Що робити при розтягуванні зв'язок на ногах. Розтягнення зв'язок: лікування народними засобами

Найчастіші травми кінцівок, з якими стикаються лікарі - це різні розтягнення. При цьому найчастіше страждають зв'язки ніг. На жаль, від таких травм ніхто не застрахований. Вони можуть виникати внаслідок значного навантаження, невдалого падіння, різкого руху. До таких неприємних ситуацій схильні як діти, так і дорослі. Саме тому кожній людині необхідно знати, що робити при розтягненні зв'язок на ногах.

Характерні симптоми

Причини травматизму, як правило, приховані у здійсненні нетипових для суглобів рухів. До таких ситуацій схильні не тільки спортсмени. Навіть сама звичайна людина може отримати травму під час ожеледиці або після падіння. Крім того, важливо розуміти не тільки, що робити при розтягненні зв'язок на ногах, але і як своєчасно виявити подібну патологію. Адже іноді мова може йти про перелом, вивих та іншу неприємну проблему.
Основними симптомами, що характеризують розтягнення зв'язок, є:
  • біль, який виник в момент травми і не проходить через певний час. При натисканні на ушкоджений суглоб він посилюється. Хворому важко спиратися на травмовану ногу. Виникають труднощі і гострий дискомфорт під час згинання, розгинання і взагалі рухах ногою;
  • наявність синців і набряку. Така симптоматика, як правило, виникає не відразу. Пацієнт відчуває скутість і нестабільність в ділянці пошкодження. У деяких випадках він повністю не може виконувати будь-які рухи ногою;
  • у пошкодженому місці відчувається клацання, хрускіт. Таку симптоматику супроводжує гострий біль.
Якщо ви помітили подібні ознаки, необхідно чітко знати, що робити при розтягуванні зв'язок суглобів. Найперше - це звернутися в травмпункт. Своєчасна діагностика дозволить виключити інші неприємні ушкодження - переломи, вивихи.

Основні види

Відразу після травми людина здатна нормально ходити. І тільки через певний проміжок часу виникає набряк, біль. Лікарі стверджують, що таке тимчасове «благополуччя» досить небезпечне, оскільки призводить до затягування лікувального процесу. Тому людині, яка отримала травму, дуже важливо своєчасно звернутися за медичною допомогою. Грамотний фахівець розповість, що робити при розтягненні зв'язок на нозі. Лікування буде залежати від ступеня пошкодження. Виділяють такі види:
  • легкий ступінь. Травма виникає в разі незначного пошкодження. Симптоми носять виражений характер. Неприємні відчуття швидко зникають - протягом 1-3 тижнів.
  • середній ступінь. Структура зв'язок порушена. Можливі надриви і перерозтягнення, в результаті яких не підтримується цілісність суглоба. Пацієнт відчуває серйозні труднощі під час руху хворою ногою.
  • важка ступінь. При даному ступені спостерігається практично повний розрив однієї чи декількох зв'язок суглоба. Пацієнт відчуває сильний біль, яка іноді приводить людину до шокового стану. У пошкодженому суглобі не спостерігається стабільності. Суглоб або повністю скутий, або розбовтаний.
Необхідно відрізняти пошкодження м'язів від травми зв'язок. Лікарі наводять наступну ознаку, що дозволяє розрізняти дані патології. При пошкодженні м'язових тканин больові відчуття виникають через добу. Якщо гострий дискомфорт і характерна симптоматика спостерігається через 3 години після травми, то мова йде про травму зв'язок. При цьому не можна виключати і ризик виникнення обох патологій одночасно.
Що робити при розтягненні м'язів і зв'язок ноги, найкраще порадить лікар. І тільки він може правильно поставити діагноз.

Що слід зробити

Спочатку повинна бути надана перша допомога пацієнту, у якого є підозра на розтягнення зв'язок стопи. Лікування, залежно від виду травми, призначить лікар. Спочатку викличте «Швидку». Саме вона дуже обережно доставить потерпілого до лікарні. Значне полегшення пацієнтові принесуть наступні заходи:
  • зафіксуйте ногу в нерухомому стані. Якщо пацієнт відчуває сильний біль, то рекомендується прийняти знеболюючий препарат: «Анальгін», «Найз»; 
  • до пошкодженої ділянки прикладіть холод, загорнутий у рушник. Це дещо знизить набряк;
  • дуже важливо для правильної діагностики повідомити лікаря, яку травму переніс пацієнт (удар, падіння, різкий рух). Це дозволить фахівцю не тільки точно визначити патологію, але і порекомендувати, що робити при розтягненні зв'язок на ногах.

Лікування травми

Тільки повністю упевнившись, що у пацієнта розтягнення зв'язок, а не інша патологія, лікар призначить терапію. Головними складовими лікування є:
  • спокій пошкодженої ділянки;
  • знеболення. Перші 2 доби на травмоване місце накладається холодний компрес. Це знижує набряк, усуває біль. Надалі лікар пояснить, що робити при розтягненні зв'язок на ногах. Як правило, призначаються різні мазі. Відмінною протизапальною дією володіють препарати: «Диклофенак», «Вольтарен». Найбільш ефективні комбіновані мазі: «Меновазин», «Апізартрон», «Діклобене гель»;
  • фізіотерапія. Електрофорез, ультразвук, магнітна терапія сприяють поліпшенню кровопостачання, усувають біль і набряк;
  • ЛФК. Курс лікування призначається через кілька днів, тижнів. Гімнастика дозволяє швидше відновити рухові функції ноги.

Народні методи

Поряд з вищеописаною терапією, пацієнту може допомогти лікування народними засобами. Розглянемо найбільш ефективні методи.
Цибулевий компрес. Він допомагає позбутися набряку і сприяє зниженню больових відчуттів. Для цього подрібніть кілька очищених цибулин. Таку кашку перемішайте з 1 ст. ложкою солі. Можна використовувати звичайну або морську. Розподіліть на марлі дану суміш. Зверху накрийте другою серветкою. Отриманий компрес прикладіть до набряклого місця на нозі. Зафіксуйте пов'язку за допомогою бинта і залиште на пошкодженій ділянці на 5-6 годин. Даний компрес рекомендується робити щодня до тих пір, поки набряк повністю не зійде.
Прогрівання піском. Замість основного компонента можна застосовувати звичайну кухонну сіль. Ефект від процедури аніскільки не зменшиться. Трохи піску необхідно нагріти на деку в духовці або на сковороді. Пересипте його в спеціальний мішечок з тканини. До хворого місця слід прикладати такий «компрес» в гарячому вигляді. Тільки не сильно нагрівайте пісок або сіль. Оскільки дуже легко можна обпекти шкіру.
Лікування глиною. Такий природний компонент є практично універсальним засобом для боротьби з багатьма хворобами. При травмі зв'язок значне полегшення принесе компрес з глини. Основний інгредієнт необхідно розвести у воді до консистенції сметани. Отриману глину викладіть на лляну тканину. Прикладіть пов'язку до ушкодженої ділянки. Закріплюють компрес за допомогою еластичного бинта. На місці уражених зв'язок він повинен знаходитися пару годин.
Лікувальна мазь. Ефективний цілющий засіб дуже легко виготовити самостійно. Пацієнти, які хочуть швидше відновити функціональність пошкодженої ноги, нерідко задають питання народним цілителям про те, що робити при розтягненні зв'язок на нозі. Знахарі рекомендують безліч прекрасних рецептів, одним з яких є приготування даної мазі. Для виготовлення лікувального засобу знадобляться: господарське мило (попередньо натріть його на тертці), яєчний жовток і вода. Співвідношення інгредієнтів наступне: 1:2:1. Ретельно змішуйте компоненти. Вони повинні перетворитися в однорідну суміш. Такою сумішшю просочують марлю і прикладають до хворого місця. Зверху закріпляють бинтом. Достатньо декілька годин потримати компрес для того, щоб біль минув.

Немає коментарів :

Дописати коментар