Є кілька прийомів оздоровлення після хіміотерапії. Спершу треба усунути надлишок медикаментів, які відклалися у клітинах печінки, нирок, молочній залозі та інших органах.
Слід використовувати льон — природний й ефективний сорбент, який містить багато слизу і очищає клітини, не руйнуючи їх. Потрібно позбутися радіонуклідів, токсинів, надлишку медикаментів, продуктів метаболізму шкідливих бактерій, вірусів, дріжджів, грибків.
Варто для профілактики з'їдати 3 мигдалеві горіхи на день. У цих плодах міститься специфічна кислота, яка блокує ракові клітини. Замість мигдалю можна вживати по 1-3 столові ложки пюре з квасолі. Зварити квасолю білих сортів, додати перемелене насіння ганусу, кропу, фенхелю або чорнушки.
Корисно вживати висівки: 100 г висівок залити холодною водою. Проварити 5 хвилин, додати натерте яблук або калиновий сік чи йогурт і з'їдати на ніч.
Взяти по 3 столові ложки чистотілу, кропиви, ложку нагідок, 5 г цибулиння. Варити на малому вогні в 1 л води 10 хвилин. Процідити, додати 5 столових ложок екстракту гриба чаги (бефунгін — аптечний препарат), пляшку настоянки елеутерококу. Ретельно розмішати, випивати по столовій ложці через кожні 2 години. Зберігати в холодильнику. Вистачає на 3-4 дні. Потім приготувати нову порцію.
Протионкологічний, загальнозміцнювальний, тонізувальний засіб: взяти 200 г кореня свіжого оману, 2 літри червоного вина. Залити корені вином на ніч, настояти. Вранці проварити 20 хвилин на малому вогні. Не проціджувати. Вживати профілактично 3 рази на день по 2 столові ложки перед їдою.
Змішати фініки, насіння чорнушки, олександрійський лист (касія) і мед у пропорції у рівних частинах. Вживати маленькими порціями щоденно протягом 2 місяців. Якщо необхідно, курс повторити після 10-денної перерви.
Якщо немає апетиту, то для його відновлення рекомендують пити багато рідини — до двох літрів на день:
Екстракт коренів шоломниці байкальської стимулює ослаблений імунітет та процес утворення еритроцитів, посилює протипухлинний ефект цитостатиків і знешкоджувальну дію печінки: столову ложку кореня заливають 300 мл води, уварюють до третини від початкового об'єму на малому вогні. Вживають по 1-3 столові ложки 3-4 рази на день.
Поліпшує кровотворення, сприятливо діє на кістковий мозок, збільшує кількість еритроцитів та лейкоцитів апікомплекс. Змішують бджолиний мед і пилок у співвідношенні 1:1 за об'ємом, додають 1 г маточного молочка на 100 г суміші. Вживають по 5-10 г уранці за годину до сніданку. Тримають під язиком до розсмоктування, оскільки в разі вживання всередину шлунковий сік інактивує лікувальні властивості маточного молочка.
До найтяжчих ускладнень променевої та хіміотерапії належать пригнічення кровотворення та утворення виразок на слизовій оболонці травного каналу. Уразі зменшення кількості лейкоцитів внаслідок променевої терапії та дії цитостатиних засобів призначають настоянку кореня ехінацеї пурпурової. Вживають по 20 — 30 крапель 3-4 рази на день.
Сприяє поліпшенню складу крові та стимулює продукування лейкоцитів уживання такого збору: по 20 г подів глоду, трави хвоща польового, коренів медунки лікарської та по 40 г коренів ехінацеї пурпурової, коренів тирличу жовтого. Столову ложку суміші заливають 300 мл води, витримують на водяній бані 30 хвилин, настоюють годину. Уживають до 50 мл 3 рази на день за 40 хвилин до їди.
При прогресивному зменшенні кількості тромбоцитів у крові застосовують екстракт приймочок зі стовпчиками кукурудзи звичайної: столову ложку подрібненої сировини заливають 400 мл окропу, уварюють в закритому емальованому посуді до половини початкового об'єму. Вживають по 1 — 3 столові ложки 3 рази на день за 20 хвилин до "іди. Екстракт приймочок рідкий готують на 70% спирті етиловому. Призначають по 20-3О крапель із водою 3-4 рази надень перед їдою. Препарати сприяють збільшенню вмісту в крові протромбіну та кількості тромбоцитів.
а) свіжі кореневища купини лікарської —10 г; корені цикорію дикого — 20 г; корені і трава кульбаби лікарської — 40 г; листки смородини — 40 г. Столову ложку суміші заливають 200 мл води, витримують на водяній бані 30 хвилин, настоюють 10 хвилин, проціджують і розводять перевареною водою до 200мл. Уживають по 70-100 мл три рази на день за 10-15 хвилин до їди. Кореневища купини можна замінити молодими гілками з листам омели білої.
Омела містить пектини, шо мають протипухлинну активність, пептиди, які спричиняють ушкодження пухлинних клітин аж до їх загибелі, дає імуномодулювальний ефект, запобігає утворенню метастазів;
б) листки омели білої — 100 г; по 20 г коренів лопуха великого, корені переступня білого, трави рути запашної, трави звіробою продірявленого. Столову ложку суміші заливають400мл води, витримують на водяній бані 30 хвилин, настоюють до охолодження. Вживають по 0,5 склянки тричі на день за 15 хвилин до іди;
в) взяти по 3 столові ложки коренів шовковиці, коренів кропиви дводомної, коренів буквиці лікарської. Суміш варять у 0,5 л маслинової олії протягом години на водяній бані, настоюють 2 доби. Вживають від половини чайної до столової ложки після їди.
Як імуностимулятор, що сприяє збільшенню тривалості безрецидивного періоду, рекомендують збір: чага (чорний березовий гриб) — 100 г; по 50 г кореневища з коренями дягелю лікарського, коренів кропиви дводомної, квіткових кошиків нагідок лікарських; 30 г коренів кульбаби лікарської і 20 г трав вовчецю кучерявого. Столову ложку суміші заливають 200 мл холодної води, настоюють ніч. Уранці доводять до кипіння, витримують 30 хвилин на водяній бані, настоюють 10 хвилин, проціджують. Уживають теплим по 70-80 мл три рази надень за 30 хвилин перед їдою.
Під час проведення променевої терапії корисно з'їдати суміш горіхів з лимонами (за умови, якщо немає хвороб підшлункової залози). Взяти 0,5 кг очищених горіхів, 0,5 кг лимонів, очищених від цедри і кісточок, та мед. Горіхи та лимони перемелюють на м'ясорубці, перекладають у скляну банку і ставлять у холодильник Вживають суміш за 2 години до обіду - 4 столові ложки, додаючи до смаку мед.
Надзвичайно важливе значення для оздоровлення хворих після хіміо- та променевої терапії й у підтримувальному лікуванні має повноцінне й різноманітне харчування з великим вмістом антиоксидантів. До харчового раціону вволять нежирні сорти м'яса та риби, пророслу пшеницю, овес, ячмінь, гарбузи, курагу, моркву, городню зелень (особливо петрушку), буряки, смородину, шовковицю.
Стимулює продукування гемоглобіну та еритроцитів морська капуста: вживають по 0,5-1 чайній ложці тричі на день, запиваючи джерельною водою. Повноцінні жири містять горіхи (арахіс, грецький, кедровий) та різноманітні рослинні олії.
Дуже корисний бджолиний мед: фруктоза та глюкоза, які містяться у ньому, висококалорійні, ще й сприяють зменшенню інтоксикації. До його складу входять вітаміни, мікроелементи та ферменти, які поліпшують процеси всмоктування в кишечнику. Мед має й антимікробні властивості. До раціону рекомендують вводити салати зі свіжої трави медунки лікарської, часник, сік буряку (до склянки на день протягом 1-2 місяців), березовий сік, хлібний квас домашнього приготування.
Замість води періодично можна пити свіжу сироватку з домашнього молока. Корисно їсти в необмеженій кількості плоди аґрусу або варення з нього.
Застереження. У період проведення хіміотерапії з раціону вилучають банани.
Слід використовувати льон — природний й ефективний сорбент, який містить багато слизу і очищає клітини, не руйнуючи їх. Потрібно позбутися радіонуклідів, токсинів, надлишку медикаментів, продуктів метаболізму шкідливих бактерій, вірусів, дріжджів, грибків.
- Взяти чайну ложку лляного насіння на і склянку води. Прокип'ятити 15 хвилин. Уживати по 100 мл відвару кожні 2 години протягом 2-3 тижнів.
- Взяти насіння льону, гарбуза і конопель, липовий цвіт, листя ожини, цвіт бузини, ромашки, траву звіробою - усього по 1 чайній ложці. Змішати. Взяти 4 столові ложки суміші з додаванням 1 столової ложки ромашки. Запарити окропом (0,5 л) на 30 хвилин. Процідити. Усю порцію розділити на 4 частини і випити за годину до їди. Курс лікування – 10 днів.
- Взяти 1-2 столові ложки лляної олії і 150 г домашнього сиру. Все це добре вимішати і з'їдати 2 рази на день: зранку і ввечері. Курс лікування — 3 місяці.
Очищення крові
Курс проводити за наведеною далі схемою:- Уранці повільно випити холодного ниркового чаю: польовий хвощ — 15 г; кропива — 10 г; спориш — 8 г; звіробій — 6 г. Чайну ложку збору настояти в склянці гарячої води. Процідити.
- Через годину випити 2 склянки теплого настою шавлії зі звіробоєм, перцевою м'ятою й мелісою. 2 чайні ложки шавлії всипати в 0,5 л окропу і прокип'ятити 3 хвилини. Процідити, додати звіробій, м'яту перцеву (по чайній ложці). Настояти таку суміш 10 хвилин.
- Через годину випити три ковтки суміші соків. Взяти З частини червоного буряку (саме буряка темного сорту), 1 частину моркви, 1 частину коренеплодів селери. Овочі пропустити через соковитискач і сік процідити. Його повинно бути не менш як 500 г. Через 15 хвилин зробіть ковток соку. Серед дня зробіть маленький ковток цього соку, потім випийте склянку березового соку. У другій половині дня випити три ковтки соку. За день слід вживати не більш як 0,5 л сокової суміші овочів.
Інші рецепти
- 3 столові ложки листя смородини залити 0,5 л окропу і процідити. У настій кинути 2 столові ложки ягід порічок і довести до кипіння. Пити по півсклянки тричі на день, з'їдаючи ягоди. Курс лікування необмежений.
- Взяти 2 кг буряку, 2 кг моркви, 2 кг фанатів, 2 кг журавлини, 2 кг лимонів і натуральний мед. Відтиснути окремо всі компоненти у соковитискачі. Змішати в емальованому посуді. Додати мед (з розрахунку столова ложка на склянку суміші соків). Перелити в темні пляшки. Зберігати в холодильнику. Перед уживанням збовтати. Пити перед їдою (натще) по 50 мл. Перед тим, як вживати, слід розвести суміш теплою водою. Курс лікування — 10 днів. Потім зробити перерву — 5 днів. І так вживати, допоки не закінчиться вся суміш, яку приготували.
- Допоможе відновити формулу крові старий тибетський рецепт, який врятував життя тисячам людей: налити у великий глиняний посуд по 2 склянки червоного вина, соків моркви, буряку, калини, граната, меду. Додати по 100 г порошку кореня кропу і перетертих ядер волоського горіха, 5 червоних жовтків курячих яєць. Усе перемішати, закоркувати і помістити до духовки на маленький вогонь на 2 години. Коли буде готово, розлити в маленькі (по 200 г) баночки. Поставити їх у холодильник. Щодня протягом двох тижнів випивати по одній баночці, розділивши її на декілька порцій. Формула крові поліпшиться, це підтвердять аналізи. Через 2 тижні процедуру повторити.
- У стародавніх тибетських трактатах йдеться про те, що формула крові поліпшиться, якщо накласти ввечері три шари листків свіжої капусти на зону печінки. Тримати компрес 30 хвилин.
- Корисно пити сік калини з медом. Перетерти 20 штук ягід зі столовою ложкою меду, залити гарячою водою і пити як чай. Такий напій сприяє зниженню тиску, лікує анемію, поліпшує функцію нирок, допомагає кровотворенню.
- 10 штук свіжих фініків покласти в літрову банку, додати чайну ложку імбиру, 1 г кардамону і дрібку шафрану. Закрити банку і покласти її в тепле місце на 14 днів. Після цього кожного ранку з'їдати по фініку. Таких курсів лікування треба провести не менш як шість.
- Багато цілителів рекомендують вживати абрикоси. Саме їхні плоди містять багато калію, аскорбінову кислоту, у 100 г абрикосів до 40 мг заліза. Свіжі сухі плоди абрикоси діють як антианемічний та слабкий діуретичний засіб. 200 г абрикос ділять на три частини і вживають три рази на день. 200 г кураги промивають, заливають гарячою водою, настоюють годину, потім ділять на три частини і з'їдають протягом дня за три рази. Їх можна заготовляти на зиму таким чином: взяти 5 кг абрикос, 2 кг меду. Абрикоси помити, вийняти кісточки (кісточки не викидати!). Фрукти розім'яти, в емальованому посуді довести до кипіння на малому вогні. Додати мед і одразу розлити в стерильні банки. Вибрати з кісточок ядерця, недовго проварити на малому вогні, зняти з ядер коричневу плівку, просушити в духовці. Узимку дуже корисно з'їдати кілька кісточок на день (протионкологічна дія) і 2-3 столові ложки абрикосової "пасти". Позбудетеся закрепів, кашлю, поліпшиться зір, корисний при нефропатії вагітних, набряках. Це чудовий загальнозміцнювальний засіб після проходження хіміотерапії і променевої терапії.
- Допомагає від анемії масаж рук, хребта, ніг, стоп з втиранням у шкіру мазі (до 50 г теплої оливкової олії додати 3 зубчики розчавленого часнику).
З'їдайте три рази на день цикорієвий бутерброд: корінь цикорію перемелюють у млинку для кави, змащують хліб маслом, зверху густо посипають цим порошком. Це має сприятливий вплив на печінку, підшлункову залозу, селезінку. Стабілізується вироблення тромбоцитів, лейкоцитів, Т-клітин, які впливають на імунну систему. Сьогодні популярним напоєм стала цикорієва кава — чудовий протираковий напій. А для діабетиків і гіпертоніків — засіб, що знижує тиск, чистить кров. Якщо є проблеми з кров'ю, корисно пити буряковий квас. Поріжте буряк на кусочки, заповніть ними трилітрову банку, залийте теплою перевареною водою і додайте по 3 столові ложки меду і солі. Нехай кисне 3 дні. Процідіть. Буряки використовуйте для борщу, а саму рідину пийте декілька разів на день маленькими чарочками (50 мл). Корисно вживати суміш, приготовлену з чайної ложки [насіння меленої гуньби сінної (пажитнику), чайної ложки насіння чорнушки і 2 столових ложок меду. Вживати вранці натщесерце і ввечері перед сном. Курс — 7 днів.
Селезінка, як і печінка, є одним із кровотворних та кровоочисних органів, тому не зайве буде нагадати кілька протионкологічних рецептів. Адже мудреці казали, що будь-який рак — це проблеми печінки та селезінки.Варто для профілактики з'їдати 3 мигдалеві горіхи на день. У цих плодах міститься специфічна кислота, яка блокує ракові клітини. Замість мигдалю можна вживати по 1-3 столові ложки пюре з квасолі. Зварити квасолю білих сортів, додати перемелене насіння ганусу, кропу, фенхелю або чорнушки.
Корисно вживати висівки: 100 г висівок залити холодною водою. Проварити 5 хвилин, додати натерте яблук або калиновий сік чи йогурт і з'їдати на ніч.
Надзвичайно ефективні такі протионкологічні рецепти:
Протионкологічний, загальнозміцнювальний, тонізувальний засіб: взяти 200 г кореня свіжого оману, 2 літри червоного вина. Залити корені вином на ніч, настояти. Вранці проварити 20 хвилин на малому вогні. Не проціджувати. Вживати профілактично 3 рази на день по 2 столові ложки перед їдою.
Змішати фініки, насіння чорнушки, олександрійський лист (касія) і мед у пропорції у рівних частинах. Вживати маленькими порціями щоденно протягом 2 місяців. Якщо необхідно, курс повторити після 10-денної перерви.
Якщо немає апетиту, то для його відновлення рекомендують пити багато рідини — до двох літрів на день:
- екстракт або настій полину гіркого: 15 — 20 крапель три рази на день за 30 хвилин до їди;
- зелений чай: 2-3 горнятка на день;
- напій із шипшини: відвар шипшини — 20 г сухих ягід шипшини на склянку окропу. Засипати ягоди в окріп, кип'ятити 20 хвилин. Пити по склянці 2-3 рази надень. Настій шипшини — 40 г сухих подрібнених ягід шипшини на 1 л окропу. Ягоди всипати в окріп, настоювати близько 10 годин, пити декілька разів на день. Зберігати настій в холодильнику не більш як 2 доби;
- сироп із журавлини. На 1 л сиропу: журавлина — 500 г, цукор-пісок — 500 г, вода — 200 мл. Журавлину промити, вичавити сік. Вичавки залити водою, поставити на вогонь, варити 5-7 хвилин. Відвар процідити, розчинити в ньому цукор, проварити на малому вогні 10-12 хвилин. Влити в сироп вичавлений сік, довести до кипіння й остудити.
Екстракт коренів шоломниці байкальської стимулює ослаблений імунітет та процес утворення еритроцитів, посилює протипухлинний ефект цитостатиків і знешкоджувальну дію печінки: столову ложку кореня заливають 300 мл води, уварюють до третини від початкового об'єму на малому вогні. Вживають по 1-3 столові ложки 3-4 рази на день.
Поліпшує кровотворення, сприятливо діє на кістковий мозок, збільшує кількість еритроцитів та лейкоцитів апікомплекс. Змішують бджолиний мед і пилок у співвідношенні 1:1 за об'ємом, додають 1 г маточного молочка на 100 г суміші. Вживають по 5-10 г уранці за годину до сніданку. Тримають під язиком до розсмоктування, оскільки в разі вживання всередину шлунковий сік інактивує лікувальні властивості маточного молочка.
До найтяжчих ускладнень променевої та хіміотерапії належать пригнічення кровотворення та утворення виразок на слизовій оболонці травного каналу. Уразі зменшення кількості лейкоцитів внаслідок променевої терапії та дії цитостатиних засобів призначають настоянку кореня ехінацеї пурпурової. Вживають по 20 — 30 крапель 3-4 рази на день.
Сприяє поліпшенню складу крові та стимулює продукування лейкоцитів уживання такого збору: по 20 г подів глоду, трави хвоща польового, коренів медунки лікарської та по 40 г коренів ехінацеї пурпурової, коренів тирличу жовтого. Столову ложку суміші заливають 300 мл води, витримують на водяній бані 30 хвилин, настоюють годину. Уживають до 50 мл 3 рази на день за 40 хвилин до їди.
При прогресивному зменшенні кількості тромбоцитів у крові застосовують екстракт приймочок зі стовпчиками кукурудзи звичайної: столову ложку подрібненої сировини заливають 400 мл окропу, уварюють в закритому емальованому посуді до половини початкового об'єму. Вживають по 1 — 3 столові ложки 3 рази на день за 20 хвилин до "іди. Екстракт приймочок рідкий готують на 70% спирті етиловому. Призначають по 20-3О крапель із водою 3-4 рази надень перед їдою. Препарати сприяють збільшенню вмісту в крові протромбіну та кількості тромбоцитів.
Для стимуляції синтезу тромбоцитів у кістковому мозку вживають порошок насіння кунжуту східного по 15-20 г 3 рази на день з водою до їди. Застосовують також екстракт насіння розторопші плямистої: 30 г подрібненого насіння розторопші заливають 500 мл води, уварюють до половини початкового об'єму на малому вогні. Вживають по 1-3 столові ложки тричі на день.
У перервах між курсами хіміо- та променевої терапії для підтримувального лікування призначають такі препарати:а) свіжі кореневища купини лікарської —10 г; корені цикорію дикого — 20 г; корені і трава кульбаби лікарської — 40 г; листки смородини — 40 г. Столову ложку суміші заливають 200 мл води, витримують на водяній бані 30 хвилин, настоюють 10 хвилин, проціджують і розводять перевареною водою до 200мл. Уживають по 70-100 мл три рази на день за 10-15 хвилин до їди. Кореневища купини можна замінити молодими гілками з листам омели білої.
Омела містить пектини, шо мають протипухлинну активність, пептиди, які спричиняють ушкодження пухлинних клітин аж до їх загибелі, дає імуномодулювальний ефект, запобігає утворенню метастазів;
б) листки омели білої — 100 г; по 20 г коренів лопуха великого, корені переступня білого, трави рути запашної, трави звіробою продірявленого. Столову ложку суміші заливають400мл води, витримують на водяній бані 30 хвилин, настоюють до охолодження. Вживають по 0,5 склянки тричі на день за 15 хвилин до іди;
в) взяти по 3 столові ложки коренів шовковиці, коренів кропиви дводомної, коренів буквиці лікарської. Суміш варять у 0,5 л маслинової олії протягом години на водяній бані, настоюють 2 доби. Вживають від половини чайної до столової ложки після їди.
Як імуностимулятор, що сприяє збільшенню тривалості безрецидивного періоду, рекомендують збір: чага (чорний березовий гриб) — 100 г; по 50 г кореневища з коренями дягелю лікарського, коренів кропиви дводомної, квіткових кошиків нагідок лікарських; 30 г коренів кульбаби лікарської і 20 г трав вовчецю кучерявого. Столову ложку суміші заливають 200 мл холодної води, настоюють ніч. Уранці доводять до кипіння, витримують 30 хвилин на водяній бані, настоюють 10 хвилин, проціджують. Уживають теплим по 70-80 мл три рази надень за 30 хвилин перед їдою.
Під час проведення променевої терапії корисно з'їдати суміш горіхів з лимонами (за умови, якщо немає хвороб підшлункової залози). Взяти 0,5 кг очищених горіхів, 0,5 кг лимонів, очищених від цедри і кісточок, та мед. Горіхи та лимони перемелюють на м'ясорубці, перекладають у скляну банку і ставлять у холодильник Вживають суміш за 2 години до обіду - 4 столові ложки, додаючи до смаку мед.
Надзвичайно важливе значення для оздоровлення хворих після хіміо- та променевої терапії й у підтримувальному лікуванні має повноцінне й різноманітне харчування з великим вмістом антиоксидантів. До харчового раціону вволять нежирні сорти м'яса та риби, пророслу пшеницю, овес, ячмінь, гарбузи, курагу, моркву, городню зелень (особливо петрушку), буряки, смородину, шовковицю.
Стимулює продукування гемоглобіну та еритроцитів морська капуста: вживають по 0,5-1 чайній ложці тричі на день, запиваючи джерельною водою. Повноцінні жири містять горіхи (арахіс, грецький, кедровий) та різноманітні рослинні олії.
Дуже корисний бджолиний мед: фруктоза та глюкоза, які містяться у ньому, висококалорійні, ще й сприяють зменшенню інтоксикації. До його складу входять вітаміни, мікроелементи та ферменти, які поліпшують процеси всмоктування в кишечнику. Мед має й антимікробні властивості. До раціону рекомендують вводити салати зі свіжої трави медунки лікарської, часник, сік буряку (до склянки на день протягом 1-2 місяців), березовий сік, хлібний квас домашнього приготування.
Замість води періодично можна пити свіжу сироватку з домашнього молока. Корисно їсти в необмеженій кількості плоди аґрусу або варення з нього.
Застереження. У період проведення хіміотерапії з раціону вилучають банани.
Немає коментарів :
Дописати коментар