Шлунково-кишковий анастомоз: деякі особливості техніки

Анотація: деякі загальні моменти для правильного формування спів устя між шлунком і кишкою.

Шлунково-кишковий анастомоз формують після зашивання просвіту кукси з боку малої кривизни, як це робиться при резекції за Більрогом І. Привідна петля при резекції за Гофмейстером-Фінстерером повинна бути не довша як 4-6 см, починаючи від Трейтцевої зв'язки, без найменшого натягання чи перекручування. Фіксуючий шов до сформованої малої кривизни накладають вище майбутнього анастомозу на 2 - 2,5 см. Таким чином, утворюється "кіль", що перешкоджає затіканню вмісту шлунка в привідну петлю. 
Не слід забувати, що велика протяжність згаданого "кіля" утворює між привідною петлею і анастомозом гострий кут, який порушує евакуацію з дванадцятипалої кишки і сприяє розвитку синдрому "привідної петлі". З метою попередження цього ускладнення куксу шлунка піднімають вверх для доступу до малої кривизни і задньої стінки шлунка. Серозно-м'язовими швами підшивають до малої кривизни привідну петлю. Крім того, накладають ряд серозно-м'язових швів на задню стінку анастомозу. Розсікають задню стінку шлунка і тонку кишку, зупиняють кровотечу. На задню стінку анастомозу накладають безперервний обвивний шов за Реверденом із зашморгом на кожному шві. Відсікають роздавлену затискачем частину стінки шлунка, зупиняють кровотечу. У зворотному напрямку на передню стінку накладають шов Шмідена із ввертанням слизової в просвіт анастомозу шляхом вколювання голкою із просвіту анастомозу з боку слизової. З цією ж метою можна застосувати безперервний П-подібний шов Прибрама. Закінчують формування анастомозу накладанням другого ряду серозно-м'язових швів. Заключним етапом даної операції є підшивання кукси шлунка до вікна в брижі поперечно-ободової кишки таким чином, щоб анастомоз знаходився в нижньому поверсі черевної порожнини.
Іншою часто застосовуваною модифікацією резекції шлунка є шлунково-кишковий анастомоз за Ру. Після закінчення мобілізації шлунка, обробки кукси дванадцятипалої кишки, готують до анастомозування петлю голодної кишки. Вивчивши особливості її кровопостачання, пересікають судинну аркаду поміж двома радіальними гілками верхньої брижової артерії на віддалі 20 см від Трейтцевої зв'яз­ки. Пересікають голодну кишку, намічаючи її оральний і аборальний відрізки. Поздовжньо розсіка­ють листки очеревини і перев'язують судинну аркаду та дрібніші гілки в місці пересікання кишки. Через вікно в брижі поперечно-ободової кишки голодну кишку переводять в верхній поверх черевної порожнини і пересікають на рівні мобілізації після прошивання з допомогою УКЛ. Аборальну куксу підкріплюють напівкисетним і вузловими швами. Після цього формують гастроентероанастомоз.
Куксу кишки фіксують окремими швами до створеної малої кривизни. Ентеро-ентероанастомоз на віддалі 20 см від шлунково-кишкового анастомозу формують по типу кінець у бік. Обидва анастомози низводять у нижній поверх черевної порожнини. Куксу шлунка фіксують до вікна в брижі поперечно-ободової кишки, зашивають вікно в брижі тонкої кишки.
При резекції шлунка за Бальфуром гастроентероанастомоз виконують попереду ободової кишки, як це робиться при гастроентеростомії за Вельфлером на довгій петлі голодної кишки з міжкишковим ана­стомозом за Брауном.

Немає коментарів :

Дописати коментар