Планування вагітності обов’язкове…

Медики рекомендують планувати материнство, а за три місяці до зачаття пройти комплексне обстеження.
На жаль, не всім вдається уникнути хвороб під час вагітності. Чимало медикаментів не рекомен­дується приймати майбутній мамі.

Чим можна лікуватися в цей пе­ріод?

Тільки тими ліками, які призна­чить лікар. Призначили постільний режим - дотримуйтесь. Під час вагітності не можна переносити застуду на ногах. Жодних препаратів «за порадою», навіть якщо ця по­рада - від фармацевта з аптеки.
Враховуючи особливості вашого організму та стан здоров'я, лікар призначить безпечні препара­ти, підбере оптимальне дозування. Про самолікування доведеться за­бути, навіть відвари лікарських трав без дозволу лікаря пити не реко­мендується. Все, що ви можете собі «призначити» самі, - це продукти харчування, багаті на вітаміни, які зміцнюють імунітет, напри­клад, мед, малинове ва­рення, зелений чай (міц­ний чай, як і кава, шкідливі для кровопостачання плоду), фрукти, овочі, натуральні соки і кисломолочні про­дукти; але тільки якщо немає про­типоказань та алергії. А ось цукор і вироби з білого борошна знижують імунітет. Консервованих, гострих, смажених продуктів теж потрібно уникати, щоб не нашкодити і собі, і ще не народженій дитинці. Якщо бо­лить горло, можна полоскати фурациліном або відваром ромашки. При кашлі пийте тепле молоко з медом. Також при застуді під час вагітності можна вдихати запах нарізаної цибу­лі, часнику. Підвищену температуру зіб'ють вологі обгортання, обтиран­ня оцтовим розчином. При закладе­ному носі, якщо зовсім не можете дихати, використовуйте краплі на основі морської води. Народні методи лікування (парити ноги, приймати гарячі ванни) при вагітності застосо­вувати не можна. А от від прогулянок на свіжому повітрі відмовлятися не варто, потрібно тільки одягатися відповідно до погоди.

Як планувати вагітність жінкам у яких є хро­нічні недуги?

Плануючи материнство, жінка повинна розуміти, що з одними хронічними хворобами можна спокійно зачати і виносити здорового малюка, а інші можуть стати серйозною пере­шкодою материнству. При багатьох захворюваннях жінки регулярно при­ймають медикаменти, від яких залежить їхнє здоров'я, але які можуть нашкодити малюкові. Для того, щоб вагітність проходила нормально, по­трібно підготувати свій організм до корегування курсу медикаментів або до відмови від них на час вагітнос­ті. Вагітність повинна проходити під контролем фахівців, тому що хвороба може дати ускладнення і для мами, і для дитини.

Що робити, якщо жінка прий­мала ліки, а потім дізналася, що вона вже була вагітна

По-перше, не панікувати, а по-друге, повідомити лікаря. Для вагіт­них дуже небезпечними є вірусні за­хворювання. Тож чим раніше почати лікування, тим менш ймовірні наслід­ки для плоду або ускладнення при пологах. Підвищення температури, розлад шлунка, блювота, свербіж або виділення зі статевих органів, висипи на шкірі - все це тривожні сигнали, про які слід повідомити лікаря. Жінок можуть турбувати інфекції сечостатевої сфери, навіть якщо вони були вилікувані раніше. При плануванні вагітності ми рекомендуємо пройти обстеження на приховані інфекції. Жінка може й не підозрювати про їх існування, а для здоров'я майбутньої дитини вони є дуже небез­печні. Наприклад, герпес, носієм якого сьогодні є практично кожен другий, дає про себе знати тоді, коли імунітет знижується, як, наприклад, під час вагітності. А для і майбутньої дитини це загроза ураження центральної нервової системи або інших ускладнень. Особливо небезпечний вірус герпесу, якщо жінка заразилася, вже будучи  вагітною.

Які ще захворювання особ­ливо небезпечні для майбутньої дитини

Вагітним потрібно уникати кон­такту з тваринами, які можуть бути носіями лістеріозу, токсоплазмозу. Збудники першого можуть потрапити в організм і через погано обробле­не м'ясо і молоко, а другого - навіть від домашніх кішок. Токсоплазмоз перебігає непомітно, або зі симптома­ми, що нагаду­ють ГРВІ, а тим часом токсоплазма проникає через плаценту і завдає шкоди плоду.
Тому я бажано за наявності в сім'ї домашніх тварин стежити за їх­нім станом здоров'я і своєчасно про­водити вакцинацію.

Чим небезпечні для плоду ін­фекції, до яких у жінки не виробив­ся імунітет в дитинстві, наприклад, краснуха

Такими хворобами краще пере­хворіти в дитинстві. А якщо захворіє вагітна, особливо в перші два місяці вагітності, то висока ймовірність вад розвитку органів і систем. І навіть на­родження мертвої дитини. Тому в таких випадках планування вагітності слід проводити під ретельним наглядом акушер-гінеколога. Краснуха, як і кір, у першому триместрі може навіть бути показанням до штучного переривання вагітності.
Загроз здоров'ю майбутньої мами багато, але при підготовці до запла­нованої вагітності та дотриманні реко­мендацій лікарів у вас є всі шанси на­родити здорову дитину. Не забувайте повноцінно відпочивати та висипати­ся, і навіть якщо вже захворіли - на­магайтеся не нервувати, адже гарний настрій мами також дуже важливий для здоров'я майбутньої дитини.

Немає коментарів :

Дописати коментар