Білокопитник гібридний: застосування в народній медицині

Білокопитник гібридний може називатися біло­копитник лікарський, підбіл гібридний, кре­мена, білокопитень. Білокопитник — вельми своєрідна й декоратив­на рослина, на жаль, не дуже добре відома нашим садівникам, не зважаючи на те, що два її види трапляються на території Європи.
Постарайтеся позначити місце вашої зустрічі з білоко­питником, а восени викопай­те його кореневище і переса­діть собі на город. Тоді на­весні він обов'язково порадує вас своїми незвичайними су­цвіттями. Найбільш декора­тивний і такий, що швидко розмножується — білокопит­ник широкий.
Листя білокопитника зби­рають протягом усього літа, зрізаючи серпом або ножем, а кореневища з корінням заго­товляють навесні або восени. Сушать на горищах або в су­шарках при температурі 45-50 С. Рідше збирають пуп'я­нки.
Завдяки своїм лікувальним властивостям лікарський бі­локопитник застосовується в народній медицині. Ця рос­лина має потогінну й протиг­лисну дію; заспокійливу; ан­тисептичну; антиспазматичну; протизапальну; загоювальну. Білокопитник знижує підвищений тиск.
Саме тому народна медицина радить застосовувати лікар­ський білокопитник при та­ких захворюваннях: ГРВІ, ка­шель, лихоманка, занепад сил, ларингіт, бронхіт, брон­хіальна астма, істерія, невра­стенія, початкова стадія гіпе­ртонії.
Листя білокопитника за­гоює рани. Настій або відвар вживають при кашлі, бронхі­альній астмі, задусі, хрипоті. Для зняття набряків рекоме­ндується прикладати подріб­нене листя рослини. Зовнішньо рослину застосовують у вигляді примочок і припарок із листя лікарського білоко­питника на хворі ділянки тіла при ударах, ревматизмі, по­дагрі. Як ранозагоювальний і дезінфікувальний засіб біло­копитник прикладають до ран, виразок, фурункулів, аб­сцесів. Після цього компресу нариви незабаром розкрива­ються, виводяться токсини, зникає почервоніння.

Рецепти

  1. Настій: 2 чайні ложки по­дрібненого листя заливають склянкою окропу, нагрівають на киплячій водяній бані 15 хвилин, настоюють не менше як 45 хвилин, фільтрують (проціджують) і вживають по 1 столовій ложці 3 — 4 рази на день при кашлі, ж
  2. Відвар: 10 г подрібнених коренів і кореневищ залива­ють склянкою кип'яченої води, нагрівають на киплячій водяній бані 30 хвилин, нас­тоюють 10 хвилин, фільтру­ють (проціджують) гарячим, відтискають, відвар доводять до початкового об'єму теп­лою кип'яченою водою, вживають аналогічно настою.
  3. Як відхаркувальний і про­тизапальний засіб готують ві­двар із рівних частин (по 10 г
    кожного): бутонів білокопит­ника, насіння абрикоса, кори коренів шовковиці. Вжива­ють у два прийоми.
  4. Для поліпшення відходження мокротиння готують такий засіб: 2 чайні ложки по­дрібнених коренів і корене­вищ білокопитника заварю­ють в 1 склянці відвару ячної або перлової крупи, в проці­джений настій за смаком до­дають мед, вживають по 1 сто­ловій ложці 3 рази на день.
  5. Для лікування алергії тре­ба приготувати такий настій з лікарського білокопитника: залийте склянкою окропу 2 чайні ложки листя рослини. Дайте настоятися суміші про­тягом години, а потім проці­діть. Вживати по 3-4 рази на день по 1/2 склянки.
  6. При застудному кашлі, задусі, хрипоті, метеоризмі, при закрепах, виразці шлун­ка, виразці дванадцятипалої кишки з коріння цієї рослини можна приготувати відвар. Для цього залийте склянкою окропу дві чайні ложки вису­шених кореневищ. Проки­п'ятіть 15 хвилин і дайте настоятися 1 годину. Процідіть. Відвар пити 3-5 разів на день, по 1/2 склянки. Крім цього, відвар з білокопитника призначається і як заспокій­ливий засіб.
  7. При подагрі, ревматизмі слід робити компреси із сухо­го або свіжого листя рослини. Для цього листя необхідно ошпарити окропом, загорну­ти в марлю і прикласти гаря­чим до хворої ділянки.

Немає коментарів :

Дописати коментар