Алергія на сонце

Загальні відомості

Алергію на сонці іноді ще називають фотодерматозом.
Механізм виникнення алергії на сонце пов'язаний з тим, що під впливом ультрафіолетових променів в шкірі утворюється вітамін D, необхідний для розвитку кісткової тканини, але, з іншого боку, надмірна кількість сонячних променів чинить негативний вплив не тільки на стан шкіри, але і на весь організм. Якщо довго перебувати на сонці, особливо опівдні, можуть виникнути опіки легкого ступеня, які можуть призвести до злоякісних новоутворень, раку шкіри або її швидкого старіння.
Багато вчених сходяться на тому, що сонце відноситься до факторів, що сприяють концентрації значної кількості алергенів у людини, яка схильна до хвороб ендокринної системи (печінка, надниркові, нирки). Крім того, сонце може спровокувати алергічну реакцію в тому випадку, якщо людина страждає порушенням процесу утворення мелатоніну (пігмент шкіри), сильним авітамінозом і схожими проблемами зі здоров'ям.
Як правило, алергія на сонце проявляється у вигляді екземи, кропив'янки, сильним почервонінням і свербінням, висипкою, появою міхурів, ознобом, гарячковими станами і т. д. У деяких ситуаціях можливі набряки і навіть спазм бронхів, гіпотонія, втрата свідомості. Причому алергічна реакція деколи дає про себе знати не відразу, а через кілька годин, навіть якщо людина вже не потрапляє під безпосередній вплив сонячних променів.

Профілактика

Що ж робити тим, хто страждає алергією на сонячне світло? Звичайно ж, намагатися рідше перебувати під впливом прямих сонячних променів і, по можливості, не виходити в полуденний час на вулицю.
Ясна річ, що ідеальних умов досягти важко, і ми змушені ходити під відкритим сонцем. У такому випадку потрібно надягати одяг, який максимально закриває тіло, а ті ділянки шкіри, які все ж доступні світлу - покривати різними сонцезахисними кремами (майте на увазі, що навіть водостійкі креми слід повторно наносити кожні 2 години, після купання або після активних занять). Носіть капелюх з широкими полями і чорні окуляри.
Також перед виходом на вулицю не рекомендується вживати препарати, що провокують алергічну реакцію, наносити косметичні засоби, включаючи дезодоранти, використовувати ароматичні ефірні олії. 
Якщо ж алергічна реакція все ж таки розвинулася, то необхідно звернутися до лікаря. Самостійне лікування може принести більше шкоди, ніж користі.
Тим, хто використовує сонцезахисні засоби, на основі хімічних речовин, слід знайти засіб з позначкою «Не містить параамінобензойну кислоту». Параамінобензойна кислота - це хімічна речовина, яка часто викликає подразнення шкіри.
Найчастіше, зовнішнє лікування здійснюється з допомогою різних мазей і компресів, а внутрішня терапія пов'язана з прийняттям медикаментів, спрямованих на нормалізацію роботи печінки, обміну речовин, відновлення шкіри. У ці препарати входять антиоксиданти, вітаміни В, Е, С.
Можна спробувати засоби народної медицини.
Рецепт №1 
Склад: 1 частина коренів кульбаби лікарської, 10 частин соняшникової або оливкової олії. Підігрійте рослинну олію до 60 ° С і залийте нею висушені і подрібнені коріння кульбаби. Помістіть ємність на водяну баню і нагрівайте протягом 1 години, після цього відфільтруйте лікарську олію і відіжміть рослинну сировину. Препарат добре зберігається в холодильнику протягом тривалого часу. Засіб ефективний нетільки для лікування хронічних сонячних дерматитів, але і змащування свіжих опіків.
Рецепт № 2 
Склад: 200 мл оливкової олії, 100 мл столового оцту, 1 чайна ложка 5%-ного розчину йоду спиртового, 20 крапель лавандової олії. Змішайте у відповідній ємності оливкову олію, оцет, розчин йоду, а потім по краплях додайте лавандову олію. Отриманою рідиною змащуйте уражені ділянки шкіри при сонячному дерматиті.
У деяких випадках рекомендують накласти на уражені ділянки охолоджуючий гель або мазь, до складу яких входить алое.

Немає коментарів :

Дописати коментар