Видалення кліща

Найзручніше видаляти зігнутим пінцетом або хірургічним затискачем. Кліща захоплюють якомога ближче до хоботка.
Потім його акуратно потягують і при цьому обертають навколо своєї осі в зручну сторону. Через 1-3 обороту кліщ витягується цілком разом з хоботком. Якщо ж кліща намагатися висмикнути, то велика ймовірність розриву.
Зараз у продажу є спеціальні гачки для видалення кліщів. Такий гачок схожий на вигнуту двозубу вилку. Кліщ вставляється між зубами і також викручується. Є й інші інструменти для видалення кліщів у людей і тварин.
Якщо ні інструментів, то можна видалити петлею з грубої нитки. Петлею кліщ захоплюється якнайближче до шкіри і акуратно, похитуючи в сторони витягується.
Обробка олією не змусить кліща вийняти хоботок. Вона тільки вб'є його, закупоривши дихальні отвори. Олія змусить кліща відригнути вміст в ранку, що може збільшити ризик зараження. Тому олію використовувати не рекомендують.
Після видалення ранку обробляють йодом або іншим антисептиком для шкіри, але багато йоду лити не треба, тому що можна спалити шкіру.
Руки і інструмент після видалення кліща треба ретельно вимити.
Якщо в ранці залишилася голова з хоботком, то страшного в цьому нічого немає. Хоботок в ранці не страшно занози. Якщо хоботок кліща стирчить над поверхнею шкіри, то його можна видалити, затиснувши пінцетом і викрутивши.
Видалити можна й у хірурга в поліклініці. Якщо ж хоботок залишити, то виникає невеликий гнійничок і через деякий час хоботок виходить.

При видаленні кліща не треба:

• мазати кліща олією

• прикладати до місця укусу їдкі рідини - нашатирний спирт, бензин, та інші. Припікати кліща сигаретою

• різко смикати кліща - він обірветься

• колупатися в ранці брудної голкою

• прикладати до місця укусу різні компреси

• тиснути кліща пальцями

Видаленого кліща можна знищити або залишити для аналізу, помістивши в банку.
Ранка після видалення кліща заживає в середньому за тиждень.

Кожен укус кліща несе в собі загрозу зараження енцефалітом або хворобою Лайма (бореліоз). Проте для Західної України випадки цих захворювань є поодинокими (спорадичними).

Кліщовий енцефаліт - гостре вірусне інфекційне захворювання з переважним ураженням нервової системи. Захворювання розвивається через 7-14 днів після укусу кліща і проявляється підвищенням температури тіла, різкою слабкістю, онімінням частин тіла, м'язовими болями, ломотою у всьому тілі, головним болем і блювотою. При важких формах хвороби можливе порушення свідомості, загальмованість. Важкі випадки захворювання можуть супроводжуватися паралічами і навіть смертю хворих. Хворих з кліщовим енцефалітом лікують в умовах інфекційної лікарні.

Лайм-бореліоз (кліщовий бореліоз, хвороба Лайма) - це інфекційна хвороба, що викликається мікробами під назвою Borrelia burgdorferi. Інкубаційний період може становити до 30 днів. Характерні особливості: приблизно через тиждень на місці укусу з'являється чітка блідо-рожева або червона пляма. Незабаром її краї починають поширюватися в сторони від центру, а середина, як правило, світлішає - утворюється на подобі кільця. Це відбувається практично безболісно, незважаючи на значну поверхню почервоніння. Пізніше на шкірі можуть з'являтися і нові кільцеподібні плями, підвищується температура, паморочиться і болить голова, болять м'язи, суглоби і горло. На пізніх стадіях захворювання (через місяць-півтора після початку хвороби) розвиваються важкі ураження органів і систем: артрити великих суглобів, стійкі атрофічні зміни шкіри, ураження нервової системи та головного мозку. У хворого знижуються працездатність і інтелект, з'являється постійне відчуття втоми. У дітей іноді затримується або порушується розумовий розвиток. Тому при появі перших ознак бореліозу – слід негайно звернутися до лікаря.

Немає коментарів :

Дописати коментар