити чутливість. Ще одна ознака того, що можуть бути серйозні проблеми - це занадто сильна кровотеча, яке може відкритися після ушкодження артерії. Інша ознака її пошкодження - коли кров витікає поштовхами.
Найчастіше з ножем мають справу жінки на кухні. Якщо жінка сильно порізала палець, що робити, щоб зупинити кровотечу? Необхідно відразу ж перев'язати палець трохи вище порізу. Для цього підійде туга пов'язка. Після перев'язки треба підняти руку вгору. Це трохи зменшить кількість крові, що надходить в кінцівку. Через деякий час кровотеча повинна зупинитися.

Поріз з рваними краями

У тому випадку, коли краї рани розходяться, необхідна допомога лікаря. Палець, порізаний таким чином, буде гоїтися тривалий час. При цьому з'являється майже стовідсоткова ймовірність утворення некрасивого широкого шраму. Потрібно враховувати той факт, що гарні руки є візитною карткою кожної жінки. Тому такі наслідки абсолютно не потрібні. Ще одне вкрай неприємне, небезпечне для здоров'я наслідок такого пошкодження - це потрапляння інфекції у відкриту рану.

Як визначити її наявність? 

Якщо через якийсь час, коли палець вже повинен перестати турбувати, біль, навпаки, посилилася, а шкіра навколо рани почервоніла і горить, значить інфекція присутня. Відразу потрібно сказати, що не треба застосовувати всі відомі засоби народної медицини, а також усунути запалення і гній своїми силами. Краще відразу звернутися до лікаря, який зможе правильно прочистити рану від гною, а також призначить засіб, для загоєння рани, що містить антибіотики.

Народні методи лікування порізаного пальця

Якщо є впевненість в тому, що при порізі були зачеплені артерії і нерви, то для прискорення процесу загоєння можна застосувати народні методи. Наприклад, листя алое дуже добре справляються з мікробами. Найефективніший спосіб їх застосування - це примочки. Їх можна робити на наступний день після порізу, коли рана вже трохи підсохне. Саму процедуру проводять таким чином: береться шматочок марлі або вати, на який наноситься сік алое. Все це прикладається до рани на 10 хвилин. Після цього накладається звичайна пов'язка. Можна приготувати мазь: 80 грам бджолиного меду змішують з 20 грамами риб'ячого жиру і такою ж кількістю ксероформу. Все це перемішується і наноситься на рану.

Немає коментарів :

Дописати коментар