Як боротися з пролежнями

Пролежні — некроз шкіри, підшкірної кліти­ни та м'яких тканин внаслідок ішемії і пору­шення кровообігу при тривалому механічному тиску на них. Це стається при малій рухливості людини та важких за­хворюваннях. 

Мазі для лікування пролежнів

  1. Пролежні змащують маззю з дуба і тополі чорної: 2 части­ни кори дуба (з молодих гілок, стесаних під час сокоруху) і 1 частина бруньок тополі чорної на 7 частин масла. Настоюють у теплому місці всю ніч, уранці кип'ятять на слабкому вогні. Вичавлюють ще теплим і зливають у банку.
  2. Кора дуба - 10 г; бруньки тополі чорної - 20 г; квіти ар­ніки гірської - 10 г, масло - 160 г. Збір кип'ятити на неве­ликому вогні протягом 30 хви­лин, постійно перемішуючи дерев'яною ложкою, проці­дити у пастеризовану банку. Змащувати пролежні 2 рази на день.
  3. Столову ложку соку лимона, 100 г соку алое, 100 г і гліцерину ретельно змішати до однорідної маси, зберігати в щільно закритій посудині в і холодильнику. Використовувати для компресів, обми­вань, примочок.
  4. Прикладають свіже напа­рене листя берези (занурюють листя в окріп).
  5. Щоб не утворилися про­лежні, підкладають під лежа­чого хворого мішечки з насін­ням льону, яке вільно переміщується, масажуючи тіло.
  6. Змастити рану натураль­ним медом і забинтувати, пе­рев'язку робити через день, не змочуючи. Рана швидко зарубцюється без гнійного зара­ження.
  7. Розтерти до однорідної кашки цибулину і змішати з оливковою олією або натура­льним медом і наносити на рану кожний день. Це допо­може рані швидко загоїтись і зарубцюватися.
  8. Беруть 1 столову ложку бруньок берези, 100 г медич­ного спирту, 0,5 л води. Бере­зові бруньки подрібнюють, засипають в банку з щільною кришкою, заливають спир­том і настоюють 21 день. По­тім настойку розводять ки­п'яченою водою. Замочують у цьому розчині марлевий тампон або бинт і прикладають до ураженого місця на 20-30хвилин.
  9. Звіробійна олія добре лікує будь-які рани, виразки, пролежні, опіки. Для приго­тування використовують олію з суцвіття або трави зві­робою. Краще готувати олію із свіжих суцвіть. Можна ви­користовувати і суху траву. 50 г суцвіть залити 1000 мл ви­сокоякісної олії (може бути і соняшникова), закрити щі­льно кришкою, настояти 14 днів, виставивши на сонце. Потім додати ще 50 г сирови­ни і настоювати доти, доки препарат не стане темно-червоним. Цією олією змащува­ти пролежні.
  10. Трояндова олія: 25 г сві­жих, перемелених пелюсток покласти до банки, змішати з 500 мл оливкової олії. Від­криту суміш поставити при­близно на 4 дні до темного приміщення. Багаторазово помішувати. Після закінчен­ня процесу бродіння, добре закупорити і поставити її на сонце. Поступово вміст на­буває яскраво-червоного ко­льору. Процес готування олії закінчиться через 6 тижнів. Вміст відтиснути, з олії зли­ти водянистий шар. Зберіга­ти у добре закритому посуді. Готову олію використовують ; як зовнішній засіб, що добре і загоює рани, зокрема опіки та пролежні.
  11. Мазь для ран, пролеж­нів, опіків: 5 квіток білої літії заливають соняшниковою або іншою олією, щоб були вони повністю покриті ріди­ною. Настоювати 10 днів.
  12. Усілякі рани, пролежні добре лікує відвар з листя во­лоських горіхів. Листя горіха розварюють до кашки і після вистигання прикладають до уражених місць.
  13. Цілющі властивості горі­хової олії не втрачаються про­тягом трьох років. Її добре за­стосовувати при ранах, про­лежнях, виразках, екземах, що довго не загоюються. Слід зірвати до полудня горіхове листя. Промити і висушити 1 його в тіні. Дрібно нарізати, і j потовкти в дерев'яній ступці, покласти до скляної банки. Залити соняшниковою олією j у співвідношенні 1:2 (наприклад, на 300 г листя — 600 г paфінованої олії). Поставити на 3 тижні в темне прохолодне місце і щодня струшувати банку. Після закінчення терміну олію процідити. Додати ще раз свіже листя, долити олії І до первісного обсягу. Настояти ще три тижні. Процідити через три шари марлі. Розли­ти в ємності темного кольору. Зберігати в холодильнику.
  14. Лавандова олія. Взяти 100 г свіжих квіток лаванди залити 0,5 л оливкової олії. На­стояти 1 місяць у темному місці, періодично струшуючи. Процідити і зберігати в темному місці. Застосовується і при ранах, пролежнях, екземі.

Немає коментарів :

Дописати коментар