Як вибирати тонізуючі засоби: рекомендації та відгуки. Тонізуючі засоби рослинного походження

Брак сил і постійна втома знайомі більшості людей в сучасному світі. Часом з самого ранку відчувається нестача енергії. Причин такого стану може бути декілька, але нерідко найкращими помічниками можуть стати тонізуючі засоби. Подібні препарати природного походження здатні відновити життєві сили і допомагають відчути бадьорість. Але які саме засоби можна приймати, щоб отримати результат і не нашкодити організму? Нижче наведені препарати, якими користуються люди не один рік і відчувають на собі їх надзвичайну здатність надавати бадьорість і свіжість.

Що важливо враховувати

Варто враховувати одне - тонізуючі засоби навіть рослинного походження можуть чинити побічні дії. Це підвищення артеріального тиску, перебої сну, роздратованість та інше. Перш ніж починати приймати той чи інший препарат, слід добре ознайомитися з його корисною і шкідливою дією. Також бажано прочитати відгуки. Слід врахувати, що організм швидко стає несприйнятливим до тонізуючих препаратів, і щоб від прийому цих засобів була користь, їх потрібно пити курсами по 2 або 3 тижні. Після цього слід зробити перерву на місяць і знову використовувати препарат.

Елеутерокок

Найпоширенішим і доступним препаратом, який приймається в період занепаду сил, є елеутерокок. Він впливає на нервову і серцево-судинну систему, стимулюючи їх діяльність.
Також він покращує фізичну і розумову діяльність. Його п'ють двічі на день по 15-20 крапель перед їжею за півгодини. Не приймати ввечері, інакше можуть виникнути перебої зі сном. Дозування перевищувати не рекомендується, в іншому випадку не виключені побічні реакції - діарея, збій менструального циклу, неспокій та інші. Є протипоказання.

Родіола рожева і аралія маньчжурська

При сильній перевтомі ці тонізуючі засоби здатні відновлювати сили і повертати працездатність. Приймати потрібно від 20 до 40 крапель двічі на день на «голодний» шлунок. Через півгодини можна поїсти. Крім тонізуючого ефекту кожна з цих настоянок має свій додатковий корисний вплив. Оскільки ці препарати впливають на нервову систему, перед сном вони не рекомендовані.

Левзея сафлороподібна

Цю настоянку приймають таким же чином, як і попередні тонізуючі лікарські засоби. Зазвичай її призначають при фізичних і розумових навантаженнях, розладах ЦНС, хронічному алкоголізмі, занепаді чоловічих сил. Гіпертонікам і при запущеному кардіосклерозі препарати з цією рослиною не рекомендовані. Є й інші протипоказання, що забороняють використання настоянки.

Лимонник китайський

Цей препарат можна приймати при постійній сонливості або втомі. Він ефективно відновлює фізичні, емоційні і статеві сили, якщо вони були пригнічені в результаті перевтоми. Також при переохолодженні, перегріванні, гіпоксії, іонізуючій радіації цей препарат надасть оздоровчу дію. Лимонником китайським можна скористатися, якщо послаблюється слухова або зорова чутливість. Приймати настоянку потрібно таким же способом, як і інші тонізуючі засоби, описані вище.

Настоянка пантокрину

Даний препарат призначається при великих фізичних навантаженнях і знесиленні. Також його можуть приймати чоловіки, у яких спостерігається статева слабкість. Пити, розбавляючи у воді 20 крапель. По 2 рази на день, до прийому їжі за півгодини. Відчути ефект можна вже після тижневого прийому.

Корінь женьшеню

Настоянка цієї рослини є хорошим помічником при настанні осінніх похолодань і в зимову сльоту. Так само як і інші подібні препарати, женьшень додає сил, витривалості, добре впливає на статеву функцію чоловіків. Влітку і навесні цей засіб приймати не варто і краще підібрати інші тонізуючі засоби рослинного походження. Приймати до 25 крапель за раз, двічі на день, але не у вечірній час.

Заманиха висока

Ця настоянка також відноситься до категорії тонізуючих препаратів. Актуальна при виснаженні, астенії, статевому безсиллі, якщо людина сильно перевтомлюється на роботі або хворіє депресією. Дозування залежить від характеру захворювання, в середньому 30-50 крапель. Як і інші трави, вона має свої протипоказання, а також побічні явища при передозуванні.

Медовий тонік

Є ще один рецепт, який допоможе відчути прилив сил при перевтомі і зніме головний біль. Для приготування знадобиться півлітра меду, волоський горіх (100 г), пів лимона (видавити сік), родзинки (50 г). Всі складові добре перемішуються. З чаєм з'їдати по дві маленьких ложечки. Зберігати в закритій баночці зі скла.

Тонізуючі засоби: відгуки людей

Багато людей випробували на собі той чи інше тонізуючий засіб і знають, чи справді він є результативним. Так, добре відгукуються про препарати з елеутерококу. Це недорогий і доступний для всіх засіб, який знайдеться в кожній аптеці. Він легко допоможе впоратися з сонливістю і браком сил. Також елеутерокок підвищує імунітет, тому багато приймають його в міжсезоння, щоб уникнути простудних захворювань. Для декого найкращий тонізуючий засіб - це настоянка женьшеню. Багато хто стверджує, що спочатку не вірили, що цей препарат здатний відновити сили, але вже після перших прийомів відчули бадьорість. Також було відмічено, що поліпшується розумова здатність. Крім того, його смак не нагадує лікарський препарат, тому він легко п'ється (розбавляти з водою).

Тоніки для обличчя

Крім того, що потрібно підживлювати наш організм, підтримку тонусу потребує і шкіра. Застосовуючи щодня тонізуючі засоби для обличчя, можна на тривалий час зберегти молодість і свіжість. Але кожен тонік володіє своєю дією. Він може зволожувати, пом'якшувати або живити. Тому, зупиняючись на якому-небудь тонізуючому засобі, потрібно враховувати не тільки тип вашої шкіри, але і те, якого результату ви хочете досягти. Можна приготувати такий засіб у себе вдома, а можна піти в косметичний супермаркет. Вибираючи магазинний тонік, враховуйте наступні позначки:
  • Для сухої, чутливої ​​шкіри. Цей препарат підійде для шкіри, яка лущиться і на якій наявне подразнення або якщо у вас є почервоніння. Зазвичай такі тоніки добре живлять епідерміс. Тонізувати шкіру допустимо тільки після її очищення молочком або іншим засобом. 
  • Для нормальної шкіри. Такий засіб зволожує і очищає. Після його застосування колір обличчя вирівнюється. 
  • Для проблемної шкіри. Ці препарати часто дезінфікують і мають протизапальну дію. Засоби включають до свого складу спирт, тому намагайтеся вибирати засіб з мінімальним його вмістом. 
  • Для жирної шкіри. Такий косметичний засіб звужує пори і позбавляє від жирного блиску. У складі також є спирт і матуючі компоненти.
Про женьшень, його користь і можливі побічні ефекти розповідається у відео.

Немає коментарів :

Дописати коментар