Пролежні — некроз шкіри, підшкірної клітини та м'яких тканин внаслідок ішемії і порушення кровообігу при тривалому механічному тиску на них. Це стається при малій рухливості людини та важких захворюваннях.
Мазі для лікування пролежнів
- Пролежні змащують маззю з дуба і тополі чорної: 2 частини кори дуба (з молодих гілок, стесаних під час сокоруху) і 1 частина бруньок тополі чорної на 7 частин масла. Настоюють у теплому місці всю ніч, уранці кип'ятять на слабкому вогні. Вичавлюють ще теплим і зливають у банку.
- Кора дуба - 10 г; бруньки тополі чорної - 20 г; квіти арніки гірської - 10 г, масло - 160 г. Збір кип'ятити на невеликому вогні протягом 30 хвилин, постійно перемішуючи дерев'яною ложкою, процідити у пастеризовану банку. Змащувати пролежні 2 рази на день.
- Столову ложку соку лимона, 100 г соку алое, 100 г і гліцерину ретельно змішати до однорідної маси, зберігати в щільно закритій посудині в і холодильнику. Використовувати для компресів, обмивань, примочок.
- Прикладають свіже напарене листя берези (занурюють листя в окріп).
- Щоб не утворилися пролежні, підкладають під лежачого хворого мішечки з насінням льону, яке вільно переміщується, масажуючи тіло.
- Змастити рану натуральним медом і забинтувати, перев'язку робити через день, не змочуючи. Рана швидко зарубцюється без гнійного зараження.
- Розтерти до однорідної кашки цибулину і змішати з оливковою олією або натуральним медом і наносити на рану кожний день. Це допоможе рані швидко загоїтись і зарубцюватися.
- Беруть 1 столову ложку бруньок берези, 100 г медичного спирту, 0,5 л води. Березові бруньки подрібнюють, засипають в банку з щільною кришкою, заливають спиртом і настоюють 21 день. Потім настойку розводять кип'яченою водою. Замочують у цьому розчині марлевий тампон або бинт і прикладають до ураженого місця на 20-30хвилин.
- Звіробійна олія добре лікує будь-які рани, виразки, пролежні, опіки. Для приготування використовують олію з суцвіття або трави звіробою. Краще готувати олію із свіжих суцвіть. Можна використовувати і суху траву. 50 г суцвіть залити 1000 мл високоякісної олії (може бути і соняшникова), закрити щільно кришкою, настояти 14 днів, виставивши на сонце. Потім додати ще 50 г сировини і настоювати доти, доки препарат не стане темно-червоним. Цією олією змащувати пролежні.
- Трояндова олія: 25 г свіжих, перемелених пелюсток покласти до банки, змішати з 500 мл оливкової олії. Відкриту суміш поставити приблизно на 4 дні до темного приміщення. Багаторазово помішувати. Після закінчення процесу бродіння, добре закупорити і поставити її на сонце. Поступово вміст набуває яскраво-червоного кольору. Процес готування олії закінчиться через 6 тижнів. Вміст відтиснути, з олії злити водянистий шар. Зберігати у добре закритому посуді. Готову олію використовують ; як зовнішній засіб, що добре і загоює рани, зокрема опіки та пролежні.
- Мазь для ран, пролежнів, опіків: 5 квіток білої літії заливають соняшниковою або іншою олією, щоб були вони повністю покриті рідиною. Настоювати 10 днів.
- Усілякі рани, пролежні добре лікує відвар з листя волоських горіхів. Листя горіха розварюють до кашки і після вистигання прикладають до уражених місць.
- Цілющі властивості горіхової олії не втрачаються протягом трьох років. Її добре застосовувати при ранах, пролежнях, виразках, екземах, що довго не загоюються. Слід зірвати до полудня горіхове листя. Промити і висушити 1 його в тіні. Дрібно нарізати, і j потовкти в дерев'яній ступці, покласти до скляної банки. Залити соняшниковою олією j у співвідношенні 1:2 (наприклад, на 300 г листя — 600 г paфінованої олії). Поставити на 3 тижні в темне прохолодне місце і щодня струшувати банку. Після закінчення терміну олію процідити. Додати ще раз свіже листя, долити олії І до первісного обсягу. Настояти ще три тижні. Процідити через три шари марлі. Розлити в ємності темного кольору. Зберігати в холодильнику.
- Лавандова олія. Взяти 100 г свіжих квіток лаванди залити 0,5 л оливкової олії. Настояти 1 місяць у темному місці, періодично струшуючи. Процідити і зберігати в темному місці. Застосовується і при ранах, пролежнях, екземі.
Немає коментарів :
Дописати коментар