Колір очей і здоров’я

Колір очей може попередити про хворобу.
Очі людини - це не просто дзеркало душі. Для медиків вони - своєрідний індикатор здоров'я людини. Починаючи огляд пацієн­та, не лише офтальмолог, а й терапевт, хірург, інфекціоніст завжди уважно придивиться до кольору його очей.

Що можна "прочитати" в очах людини

Дуже розширені зіниці (більш ніж на 5 мм) свідчать про те, що людина перебуває у стані збудження, відчуває біль або страх, має якусь з хвороб головного мозку або у неї патологія щитоподібної залози.
Якщо харчування нездорове, природні світлі (блакитні чи сірі очі) можуть потемніти. Або навіть позеленіти, що свідчить про наявність жовтого барвника внаслідок поганої роботи внутрішніх органів (на­приклад, печінки) чи про передозування вітамінів. А от склери жо­втіють при вірусному гепатиті. Дуже часто пожовтіння склер стає наслідком проблем із жовчним міхуром або із жовчовивідними шляхами. У такому разі терапевт, зваживши і на інші характерні си­мптоми, обов'язково скерує пацієнта до інфекціоніста, гастроен­теролога.

Якщо в людини очі різного кольору. Це норма чи хвороба?

Неоднакове забарвлення райдужної оболонки правого і ліво­го ока називають гетерохромією (з грецької "різний колір"). При­чина цього явища — відносний надлишок чи надмір пігменту ме­ланіну, концентрацією і розподілом якого визначається колір ока. Гетерохромія буває вроджена (генетична) і набута (наприклад, уна­слідок травми, запального процесу, впливу певних очних крапель тощо), це також наслідок певних успадкованих хвороб

Чи завжди зміна кольору очей - ознака недуги

Загалом колір очей може змінюватися впродовж життя. Із роками вони втрачають блиск, та й забарвлення райдужної оболонки тьмяніє. Водночас не варто все списувати лише на вік. Бо, скажімо, при такому захворюванні, як катаракта, очі "біліють" унаслідок помутніння кришталика.
Зміною кольору райдужної оболонки сигналізує про себе, нап­риклад, меланома ока — нині дуже поширене онкологічне пере­родження ураженого органа. Крім того, хворий відчуває зниження гостроти зору (але і це, як відомо, може бути й ознакою вікових змін у кришталику), мерехтіння в очах, зміну форми сприйняття пред­метів (так проявляється багато недуг, зокрема й згадана вже ката­ракта). Але саме зміна забарвлення райдужної оболонки, на якій з'являються темні плями, — специфічна ознака меланоми. Помі­тивши цей симптом або бодай один з перерахованих вище, не мо­жна зволікати з візитом до фахівця.

Немає коментарів :

Дописати коментар