Золотий корінь родіоли рожевої: лікувальні властивості

Останнім часом все частіше на присадибних ділянках можна зус­тріти родіолу рожеву. Більшість садівників-любителів мають амбітну мету виростити отой уславлений цілющий «золотий» корінь. Тож розповімо про цю лікарську росли­ну детальніше.
Історія золотого кореня оповита таємницями. Китайські імпера­тори, жадаючи довголіття, споряджали на його пошуки справ­жні експедиції. Про безмежні ці­лющі властивості рослини скла­дали легенди, але населення ретельно приховувало місця її зростання і способи вживання.
Тривалий час сторонні просто не знали, як вона виглядає. Лише у 1961 році науковцям вдалося знайти золотий корінь на Алтаї. Таємниче зілля виявилося родіо­лою рожевою, поширеною в го­рах Азії і Європи. Активні дослід­ження підтвердили потужний ці­лющий потенціал рослини.
В аптеках нині можна придба­ти готовий екстракт родіоли ро­жевої. Його призначають як стимулюючий засіб від перевтоми та хворим з астенічним станом (фі­зичним та нервовим виснажен­ням організму), при неврозах, вегето-судинній дистонії, гіпотонії, імпотенції. Застосовують, щоб швидше одужати після хвороби.

Лікувальні властивості родіоли рожевої

Родіола має адаптогенні влас­тивості - допомагає організму долати несприятливі фактори (пере­охолодження, стреси тощо), діє як антиоксидант, підвищує функцію імунної системи, а отже є хоро­шою профілактикою багатьом за­хворюванням. Вона підвищує пружність і еластичність кровонос­них судин, сприяє загостренню зо­ру і слуху, позитивно впливає на обмін речовин. А для бажаючих схуднути цікава тим, що додаючи енергії організму, черпає її не тіль­ки з вуглеводів, а ще і з жирів. Особливий інтерес викликає золо­тий корінь у чоловіків: надає впев­неності у складний період, додає сили та лікує імпотенцію.
Настоянку або настій родіоли рожевої готують зі свіжих та ви­сушених кореневищ з коренями, їх копають не раніше третього року життя під час цвітіння і до завершення вегетації рослини. Настоянку рекомендують від фі­зичної та розумової перевтоми, депресії, імпотенції, а настій нор­малізує роботу імунної системи і обмін речовин, є загальнозміцнюючим засобом.

Настоянка родіоли рожевої

Подрібнений корінь залийте горілкою у співвідношенні 1:5, настоюйте 2-3 тижні у теплому темному місці, періодично помі­шуючи. Процідіть і приймайте по 15 крапель тричі на день за 15-20 хв. до вживання їжі. (Гі­пертонікам перший тиждень пи­ти по 5 крапель, потім поступо­во довести дозу до 10 крапель).

Настій родіоли рожевої

10 г кореня залийте склян­кою окропу, настоюйте 4 год., процідіть. Пийте по півсклянки 2-3 рази на день.
Родіола підвищує витрива­лість організму краще за жень­шень, але постійно вживати її не можна. Вона протипоказана при вираженому збудженні, гіперто­нічному кризі, гарячкових станах та гіпотонії у клімактеричному періоді.

Важливо пам'ятати, що в при­родних умовах в Україні родіола рожева зустрічається лише в Карпатах. Через велику популяр­ність вона стала дуже рідкісною і збирати її заборонено законом. Тому вирощувати цю рослину ук­рай необхідно. Не обов'язково мати для цього свою грядку, ви­садіть рослинки у природі, де по­любляєте гуляти: на березі річки, галявині. Через 2-3 роки матиме­те ліки. Уважно вибирайте посад­ковий матеріал. Замість родіоли можна придбати близького її ро­дича - котрогось із декоративних очитків. Квіти родіоли мають 4 пелюстки і 4 чашолистики. Плід-листівка також складається з 4 «ріжків» з насінням. А у очитків їх буде по п'ять. Кореневище родіо­ли розташоване горизонтально, у очитків йде донизу.
Набувайте сили від золотого кореня, будьте здоровими і бережіть природу, щоб і нашим дітям була доступна цілюща сила лікарських рослин.

Немає коментарів :

Дописати коментар