Рецепти лікування артриту, поліартриту

Ревматоїдний артрит, або поліартрит, характеризується в основному хронічним прогресую­чим запаленням багать­ох суглобів кінцівок. Захворювання проявля­ється запаленням сугло­ба (часто не одного) з раннім залученням дріб­них суглобів рук і ніг, при переході передпліч­чя в п'ясток і гомілки у стопу.
При ревматоїдному артриті показа­на вегетаріанська дієта. М'ясна їжа значно погіршує перебіг патологічно­го процесу в суглобах. Також необхідно скинути зайві кілограми. Скажі­мо, кожен кілограм ваги створює 6-кратне навантаження на зону ко­ліна. Якщо у вас 5 кг зайвої ваги, це означає, що ваше коліно повинне ви­тримувати зайві 30 кг.
Народні способи лікування можуть використовуватися не менш успішно, ніж лікарські засоби. Але краще, якщо відвикання від медичних препаратів буде поступовим, протягом місяця. У той самий час починайте вводити у схему лікування такі рецепти:
  1. Взяти 1 частину кореневища з ко­ріннями клопогону даурського і нас­тояти 7 днів на 5 частинах 70%-го спи­рту. Вживати по 20 крапель тричі на день на воді.
  2. Взяти 3 столові ложки бруньок тополі чорної (осокору) і кип'ятити 5 хвилин в 4 склянках води, настоюва­ти 4 години. Уживати для сидячих ванн і примочок. Мазь: 1 частину по­рошку бруньок на 4 частини масла або свинячого жиру. Застосовувати зовнішньо для розтирання при артритах.
  3. Взяти 1 ст. ложку сухої трави де­ревію звичайного на склянку окропу. Настояти, укутавши годину, проціди­ти. Вживати по 1 ст. ложці 3-4 рази надень перед їдою.
  4. Взяти 1 ч. ложку свіжих корене­вищ горцю земневодного, варити 10 хвилин в 1,5 склянки води, настояти 2 години, процідити. Вживати по 1/2 склянки тричі на день перед їдою.
  5. Взяти збір: плоди шипшини - 50 г, плоди смородини - 15 г, цвіт змійовика -15 г, кору верби - 20 г, пло­ди ялівцю - 20 г, листя берези - 30 г. 2-3 ложки збору залити окропом (1:1), закрити і настоювати ніч. Уранці нагріти, випити.
  6. Взяти збір: листя берези - 30 г, трави хвоща - 20 г, трави оману -10 г, трави золотої різки -10 г, трави кро­пиви -10 г, плоди ялівцю -10 г, вовчуга колючого - 10 г. Приготування аналогічне.
  7. Можна пити і чай з жовтої приму­ли та пирію. По 1-2 склянки навару випивати за день протягом тривало­го часу. Ці трави очищають кров, відчутно допомагають виділенню з орга­нізму токсичних продуктів обміну ре­човин. Дуже позитивним ефектом володіє сік смо­родини, вживаний 2-3 рази на добу.
  8. У пляшку налити 200 г соняшни­кової або оливкової олії та 200 г очищеного гасу і вкинути 10-15 струч­ків гіркого перцю. Настоювати 9 днів, щодня збовтуючи. Цю рідину втирати на ніч, а вранці вдягати теплу білизну й вовняні шкарпетки.
  9. Покласти у 200-грамову пляшеч­ку шматочок камфори, влити туди на третину об'єму скипидару, третину соняшникової (рафінованої) олії й долити до верху спиртом. Перед вти­ранням збовтувати. На ніч хворе міс­це укутувати вовняною тканиною.
  10. Взяти 50 г камфори, 50 г гірчиці (порошку), 100 г спирту, 100 г сиро­го яєчного білку. Спирт налити в ча­шку, розчинити в ньому камфору, всипати гірчицю, добре розтерти. Ок­ремо збити й додати білок. Втирати на ніч, але не насухо, а щоб шар мазі за­лишився на тілі. Накрити потім хворе місце м'якою тканиною, за якийсь час витерти.
  11. Взяти 200 г солі і 100 г сухої гір­чиці, додати до них гасу (гас повинен бути добре очищений), щоб вийшла суміш, як сметана. Втирати на ніч у хворі місця.
  12. Приготувати настоянку: на 30 г гілочок з листками жовтої акації 200 мл горілки. Настоювати 10 днів, про­цідити. Пити по 20 крапель 3 рази в день (на воді).
  13. Витиснути сік з трьох лимонів, взяти таку ж кількість горілки та осві­тленої нафти (гасу) і 2 чайні ложки подрібненого господарського мила (темного сорту). Все ретельно зміша­ти. Використовувати для масажу хво­рих суглобів на ніч. Після масажу об­горнути хворе місце тканиною, чергу­ючи: дві ночі підряд - синтетичною, а наступні дві - фланелевою.

Немає коментарів :

Дописати коментар