Травми рук - явище нерідке, особливо якщо людина веде активний спосіб життя, захоплюється спортом або одним з видів єдиноборств. Якщо потерпілий вибив палець, йому необхідно надати правильну медичну допомогу, що включає ряд терапевтичних заходів.
Важливо знати
Вибитий палець на руці не можна лікувати самостійно. Це загрожує серйозними наслідками, аж до неправильно зрощення і можливого подальшого оперативного втручання. Подібні травми часто доповнені розривами зв'язок, складними вивихами або болючими переломами. У подібній ситуації пацієнту необхідно надати всю необхідну першу допомогу, а потім негайно доставити в найближчий медичний заклад.Причини травми
Кисті рук часто травмуються. З основних причин можна виділити наступні:
- побутова травма – часто виникає внаслідок звичайної неуважності, якщо людина вибила палець, невдало схопившись за ручку дверей, при неправильному падінні на руку або будь-яких інших активних домашніх заняттях;
- спортивна – тут доречно буде згадати будь-які види спорту, всі вони відрізняються великою активністю, часто призводять до сутичок, можливих вивихів і ударів;
- наслідки колишньої травми – люди, у яких вже колись був вибитий палець, повинні берегти себе подвійно, подібна травма підвищує ризик повторення ситуації в майбутньому;
- шкідлива звичка клацати пальцями – рано чи пізно призводить до зміщення.
Основні симптоми
Вказівний, великий і безіменний пальці в подібній ситуації страждають найчастіше. Вони беруть особливо активну участь у життєдіяльності людини і отримують найбільш серйозне навантаження. Якщо потерпілий скаржиться на те, що він вивихнув палець, симптоми слід визначати за такими показниками:- Біль – вона може бути різного ступеня інтенсивності, виявлятися при спробі руху, при торканні або в повному стані спокою. Інтенсивність больових відчуттів може змінюватись, часто їх пульсація проявляється досить гостро.
- Рухливість – після перших хвилин, коли шоковий стан змінюється больовими відчуттями, вона стає обмеженою. Навіть невеликий рух призводить до цілого ряду неприємних відчуттів, які йому перешкоджають.
- Набряк – часто з'являється припухлість відразу, при травмах різного ступеня складності, проте вона може розвиватися поступово, захоплюючи в результаті не тільки вивихнутий палець на руці, але і всю долоню.
- Деформація – це явна ознака вивиху, вказує на серйозність ситуації, таке неприродне положення викликає гострий біль і вимагає негайного застосування анальгетиків і звернення до фахівця-травматолога. Додатково може з'явитися тимчасове зниження чутливості, обумовлене серйозним забоєм м'яких тканин. Шкіра в цій ділянці стає блідою внаслідок недостатнього кров'яного постачання, подушечки пальців німіють.
Перша допомога
Що робити, якщо вибив палець? В першу чергу важливо не нашкодити собі або потерпілому ще більше. Спроби самостійного повернення суглоба у вихідне положення можуть закінчитися плачевно. Така необачність може стати причиною серйозного відкритого перелому або болісного розриву зв'язок.
Правильна послідовність надання першої допомоги у подібних ситуаціях буде наступною:
- зняти кільця, якщо вони є, з потерпілого і незалучених до травми пальців;
- відразу прикласти лід, якщо його поблизу не виявилося, цілком згодиться звичайний поліетиленовий пакет, наповнений водою, продукти з морозильної камери або ретельно змочений під краном рушника. Руку слід тримати вертикально вгору, якщо потерпілому складно виконати це самостійно, можна виготовити фіксуючу пов'язку з підручного матеріалу (хустки, пояса).
- стримати біль допоможуть анальгетики, а виключити рухливість пальця можна за допомогою накладання шини. Пов'язка накладається слабо, повністю виключаючи можливий тиск на дану ділянку. Після всіх перерахованих вище дій потерпілого слід доставити у медичний заклад, де фахівець проведе якісний огляд і призначить подальше лікування.
Немає коментарів :
Дописати коментар