Сірі дні, дощі та холод, короткий день — усе це змушує нас відчувати апатію, меланхолію, сум. Зранку не хочеться вилазити з ліжка, на роботі — працювати, ввечері — щось робити по господарству.
Крім того, нема нічого поганого в тому, що не хочеться нікуди йти — виберіть собі день, коли ви можете залишитися вдома, загорнутися у теплий плед, посидіти з улюбленою книжкою. Адже організм просить про перепочинок від шаленого ритму, в якому ви живете. Знайдіть час переглянути гарний фільм, послухати музику. До речі, недарма саме восени починається театральний сезон, відбувається багато фестивалів, концертів, музейних акцій.
Часто людина, що переживає депресію, закривається від зовнішнього світу. Можливо, якийсь час і треба побути наодинці із собою, проте те саме горнятко чаю, випите в компанії з другом, може зігріти душу та відігнати сум. Спілкуйтеся з тими, з ким вам приємно, переглядайте фільми та читайте книжки, які дарують вам позитивні емоції.
Щоб подолати осінню депресію, ви маєте висипатися. А також раціонально харчуватися. Лікарі радять обов'язково їсти гарячі страви, а ще зверніть увагу на продукти, що містять вітаміни групи В — це капуста броколі, риба, яловичина, сир. мигдаль. Іноді для поліпшення настрою можна поласувати шматочком сиру чи шоколаду, з’їсти банан — ці продукти сприяють підвищенню рівня гормону задоволення - серотоніну. Одне слово, даруйте собі позитивні емоції.
Чому виникає осіння депресія?
Це пов'язано зі зменшенням світового дня, що впливає на всю живу природу. Людина реагує на це сповільненням обмінних процесів та зниженням життєвого тонусу. Організм перебудовується на інший лад, проте це супроводжується погіршенням настрою, незрозумілим сумом і тривогою, дратівливістю.
Крім того, у перехідні пори року змінюються каші циркадні ритми — і так званий біологічний годинник організму. Зокрема, змінюється рівень гормону мелатоніну. який регулює біоритми людини. Це впливає не лише на настрій, а й на інтелектуальні здібності (погіршуються пам'ять, сприйняття інформації, людині важко концентруватися). Та й фізична активність на нулі — нема бажання щось робити, кудись йти, все робиться, немов через силу Часто виникає безсоння, і людина весь час почувається втомленою.Що робити?
Насамперед не зациклюйтеся на поганому настрої. Навпаки, осінь — прекрасна пора, щоб обдумати стан справ, пригадати минуле та скласти плани.Крім того, нема нічого поганого в тому, що не хочеться нікуди йти — виберіть собі день, коли ви можете залишитися вдома, загорнутися у теплий плед, посидіти з улюбленою книжкою. Адже організм просить про перепочинок від шаленого ритму, в якому ви живете. Знайдіть час переглянути гарний фільм, послухати музику. До речі, недарма саме восени починається театральний сезон, відбувається багато фестивалів, концертів, музейних акцій.
Часто людина, що переживає депресію, закривається від зовнішнього світу. Можливо, якийсь час і треба побути наодинці із собою, проте те саме горнятко чаю, випите в компанії з другом, може зігріти душу та відігнати сум. Спілкуйтеся з тими, з ким вам приємно, переглядайте фільми та читайте книжки, які дарують вам позитивні емоції.
Крім того, більше часу провадьте поза приміщенням. Не проґавте моменту, коли надворі сонячна погода. Насамперед осіннє сонце потрібне організму для вироблення вітаміну D. А прогулянка в осінньому парку, де листя має чудові жовтогарячі або червоні відтінки, покращить настрій.
До речі, коли навколо все сіре, оточіть себе барвами — вбирайте одяг яскравих кольорів чи хоча б кольоровий аксесуар (шалик, сумочку). Внесіть яскраву пляму і в інтер'єр, Для цього необов'язково фарбувати стіни — настрій помітно покращить букет осінніх квітів, а, скажімо, на робочому столі можна покласти яскравий апельсин (до речі, якщо зробити кілька проколів у шкірці, ви ще й матимете сеанс ароматерапії) або якийсь предмет декору. Щоб подолати осінню депресію, ви маєте висипатися. А також раціонально харчуватися. Лікарі радять обов'язково їсти гарячі страви, а ще зверніть увагу на продукти, що містять вітаміни групи В — це капуста броколі, риба, яловичина, сир. мигдаль. Іноді для поліпшення настрою можна поласувати шматочком сиру чи шоколаду, з’їсти банан — ці продукти сприяють підвищенню рівня гормону задоволення - серотоніну. Одне слово, даруйте собі позитивні емоції.
Немає коментарів :
Дописати коментар