Лікування шизофренії народними засобами

Шизофренія (раннє слабоумство, хвороба Блейлера та ін.) у пере­кладі з грецької озна­чає "розщеплення душі" або "розщеплен­ня психіки.
Народна медицина для ліку­вання психічних хворих рекоме­ндує рослинні препарати, що ма­ють заспокійливу і снодійну дію, а також очищення організму, голодування (іноді тривале) та гідротерапію.
  • При нападах істерії: 2 столові ложки трави глухої кропиви зве­чора покласти в термос і залити 2 склянками окропу. Вранці процідити, вживати по 100 мл 4 рази на день.
  • При надмірному збудженні: чай­ну ложку трави наперстянки зве­чора покласти в термос і залити склянкою окропу. Вранці процідити і вживати по 50 мл 4 рази на день.
  • При судомах: 2 столові ложки кресу лугового звечора покласти в термос і залити 2 склянками ок­ропу. Вранці процідити, вжива­ти по 100 мл 4 рази на день.
  • При дратівливості: приготувати чай з квіток лаванди з настоян­кою пасифлори. 2 чайні ложки квіток лаванди заливають 250 мл окропу, настоюють протягом 10 хвилин, потім проціджують і до­дають 30 крапель настоянки па­сифлори.
  • При нервових порушеннях мо­ви, нервовому кашлі: 1-2 чайні ложки нарізаних коренів валері­ани залити 250 мл холодної води і настояти ніч. Вранці пере­мішати, процідити і підігріти, щоб настій був теплий. Пити по 150-250 мл надень.
  • При постійному відчутті страху: приготувати таку суміш. Насто­янка пасифлори — 30 мл, насто­янка валеріани — 30 мл, настоя­нка гіркого апельсина (пома­ранчі) — 5 мл. Пити за годину до сну по чайній ложці на склянку води. 
  • При кошмарних видіннях: у по­лотняний мішечок покласти кілька листочків сушеного лавра і носити при собі. Можна також лавровий лист у полотняному мішечку тримати під подушкою.
  • При істериці: 2 столові ложки трави коріандру звечора поклас­ти в термос і залити 2 склянками окропу. Вранці процідити і при­ймати по 100 мл 4 рази на день.
  • При істеричних нападах: 2 сто­лові ложки маренки запашної звечора покласти в термос і
    зали­ти 2 склянками окропу. Вранці процідити, вживати по 100 мл 4 рази на день.
  • Як заспокійливий і протисудомний засіб, особливо при істерії, хворим призначають коріандр посівний. Основний спосіб ліку­вання коріандром посівним (кінзою) — щоденне його вжи­вання: перед їдою — пити соки, їсти зелень, під час їди — разом із салатами, першими та другими стравами.
  • Чай з фіалки триколірної: 2 чайні ложки висушеної трави за­лити 0,5 л окропу і настоювати 10 хвилин, процідити. Пити по 70 100 мл 2 рази на день. Або 40 г висушених квіток залити 1л ок­ропу, настоювати 10 хвилин, потім процідити. Вживати по 150 — 200 мл на день.
  • Ванна: 200 г висушених квіток і листя залити 2 л холодної води. Довести до кипіння та кип'яти­ти протягом нетривалого часу, потім зняти з вогню. Настоювати 15 хвилин, потім процідити і вилити у ванну.
  • При іпохондрії (страх за своє здо­ров'я), при "застої розуму" корис­но пити чай з вересу: 2 чайні лож­ки трави або чайну ложку квіток залити 250 мл окропу. Настоюва­ти 10 хвилин, процідити. Теплий чай пити 2-4 рази на день по 70-100 мл. Квітки вересу мають ви­ражену заспокійливу дію.
  • При нав'язливих думках: 2 сто­лові ложки білокудреника чор­ного звечора покласти в термос і залити 2 склянками окропу. Вранці процідити, вживати по 100 мл 4 рази на день.
  • При нервовому безсонні: 2 сто­лові ложки майорану звечора по­класти в термос і залити 2 скля­нками окропу. Вранці проці­дити, вживати по 100 мл 4 рази на день.
  • Чай з м'яти лимонної: 2 чайні ложки подрібненого листя зали­ти 250 мл окропу. Щільно закри­ти і настоювати 10 хвилин. Пити 2 рази надень по 70-100 мл.
  • Ванна: 60 г сухого листя м'яти лимонної залити 1 л холодної води, довести до кипіння, зня­ти з вогню, накрити і настоюва­ти протягом 10 хвилин. Проці­дити і влити у ванну з водою.
  • При нервових припадках: 2 сто­лові ложки пасльону чорного звечора покласти в термос і за­лити 2 склянками окропу. Вран­ці процідити, вживати по 100 мл 4 рази на день.
  • При всиханні головного мозку: освятити мак. Столову ложку маку покласти в термос. Залити склянкою киплячого молока. Дати настоятися дві години і, не проціджуючи, випити. Прий­мати вранці і ввечері.
  • Перемолоти по столовій ложці чорного кмину, кориці, гвозди­ки, нарду і змішати все це з на­туральним медом. Потім третю частину суміші прийняти всере­дину, рештою змастити поголе­ну голову і сім літніх ночей спа­ти під зірками (безхмарним не­бом), не покриваючи голови.
  • При млявості й ліні: щодня протягом 10 днів натщесерце (відразу після пробудження) пити 10 крапель олії чорного кмину, розчинених у склянці апельсинового соку. Також ре­комендують лягати спати в той самий час, але не пізніше як об 11 годині вечора.
  • При нервовому збудженні, нап­рузі та стресі: до склянки гарячо­го чаю додати 5-7 крапель олії чорного кмину, дати ледь охо­лонути і надпити трохи. Це по­слабить нервозність і напру­женість.
  • Для поліпшення мозкового кро­вообігу: столову ложку розмири ну звечора покласти в термос і за­лити склянкою окропу. Вранці процідити, вживати по 50 мл 4 рази на день.
  • Значне поліпшення стану здо­ров'я у хворих на шизофренію спостерігається, коли вони вжи­вають гінкго. Дорослі прийма­ють по капсулі три рази на день під час їди.
  • Ванна: 50 г квіток залити 1 л хо­лодної води і трохи прокип'яти­ти, настоювати протягом 20 хви­лин і влити у ванну з водою.
  • При постійному почутті страху: 2 чайні ложки подрібненої шкір­ки гіркого апельсина залити 250 мл окропу, щільно накрити і на­стоювати впродовж 10 хвилин, після чого процідити. Приймати безпосередньо перед сном і в си­туаціях, що викликають емоцій­ну напругу.
  • При депресії, зниженні ініціа­тиви: 2 чайні ложки звіробою звичайного залити 250 мл окро­пу, настоювати під кришкою протягом 10 хвилин, після чого процідити. Пити по 150-200 мл на день. Слід враховувати, що у лікуванні нервово-психічних розладів звіробій не є препара­том швидкої дії. Поліпшення настає приблизно через 3-4 тижні і залишається стабіль­ним. Причому із самого почат­ку слід пам'ятати про побічне явище: потрібно уникати яск­равих сонячних променів, бо вони можуть викликати запаль­не почервоніння на шкірі і на­віть екзему. Особливо до цього схильні люди з бідною пігмен­тацією або хворі на вітиліго.
  • Якщо немає апетиту, що пов'я­зано з нервово-психічними роз­ладами: 1-2 чайні ложки трави золототисячника залити 250 мл окропу, настоювати 15 хвилин і процідити. Пити помірно гаря­чим. Холодний екстракт діє інтенсивніше: 1 — 2 чайні ложки трави золототисячника залити 250 мл холодної води і настоюва­ти протягом ночі. Вранці збовта­ти та процідити. Перед вживан­ням злегка підігріти.
  • При істеріях, депресії, нервово­му виснаженні, безсонні, страхах, заїканні: взяти 100 г кореня ва­леріани, 50 г квіток вересу, 200 г кропиви собачої (вся рослина), ЗО г меліси, 50 г м'яти, 70 г квіток буркуну жовтого, 50 г головатая круглоголового, 50 г коренів півонії, 20 г хмелю, 50 г материн­ки, 20 г чабру, 70 г синюхи блаки­тної. Змішати всі рослини в за­значених пропорціях. Візьміть столову ложку суміші на склян­ку окропу. Настоюйте 10 хвилин. Обов'язково додайте мед. Пити теплим невеликими ковтками.
  • Крім того, цією лікувальною сумішшю корисно мити голову і тіло: візьміть 200 г збору на 5 л води, кип'ятіть 10 хвилин, процідіть. Обливайте тіло та во­лосся цим відваром, думаючи про зникнення усіх негативних відчуттів, що заважають вам.
  • При явній агресії: 4 столові ло­жки квіток коров'яку покласти в термос і залити 4 склянками пи­ва. Поставити на повільний во­гонь, і нехай кипить під закритою кришкою десять хвилин. Зняти з вогню, дати настоятися 30 хви­лин. Процідити, половину ріди­ни випити протягом дня, а тією, що залишилася, мити голову.
  • У склянці мінеральної води розмішати 1-2 столові ложки кавунового меду, додати сік по­ловини лимона. Випивати за раз вранці натщесерце протя­гом 10 днів.
  • Для відновлення сил: 10 столо­вих ложок сухого подрібненого листя люцерни посівної залити 1 л окропу і варити на малому вогні годину, настояти, закута­вши, 2 години, процідити, до­дати 1,5 л кавунового меду, розмішати до однорідного ста­ну. Приймати по 50 мл після іди З рази на день. Курс лікування 15-20 днів.
  • У суничний сезон з'їдати яко­мога більше свіжих суниць.
  • Приймати теплі ванни з ко­рою, гілочками і листям верби, липи, осики, берези.
  • Спати на подушці, у яку пок­ласти хміль, материнку, чеб­рець і м'яту.
  • Давньотибетська медицина рекомендує для лікування хво­рих на шизофренію використо­вувати олію, яка пролежала в землі 12 місяців. Олію закопу­ють на глибину до 60 см, і про­тягом року вона перебуває під землею. Тоді посудину з олією дістають і через день розтира­ють нею все тіло хворого. Вти­рання роблять ретельно, осо­бливо багато часу витрачають на голову (до 30 хвилин), ді­лянку шиї і верхньої частини хребта. Курс лікування скла­дається з 30 сеансів (через день). Купати хворого можна в дні, коли процедура не прово­диться. Після першого курсу роблять перерву (1 місяць) і повторюють лікування.
  • Можна приготувати такий трав'яний збір: меліса — 20 г, корінь півонії —10 г, квіти лілії білої — 20 г, листя герані — 20 г. Все подрібнити. Суміш залити 500 мл міцної горілки, настоювати 14 днів у теплому темному місці, процідити, відтиснути. Вживати по 30 кра­пель 2-3 рази на день. 

Практичні поради хворому на шизофренію

З харчування вилучити сви­нину та яловичину, спиртні напої, каву і міцний чай. Ні в якому разі не куріть. У літній час якомога більше ходіть босоніж по землі. Якнайменше часу проводьте біля телевізора і не слухайте рок-музику. Обов'язково відвідуйте церкву, особли­во у великі християнські свята. Хворі на шизофренію в міру мо­жливості більшу частину часу повинні перебувати на природі. Позитивно впливає на таких хворих вологе обтирання холо­дною водою. На грудях хворого повинен бути освячений у церкві срібний хрестик, а в одязі — шматочок ладану.
Цілителі рекомендують для лікування депресії, невралгії, неврозів, психозів, шизоф­ренії, епілепсії, іпохондрії, стресів, страхів носити на собі хризоліт (коштовний камінь).

Немає коментарів :

Дописати коментар