Лікування хвороби Бехтерева

Хвороба Бехтерева – це системне захворювання сполучної тканини, при якому хронічний запальний процес уражає суглоби, хребет, крижово-поперекове з’єднання і тканини навколо хребців, що в кінцевому результаті викликає тугорухомість і анкілоз (знерухомлення) хребта. Дане захворювання має дуже серйозний прогноз щодо працездатності .
Лікування повинне бути комплексним і проводитися в повному об’ємі.
Спосіб життя хворого має бути звичайним з акцентом на заняття руховими видами спорту (рекомендують плавання, волейбол). У випадку загострення недуги для пацієнта необхідний постільний режим проте з регулярними заняттями лікувальною фізкультурою. Якщо хворий госпіталізований в стаціонар, то в плані кращої реабілітації призначають санаторно-курортне лікування.
Для зняття больового синдрому і покращення рухливості хребта і функції суглобів призначають нестероїдні протизапальні препарати. Для даного захворювання найкраще себе зарекомендували індометацин і фенілбутазон (бутадіон). Зазвичай вказана група препаратів є досить ефективна навіть на пізніх стадіях захворювання. В деяких випадках призначається пробна терапія протизапальними препаратами для дифдіагностики хвороби Бехтерева. В зв’язку зі значною кількістю побічних ефектів препарати призначають у вигляді курсу (на 2-3 тижні). Дозування – в межах вікових норм.
Наступною ланкою лікування є глюкокортикостероїдні препарати, які обов’язково назначаються при високій активності запального процесу і тоді коли не стероїдні протизапальні препарати не дають эффекту. Застосовують вказані ліки як всередину (таблетки) так і у вигляді внутрішньо суглобових ін’єкцій для усунення больового синдрому.
Як препарат для патогенетичної терапії часто застосовують сульфасалазин (по 2-3 г на добу). Препарат призначають тривалими курсами (до 3 місяців), а саме лікування може тривати більше року (в залежності від ступеня активності процесу).
У випадку діагностованих вісцеритів і лихоманки призначають цитостатики (циклофосфамід, лейкеран). Курс терапії триває до 3 місяців під постійним моніторингом  загального аналізу крові.
Для послаблення м’язового спазму хорошо зарекомендував себе скутаміл-С (по 1 таблетці 3р/д).
Лікувальна фізкультура має стати постійним супутником пацієнта, який хворіє на хворобу Бехтерева. Підібраний комплекс вправ дозволяє покращити місцевий кровообіг і функціональну здатність суглобів. Здебільшого виконують вправи 1-2 рази на день по 30 хвилин. Для підсилення ефекту допоможе масаж спину, що сприяє укріпленню м'язів та зменшує больовий синдром у хребті. З фізіотерапевтичних процедур застосовують ультразвук, рефлексотерапію і лазерну терапію. Проте слід пам’ятати, що фізіопроцедури виконуються тільки в період ремісії.
Санаторно-курортне лікування показане в періоди ремісії і доповнюється сірководневими ваннами і грязелікуванням.       

Немає коментарів :

Дописати коментар