Поради колишніх курців

  1. Потрібно зважитися кинути курити. Не силкуйтеся кинути, якщо ви до цього не готові.
  2. Виробіть план. Якщо вже прийшли до твердого рішення покінчити з курінням, варто долучитися до якоїсь організованої групи таких же людей. Перевага в тому, що ви забезпе­чите собі колективну підтримку.
  3. Коли ви відчуваєте, що майже готові кинути сигарети, виберіть дату, щоб до неї залишалося хоча б два тижні. Повідомте про своє рішення рідним та всім знайомим.
    Добре, якщо разом з вами кине курити хтось з рідних, знайомих чи друзів. А можна заручитеся підтримкою приятеля з-поміж колишніх курців — легше буде перебороти важкі моменти. Протягом цих двох тижнів подбайте про психологічну підтримку — зміцнюйте свою рішу­чість, поступово відмовляючись від звичок, пов'язаних з курінням. Наприклад, сигарету, яку ви звикли викурювати за кавою чи після обіду, відкладіть на півгодини. Замість того щоб курити, сидячи в зручному кріслі або на лавці, робіть це стоячи.
  4. Не купуйте відразу кілька пачок чи блоків сигарет — про запас, досить однієї. Двічі на тиждень змінюйте марку сигарет, переходьте на менш міцні. Можливо, так буде легше ослабити нікотинову залежність.
  5. Учіться чимось заміняти куріння. Двічі-тричі на день, замість покурити, випийте склянку води, з'їжте морквину, яблуко або м'ятну цукерку. Прогуляйтеся на повітрі.
  6. Влаштуйте День звільнення від сигарет. Намагайтеся зробити цей день приємним. Ска­жімо, організуйте пікнік. Однак проводьте більше часу там, де курити не можна, і уникайте товариства курців. Заздалегідь подумайте, що можна зробити, щоб не потрапити у стресо­ву ситуацію.
  7. Постарайтеся не думати про сигарети, але будьте готові до того, що даватимуться взна­ки слабкі симптоми відмови — сонливість (тоді спіть), занепокоєння (тоді варто прогуля­тися, відвернути увагу від тривожних думок) або голод (їжте — передусім фрукти та овочі). 
  8. Коли дуже захочеться закурити, нагадайте своєму організму, що тепер ним командує­те ви, а не сигарети. Зафіксуйте час — за кілька хвилин гостре бажання мине. Щоб подола­ти його, пройдіться швидкою ходою, з'їжте щось низькокалорійне, у такому випадку добре допомагає жувальна гумка, ще можна почистити зуби або прийняти душ.

Немає коментарів :

Дописати коментар