Ларингіт - як діагностувати і лікувати?

Ларингіт є запальним процесом в гортані. Діагностика ларингіту відносно проста, проте лікувати слід вчасно і в повному обсязі для запобігання переходу в хронічну форму.

Причини ларингіту

Причини захворювання є досить різноманітними. В більшості випадків, це наслідок ГРВІ (грипу), бактеріальної інфекції верхніх дихальних шляхів (фарингіту, тонзиліту). Збудники вказаних захворювань – бактерії чи віруси – поширюються зі слизом в нижчерозташовані відділи і провокують розвиток запального процесу. Дуже рідко причиною запалення можуть бути грибки. Таке зазвичай зустрічається в осіб зі зниженим імунітетом, СНІДом, цукровим діабетом. Крім того, викликати ларингіт можуть і шкідливі речовини з повітря. Це особливо актуально для осіб, які працюють на підприємствах з переробки нікелю, вугілля, зерна, продуктів нафти. Алергени - як сезонні, так і постійні, тобто ті які зустрічаються протягом всього року, у рідкісних випадках, також сприяють виникненню ларингіту. Навіть куріння, особливо у людей зі стажом, сприяє постійному подразненню слизової оболонки гортані, що з часом проявиться у вигляді запалення гортані.

Ларингіт - діагностика

Діагностувати ларингіт можна інколи самостійно. Відчуття першіння і дертя в горлі, ослаблення голосу – перші ознаки запалення гортані. Зазвичай такі симптоми виникають на фоні ГРВІ або як наслідок впливу провокуючих факторів (перенапруження голосу, загальне переохолодження). Проте завжди слід звернутися до лікаря, який точно підтвердить діагноз та проведе огляд гортані через спеціальне гортанне зеркало, призначить додаткові дообстеження.
Ларингіт є досить небезпечним захворюванням для дітей, особливо до 3-х років. Запалення голосових зв'язок і глотки викликає в дитини виражений набряк слизової оболонки, що несе з собою небезпеку перекриття дихальних шляхів і розвиток асфіксії. Тому при першій підозрі на ларингіт у малюка слід негайно звернутися до педіатра.

Загальні принципи лікування ларингіту

Лікування ларингіту повинно визначатися причиною виникнення хвороби. У випадку бактеріального збудника призначають антибіотик, при вірусній інфекції – рясне пиття, полоскання горла та інгаляції. Якщо провокатором виступає алерген, то його треба скоріше усунути і призначити антигістамінні препарати. Необхідною умовою видужання є мінімізація навантаження голосового апарату. Дієта, яка виключає вживання гострих і холодних страв, в поєднанні з відмовою від куріння сприятимуть швидшому зменшенню набряку, а лужні і масляні інгаляції, відхаркуючі засоби у вигляді таблеток або аерозолів допоможуть легшому виділенню слизу. Паралельно проводиться лікування основного захворювання. 


Немає коментарів :

Дописати коментар