Подагра: як лікувати

Подагра — хронічна хвороба, яка виникає внаслідок порушення обміну речовин (білків, пуринів), і тоді збільшується відкладення солей сечової кислоти в кістках, хрящах, сухо­жиллях з розвитком у них запалення та утво­ренням вузликів.

Симптоми подагри

Подагра в перекладі з грець­кої означає "капкан для ніг". Симптоми при подагрі часто схожі із симптомами при сечокам'яній хворобі.Ознаки хвороби: сильний біль у суглобах і м'язах кінці­вок. Під час нападу може під­вищуватися температура до 38-39°C, триматися два-чотири дні. Причини хвороби невідо­мі. Однак здебільшого подаг­ра зумовлена спадковою ано­малією пуринового обміну. До неї призводить порушення об­міну речовин через надмірне вживання спиртних напоїв, м'ясних страв, квасолі, щав­лю, тваринних жирів, пряно­щів. Під час загострення пода­гру не можна лікувати, а лише опісля.

Подагра: лікування

Лікування подагри слід про­водити комплексно в трьох напрямах:
1. Суворе дотримання дієти з переважним вживанням молочно-рослинної "їжі, особли­во кислого молока, лимонів, плодів аґрусу, суниць, соку апельсинів і томатів.
Зверніть увагу на такі плоди, як лимон, грейпфрут і апель­син. Органічні кислоти, які містяться в цих цитрусових, розчиняють відкладення сечової кислоти. Апельсини, грейпфрути і лимони, а також соки з них настійно рекомендують вживати при хворобах сугло­бів, пов'язаних із відкладен­ням солей. У сезон обов'язко­во слід їсти кавуни. Ця росли­на має олужнювальну дію, "працює" на вирівнювання кислотно-лужного балансу всього організму і виводить солі сечової кислоти. Схожа дія й у свіжого соку з плодів баклажана. При подагрі кори­сно постійно вживати ягоди суниці лісової. На день реко­мендують з'їдати до 5 скля­нок. Уранці натще — 2 склян­ки, за півгодини до обіду — склянку, ввечері за годину до сну — 2 склянки. Дуже корис­но їсти ягоди винограду та вишні. Настої виноградного листя та плодоніжок вишень також сприяють очищенню організму від шлаків.
Величезний подагричний тофус
Корисні лужні мінеральні води: пити їх бажано 4-6 тижнів з перервами від 3 до 6 місяців. Мінеральні води зна­чно поліпшують розчинність солей сечової кислоти і спри­яють їх виведенню з організму. У меню варто вводити фруктові та плодово-ягідні соки, розведені водою, ком­поти, киселі, відвар плодів шипшини, пшеничних і вів­сяних висівок, квас, узвар. Вилучають з харчування або зводять до мінімуму продук­ти, які спричиняють подагру, ті, що містять у великій кіль­кості попередники сечової кислоти: субпродукти (печін­ка, нирки, мозок, язик смаже­ний і тушкований), ковбаси, консерви, копченина, м'ясні бульйони, рибна юшка і риба (жирні види, солона, копче­на, консерви, ікра), м'ясо мо­лодих тварин, курчата, боби.
Слід різко обмежити вжи­вання продуктів, багатих на щавлеву кислоту (журавлина, ревінь, щавель і шпинат). Вилучають з меню або менше вживають продукти, що збуджують нервову систему і апе­тит (міцна чай, кава, какао, шоколад, гострі закуски і прянощі). Протипоказані ал­когольні напої, особливо ко­ньяк, вино, пиво. Небажані в раціоні хворих на подагру гриби, тугоплавкі жири (баранячий, свинячий, яловичий і кулінарний), вироби зі здоб­ного й листкового тіста. Якщо хвороба супроводжується хрускотом у суглобах, пульсівним або різким болем, що посилюється на холоді і зменшується в теплі, то краще вживати страви без тривалої термообробки і з мінімумом солі. Обов'язково вживайте кунжутну олію і по чайній ложці на день соку алое зі щіпкою куркуми.
У тому разі, якщо хвороба супроводжується запален­ням, припухлістю в ділянці уражених суглобів, відчуттям печіння, а біль посилюється в теплі і слабшає на холоді, ре­комендують зовсім відмови­тися від м'яса, цукру, йогуртів і кислих фруктів.
Основу раціону повинні ста­новити свіжі овочі, бурий рис і ціла пшениця. При таких си­мптомах, як набряки в ділян­ці суглобів, тупий біль, що по­силюються від холоду і вог­кості і зменшується в теплі, треба зовсім відмовитися від цукрів, білого борошна, мо­лочної і маслянистої їжі, а та­кож від важких продуктів.
2. Постійне виконання про­стих фізичних вправ: по 5-6 разів на день (корисно лягти на спину на тверду підлогу і робити вправи "велосипед", "змія" і "плуг", які сприяють зменшенню відкладення со­лей сечової кислоти в організ­мі). Задля цього ж хворому ре­комендують тривалі прогулян­ки пішки.
3. Застосування препаратів із лікарських рослин, фізіологіч­но активні речовини яких ді­ють як знеболювальні, сечо­гінні, солегінні, протизапаль­ні, а також регулюють обмін речовин. Препарати рослин треба використовувати внут­рішньо та місцево — для ванн, примочок, компресів.

Немає коментарів :

Дописати коментар