Звіробій звичайний або продірявлений — популярна лікарська рослина. У народі звіробій має багато назв: дюравець звичайний, заяча кров, кривавник, хворобій, свято-іванське зілля. Вважають, що назва звіробій походить від казахського джерабай — цілитель ран.
Для лікування використовують квітучі й укриті листям частини звіробою, які розцвітають у червні-вересні. Саме в цей час і збирають квітучі верхівки зі стеблом завдовжки 25-30 см, без грубих безлистих частин. Сушать цю цінну рослину, розстеливши тонким шаром, у тіні. Висушену траву звіробою обмолочують, відділяючи стебла, і зберігають не довше як три роки.
Звіробій давно й широко використовують у народній медицині, хоч і відомо, що чай та інші ліки, виготовлені з цієї рослини, можуть обернутися для чоловіків імпотенцією. Тож недарма рослина дістала таку грізну назву — звіробій, або, як ще її називають, кривавник. Утім колись важко було знайти хату, у якій би не запасли на зиму бодай один пучечок золотавих квіток цієї рослини. Бо народні цілителі вважають звіробій засобом проти 99 хвороб! Здавна відома приказка: "Як не спечеш хліба без борошна, так і не вилікуєш людину без звіробою". Ця трава дає міцність тілу.
Крім того, звіробій є дієвим засобом проти гормональних депресій у перехідному віці (у підлітків, жінок у період клімаксу). Особливо ефективне застосування звіробою для лікування депресії внаслідок струсів або ушкодження головного мозку. Здебільшого таку депресію супроводжують запаморочення, біль голови, уповільнюється розумова діяльність.
Для лікування катаракти: заварити (1 хвилину) траву звіробою, взяти свіже одноденне домашнє яйце, вийняти білок або просто з яйця набрати його в піпетку 2 краплі, закапати око, а через хвилину око промити відваром звіробою.
Дія лікування пієлонефриту: взяти трави звіробою, трави фіалки триколірної, трави собачої кропиви по столовій ложці. Для приготування настою 2 столові ложки суміші настояти у 0,5 л окропу, процідити, пити по півсклянки два-три рази на день.
Для лікування закрепу: взяти трави звіробою - 20 г; кори крушини - 20 г; трави меліси - 50 г; квіт нагідок - 10 г; квіт чорної бузини - 10 г; олександрійський лист - 10 г. Столову ложку суміші залити склянкою окропу й варити 2 хвилини, настоювати 10 — 15 хвилин. Пити по 0,5 — 1 склянці перед сніданком, обідом, після вечері. Цей чай регулює травну та нервову системи.
Для лікування нетримання сечі в дітей: взяти рівні частини звіробою, шавлії, білої глухої кропиви, змішати. 20 г суміші залити 0,5 л червоного вина, витримати 10 хвилин на водяній бані, процідити. Давати по чайній ложці двічі на день.
Для дорослих - ті самі складники взяти 50 г на літр вина. Пити по столовій ложці два-три рази на день.
Лікування цієї патології звіробоєм особливо ефективне у випадках, коли в її основі нервові розлади. Але під час лікування не слід чекати швидких наслідків. Ефект настає приблизно через 3 — 4 тижні і залишається дуже стабільним.
Лікування циститу. При мимовільному сечовипусканні пити напар трави звіробою та листя кам’янки (брусниці). Вживати як чай по 100 мл 5 разів на день.
Чай із звіробою: взяти 2 столові ложки сировини, залити 250 мл окропу. Закрити й настоювати 10 хв, процідити. Пити по 150-200 мл на день.
Спиртовою настоянкою звіробою розтирають суглоби від ломота. А листя ще й настоюють на олії, додають скипидару й цією сумішшю також розтирають болючі місця, лікують опіки та обмороження. Для загоювання ран і виразок готували мазі зі свіжого товченого листя звіробою й шавлії, змішуючи зі свіжим смальцем (топленим свинячим салом).
Тибетський очисний збір "П'ятірка": звіробій звичайний (трава) — 100 г; ромашка аптечна (квіти) — 100 г; суниця лісова (листя) — 100 г; березові бруньки — 100 г, безсмертник піщаний (квіти) — 100 г. 2 столові ложки збору залити 400 мл окропу і настоювати в термосі ніч. Потім процідити.
Вживають цей збір при серцево-судинних хворобах, гіпертонії, нефриті, холециститі два рази на день по 100 мл за 20 хвилин до їди. При ожирінні, поганій пам'яті в одержаний настій кладуть чайну ложку квіткового меду або 20 г кураги. Вживати вранці замість сніданку по 200 г. Лікарська суміш "П'ятірка" творить в організмі людини дива — підсилює роботу всіх видільних систем - печінки, нирок і киечника; нормалізує обмін речовин; поліпшує гнучкість суглобів; лікує ожиріння й гіпертонію; відновлює нервову систему, виводить токсини, зайвий холестерин; запобігає утворенню сечокислих каменів у нирках, сечовому й жовчному міхурі; виводить камені, що вже утворилися в організмі.
Особливо корисний збір при ожирінні, хворобах серцево-судинної системи, печінки, нирок, а також при порушеному обміні речовин, цукровому діабеті, остеохондрозі, атеросклерозі та ін.
Збір "Четвірка". Звіробій звичайний —100 г; ромашка аптечна — 100 г; безсмертник —100 г, березові бруньки — 100 г. Суміш добре змішати. Увечері взяти столову ложку суміші, залити 0,5 л окропу, настояти в термосі 3—4 години. Процідити через марлю й відтиснути. Пити ввечері по склянці настою з медом за 30 хвилин до їди. Так робити щодня, доки не закінчиться суміш. Повторити курс через п'ять років.
Ця лікувальна суміш поліпшує обмін речовин, запобігає склеротичним змінам у мозку, організм очищується від жирових і вапняних відкладень, кровоносні судини стають еластичними, зникає гіпертонія, минають шум у голові й у вухах, запаморочення. Загальний стан людини поліпшується, відновлюється зір, омолоджується весь організм.
Ще зі звіробою для внутрішнього вживання готують настої: на склянку окропу беруть столову ложку квітів і листків, настоюють десять хвилин. Протягом дня радять випивати дві склянки таких ліків (щоразу перед їдою). Зазначають, що лікування має бути тривалим. Такий чай з медом рекомендують пити для лікування інфаркту.
Ефективний чай для відновлення чоловічої сили: взяти рівні частини звіробою, кореня дягеля лікарського й деревію звичайного — столову ложку суміші залити склянкою окропу та пити протягом дня. Курс лікування – 7 днів.
Для лікування використовують квітучі й укриті листям частини звіробою, які розцвітають у червні-вересні. Саме в цей час і збирають квітучі верхівки зі стеблом завдовжки 25-30 см, без грубих безлистих частин. Сушать цю цінну рослину, розстеливши тонким шаром, у тіні. Висушену траву звіробою обмолочують, відділяючи стебла, і зберігають не довше як три роки.
Звіробій давно й широко використовують у народній медицині, хоч і відомо, що чай та інші ліки, виготовлені з цієї рослини, можуть обернутися для чоловіків імпотенцією. Тож недарма рослина дістала таку грізну назву — звіробій, або, як ще її називають, кривавник. Утім колись важко було знайти хату, у якій би не запасли на зиму бодай один пучечок золотавих квіток цієї рослини. Бо народні цілителі вважають звіробій засобом проти 99 хвороб! Здавна відома приказка: "Як не спечеш хліба без борошна, так і не вилікуєш людину без звіробою". Ця трава дає міцність тілу.
Свою войовничу назву ця популярна рослина одержала недарма. На вигляд звичайна, нічим особливим не вирізняється серед інших рослин, вона й справді може вбити найбільшого звіра. Деякі тварини, скуштувавши цю рослину, важко хворіють, у них з'являється така сильна сверблячка, що звірі кидаються на землю й іноді завдають собі важких ран. Учені з'ясували, що виною цьому є флюоресцентний пігмент філоеретрин, що утворюється в процесі травлення, проникає в кров і, досягнувши пігментованих ділянок шкіри, робить їх болісно чутливими до прямих сонячних променів. У деяких країнах, де на луках для випасу росте багато звіробою, білих і біло-плямистих овець перефарбовують у чорний колір.
До речі, помічено: якою б голодною худоба не була, вона ніколи не з'їсть на пасовищі звіробій. У селах господарі запасаються сіном на вигонах, де взагалі не росте звіробій, бо навесні худоба ставала страшненькою й обталою.Звіробій: корисні властивості
Цінують звіробій насамперед за яскраво виражену бактерицидну дію, тож застосовують як в'яжучий, протизапальний засіб, такий, що сприяє швидшому загоюванню ран. Ліки зі звіробою п'ють при хворобах травних шляхів, оскільки вони послаблюють спазми кишечника й жовчних проток, нормалізують роботу шлунка, розширюють кровоносні судини, посилюють кровообіг, мають протизапальну дію на слизові оболонки. Багато хто полюбляє чай зі звіробоєм. Він дуже приємну на смак, колір, запах і добре знімає втому, нервове перенапруження. Звіробій — фітоантидепресивний засіб, здатний поліпшувати настрій. Передусім ця рослина допомагає людям похилого віку, які потерпають від недостатнього кровопостачання головного мозку на грунті атеросклерозу.Крім того, звіробій є дієвим засобом проти гормональних депресій у перехідному віці (у підлітків, жінок у період клімаксу). Особливо ефективне застосування звіробою для лікування депресії внаслідок струсів або ушкодження головного мозку. Здебільшого таку депресію супроводжують запаморочення, біль голови, уповільнюється розумова діяльність.
Народні рецепти зі звіробою
При ослабленні серцевої діяльності: 100 г сухої подрібненої трави звіробою варити на слабенькому воші 10 хвилин у двох літрах води, настояти при кімнатній температурі 30-40 хвилин, процідити, додати 200 г кавунового меду, розмішати до повного розчинення. Зберігати в холодильнику. Пити по 100 мл тричі на день до їди.
Звіробій надає ефективну допомогу в період епідемій грипу. Ось, наприклад, такий маловідомий рецепт при кашлі й нежитю - змішати в рівних частинах за вагою суху траву звіробою, суху» подрібнену на порошок, кору молодих гілочок волоського горіха та верби, корінь фіалки триколірної. Столову ложку суміші залити 250 мл окропу, процідити. Полоскати горло 4 рази на день. Поліпшення настає вже після першої процедури.Для лікування катаракти: заварити (1 хвилину) траву звіробою, взяти свіже одноденне домашнє яйце, вийняти білок або просто з яйця набрати його в піпетку 2 краплі, закапати око, а через хвилину око промити відваром звіробою.
Дія лікування пієлонефриту: взяти трави звіробою, трави фіалки триколірної, трави собачої кропиви по столовій ложці. Для приготування настою 2 столові ложки суміші настояти у 0,5 л окропу, процідити, пити по півсклянки два-три рази на день.
Для лікування закрепу: взяти трави звіробою - 20 г; кори крушини - 20 г; трави меліси - 50 г; квіт нагідок - 10 г; квіт чорної бузини - 10 г; олександрійський лист - 10 г. Столову ложку суміші залити склянкою окропу й варити 2 хвилини, настоювати 10 — 15 хвилин. Пити по 0,5 — 1 склянці перед сніданком, обідом, після вечері. Цей чай регулює травну та нервову системи.
Для лікування нетримання сечі в дітей: взяти рівні частини звіробою, шавлії, білої глухої кропиви, змішати. 20 г суміші залити 0,5 л червоного вина, витримати 10 хвилин на водяній бані, процідити. Давати по чайній ложці двічі на день.
Для дорослих - ті самі складники взяти 50 г на літр вина. Пити по столовій ложці два-три рази на день.
Лікування цієї патології звіробоєм особливо ефективне у випадках, коли в її основі нервові розлади. Але під час лікування не слід чекати швидких наслідків. Ефект настає приблизно через 3 — 4 тижні і залишається дуже стабільним.
Лікування циститу. При мимовільному сечовипусканні пити напар трави звіробою та листя кам’янки (брусниці). Вживати як чай по 100 мл 5 разів на день.
Чай із звіробою: взяти 2 столові ложки сировини, залити 250 мл окропу. Закрити й настоювати 10 хв, процідити. Пити по 150-200 мл на день.
Спиртовою настоянкою звіробою розтирають суглоби від ломота. А листя ще й настоюють на олії, додають скипидару й цією сумішшю також розтирають болючі місця, лікують опіки та обмороження. Для загоювання ран і виразок готували мазі зі свіжого товченого листя звіробою й шавлії, змішуючи зі свіжим смальцем (топленим свинячим салом).
Олія для масажу спини: 25 г добре перемелених свіжих квітів змішати з 500 г оливкової олії, помістити в банку з широкою шийкою. Відкриту суміш поставити в темне тепле місце для настоювання на 4 дні. Вміст ретельно й часто перемішувати. Після закінчення процесу бродіння добре закрити банку та виставити її на сонце. Поступово рідина набуде яскраво-червоного забарвлення. Процес приготування олії закінчується через шість тижнів. Вміст вичавити і з олії злити водянистий прошарок. Зберігати в закоркованому посуді.
Така олія чудово лікує опіки, рани, що погано гояться, виразки, рани від укусів здорової собаки, висипання на губах при застуді.Тибетський очисний збір "П'ятірка": звіробій звичайний (трава) — 100 г; ромашка аптечна (квіти) — 100 г; суниця лісова (листя) — 100 г; березові бруньки — 100 г, безсмертник піщаний (квіти) — 100 г. 2 столові ложки збору залити 400 мл окропу і настоювати в термосі ніч. Потім процідити.
Вживають цей збір при серцево-судинних хворобах, гіпертонії, нефриті, холециститі два рази на день по 100 мл за 20 хвилин до їди. При ожирінні, поганій пам'яті в одержаний настій кладуть чайну ложку квіткового меду або 20 г кураги. Вживати вранці замість сніданку по 200 г. Лікарська суміш "П'ятірка" творить в організмі людини дива — підсилює роботу всіх видільних систем - печінки, нирок і киечника; нормалізує обмін речовин; поліпшує гнучкість суглобів; лікує ожиріння й гіпертонію; відновлює нервову систему, виводить токсини, зайвий холестерин; запобігає утворенню сечокислих каменів у нирках, сечовому й жовчному міхурі; виводить камені, що вже утворилися в організмі.
Особливо корисний збір при ожирінні, хворобах серцево-судинної системи, печінки, нирок, а також при порушеному обміні речовин, цукровому діабеті, остеохондрозі, атеросклерозі та ін.
Збір "Четвірка". Звіробій звичайний —100 г; ромашка аптечна — 100 г; безсмертник —100 г, березові бруньки — 100 г. Суміш добре змішати. Увечері взяти столову ложку суміші, залити 0,5 л окропу, настояти в термосі 3—4 години. Процідити через марлю й відтиснути. Пити ввечері по склянці настою з медом за 30 хвилин до їди. Так робити щодня, доки не закінчиться суміш. Повторити курс через п'ять років.
Ця лікувальна суміш поліпшує обмін речовин, запобігає склеротичним змінам у мозку, організм очищується від жирових і вапняних відкладень, кровоносні судини стають еластичними, зникає гіпертонія, минають шум у голові й у вухах, запаморочення. Загальний стан людини поліпшується, відновлюється зір, омолоджується весь організм.
Ще зі звіробою для внутрішнього вживання готують настої: на склянку окропу беруть столову ложку квітів і листків, настоюють десять хвилин. Протягом дня радять випивати дві склянки таких ліків (щоразу перед їдою). Зазначають, що лікування має бути тривалим. Такий чай з медом рекомендують пити для лікування інфаркту.
Ефективний чай для відновлення чоловічої сили: взяти рівні частини звіробою, кореня дягеля лікарського й деревію звичайного — столову ложку суміші залити склянкою окропу та пити протягом дня. Курс лікування – 7 днів.
Немає коментарів :
Дописати коментар