Однак приблизно у чверті випадків запалення суглобів і хребта може передувати шкірним проявам хвороби, іноді з'являтися задовго до них. В одних випадках хвороба починається гостро, в інших — поступово, повільно.
Симптоми псоріатичного артриту
Зазвичай на початку запалення охоплює один суглоб (на пальцях руки чи ноги, ліктьовий, колінний, гомілковий). Суглоб набрякає, подекуди набуває багряно-синюшного забарвлення. Тоді запалення охоплює інші суглоби. У деяких випадках псоріатичний артрит "стартує" із запалення п'яткових або ахілових сухожиль. Охоплене сухожилля набрякає, за ходом сухожилля спостерігається ущільнення тканин та помітна набряклість, іноді почервоніння навколо запаленого сухожилля. Розвиток запалення та набряклості суглоба при псоріатичному артриті відбувається швидко, за лічені дні. При цьому хворий суглоб болить, болить сильно, але цей біль схожий більше на ломоту. Це не сильний пекучий біль, який дошкуляє ночами, як буває при нападах подагри.
Зазвичай при псоріатичному артриті запалений суглоб болить однаково і вдень, і вночі, тобто коли вже суглоб запалився, то і інтенсивність болю до певного моменту буде більш або менш стабільною. Без вчасного лікування будь-який з охоплених запаленням великих суглобів із часом може зазнати сильних деформацій. До "балонної набряклості" суглоба, що виникає через накопичення у ньому патологічної рідини, за кілька місяців можуть долучитися руйнування суглобових хрящів, аномальні кісткові розростання і деформації. Розвивається важкий вторинний артроз ушкодженого суглоба, у якому, на додачу до всього, і далі "тліє" псоріатичний запальний процес. При псоріатичному артриті ураження суглобів у багатьох випадках поєднується із запаленням попереково-крижового відділу хребта, що виражається ранковою скутістю та помірними нічними болями у крижах. Як при звичайному шкірному псоріазі, так і при псоріатичному артриті у хворих інколи виникає печінкова чи ниркова недостатність, розвивається серцево-судинна патологія, погіршується імунітет.
Незважаючи на всі досягнення сучасної медицини, псоріаз та псоріатичний артрит, як не прикро, важко піддаються лікуванню. Домогтися суттєвого поліпшення вдається тільки цілеспрямованим та дисциплінованим хворим. У народі жартома кажуть: "Усі хвороби від хребта і від нервів". Особливо уважно треба ставитися до куприка та крижової ділянки, які несуть відповідальність за ноги. Нервові імпульси, що є в організмі, можуть бути порушені стисканням нерва і запалення тканин навколо нього. А якщо нерв стиснений, порушується функція м'язів, суглоб лишається ослабленим і травмованим. Унаслідок цього порушується і травлення, погіршується функція залоз внутрішньої секреції. Виникає замкнуте коло. Щоб запобігти ускладненням, які провокує псоріаз, можна спробувати покращити стан нервової системи та обмін речовин. А також відшукати приховані вогнища інфекції в організмі та, якщо вони є там, провести їх очищення чи ліквідацію, щоб зменшити загальну сенсибілізацію організму та у цілому відновити його сили.
Гірудотерапія
Дуже часто для лікування псоріатичного артриту використовують гірудотерапію. Метод досить дієвий, адже п'явки "чистять" кров, уприскують у неї гепарин, а їхні ферменти поліпшують обмін речовин в організмі та справляють протизапальну дію. Однак десь у третини хворих на лікування п'явками організм відповідає загостренням суглобового процесу. На щастя, у більшості випадків таке загострення вщухає через 10-15 днів після проходження терапії, тож цілителі оцінили таке лікування вельми позитивно.
Як боротися з набряками ніг
- Взяти 2 столові ложки зерна вівса і коріння кропиви дводомної, додати півлимона і варити 20 хвилин в 1,2 л води. Пити упродовж дня замість води.
- Взяти 2 жовтки і розмішати (до білого кольору) з цукром (на смак) і 0,2 г (із пшеничне зерно) мумійо. З'їдати натще кожного дня, допоки кількість спожитого мумійо не досягне 20 г.
- Квітки волошки синьої, календули і півонії — по 5 г, квітки бузини чорної, листя кропиви дводомної — по 1 г, плоди ялівцю, пагони пасльону солодко- гіркого, кора жостеру — по 5 г, кора верби, трава хвоща польового, листя берези — по 20 г, по 20 г — липового цвіту, трави золотарнику і звіробою, квіток бузини чорної. Запарити на 1 годину 1 столову ложку збору на 1 склянку окропу. Пити по 2 склянки на день.
- Випити 1 чайну ложку олії чорнушки, услід за нею запити медовою водою (на 100 мл води — 1 столову ложку меду). Процедуру рекомендують проводити за 25 хвилин до сніданку і вечері.
- Білу глину змішують з яблучним оцтом, прикладають до ніг на ніч.
- Взяти емальовану мисочку, вилити до неї 200 мл кефіру і накришити чорного житнього хліба, всипати до суміші 2 чайні ложки харчової соди. Ретельно перемішати, накрити мисочку рушником і витримати в теплому місці 5-6 годин. Після цього перецідити через друшляк і отриманою рідиною намочити льняну тканину і накласти як компрес на болючий суглоб, тримати до висихання. Курс лікування — 7 днів, після цього настає значне полегшення.
Немає коментарів :
Дописати коментар