Флегмони нижньої кінцівки

Анотація: основні моменти хірургічного лікування флегмон нижньої кінцівки.

Флегмони стопи

Глибока флегмона підошви. Гній розташовується в про­сторі, обмеженому кістковим скелетом стопи і підошовним апоневрозом. З середнього фасціального ложа гній через ка­нал п'яткової кістки може поширюватись під фасцію гоміл­ки. Розріз здійснюють збоку - відповідно до роз­ташування фасціальних перетинок. Ззовні чи зсередини - за­лежно від локалізації першоджерела та основного процесу.
Підапоневротична флегмона стопи розкривається роз­різом за Делормом відповідно до проекції внутрішньої і зов­нішньої міжм'язових перетинок. Розсікають підошовний апоневроз, проникають під короткий згинач пальців, де роз­ташований гнійник. При прогресуючій флегмоні розсікають канал позаду медіальної кісточки і дренують тильний підфасціальний простір. Рани дренують, а стопу іммобілізують.
Підапоневротична флегмона тилу стопи дренується поздовжнім розрізом за проекцією І і V плеснових кісток, рану дренують.

Флегмона гомілки

У трьох фасціальних ложах можуть скупчуватись гнійні вогнища, які стискають судини і можуть бути причиною змер­твіння м'язів. Передню кістково-фіброзну піхву розкривають двома-трьома розрізами на 2 см зовні від передньо-латерального краю великогомілкової кістки. Тупим шляхом розшаровують м'язи, зовнішнє ложе розкривають через передньо-зовнішню поверхню гомілки.
Вторинні флегмони гомілки розміщуються в задньому глибокому міжм'язовому шарі, а по ходу великогомілкового судинно-нервового пучка опускаються на стопу. Дос­туп здійснюють з боків камбалоподібного м'яза і п'ят­кового сухожилка. Розріз проводять на 3-4 см назад від внутрішнього краю великогомілкової кістки. Ве­лику підшкірну вену зміщують, розсікають фасцію, відтягують м'яз і частково його мобілізують від вели­когомілкової кістки, після чого проникають у глибо­ке ложе згиначів. Рану дренують через контрапертуру на зовнішній поверхні гомілки.

Флегмони стегна

Гній може локалізуватись у судинному ложі, міжм'язових фасціально-клітковинних просторах і в окремих фасціально-м'язових футлярах. Нерідко гній скупчується в ложі спереду привідних м'язів, зсере­дини, ззаду.
Флегмони сухожилкової піхви стегна розрізають одним чи двома розрізами вздовж кравецького м'яза, поза проекцією стегнової артерії.
Флегмона в ложі розгиначів розкривається окре­мими поздовжніми розрізами по передньо-латеральній поверхні стегна. При глибоких флегмонах розділяють міжм'язові проміжки до кістки. Після широкої фасції стегна проникають у проміжок між прямим і латераль­ним широким м'язом стегна.
Параосальні флегмони розкривають через додат­кове відшарування від кістки m. vastus intermedius. Флегмони внутрішньої поверхні стегна в ложі при­відних м'язів розкривають розрізом через передньо-медіальну поверхню стегна, відступивши на 2-3 см досередини від проекції судинно-нервового пучка. Розшаровують привідні м'язи і проходять під довгий привідний м'яз, де розкривають флегмону, дренують її. Флегмона ложа згиначів дренується доступом через латеральний край двоголового м'яза або за ходом напівперетинчастого м’яза.
Клітковинний простір довкола сідничного нерва дренують довгим розрізом по проекційній лінії нерва.
Підфасціальна флегмона сідничної ділянки дренується по лінії, що проходить від передньо-верхнього остюка здухвинної кістки до верхівки великого вертлюга стегнової кістки. Після власної фасції розшаровують великий сідничний м'яз. Контрапертуру накладають біля нижньої межі сідничної ділянки на задній або боковій поверхні стегна.

Немає коментарів :

Дописати коментар