Ефірні олії - ефективна альтернатива антибіотикам

Ефірні олії використовувалися ще стародавніми єгиптянами тисячі років тому в процесі муміфікації. Пізніше ці ароматичні засоби в різних цілях використовувалися жителями Стародавньої Греції, Римської імперії, Китаю та Індії. Сьогодні можна з упевненістю сказати, що ці засоби переживають новий пік своєї популярності.

Сприятливий вплив на здоров'я

Вченими були проведені різні дослідження з метою пошуку доказів сприятливого впливу ефірних олій на здоров'я людини. Варто відзначити, що досліджень проводилося так багато, що всі вони надають величезний потенціал для пошуку оптимального способу підвищення імунітету. Щодня наша імунна система стикається з мільйонами бактерій, вірусів і паразитарних інвазій. Кожен раз, коли ми торкаємося дверної ручки, тремо очі або підносимо руку до рота, ми піддаємо себе багаторазовому впливу мікроорганізмів. У цьому немає нічого страшного, якщо імунна система налагоджена й працює, як годинник. Вона виступає в якості захисного бар'єру, який розпізнає і знешкоджує патогени. Цей процес відбувається щодня, щохвилини. Але якщо ж імунітет ослаблений, ми виявляємо, що часто застуджуємося або виникає схильність до алергічних реакцій. Людині не подобається відчувати себе хворим, і вона звикла напихати себе різними мікстурами, таблетками і сиропами. Зрозуміло, всі ці лікарські засоби полегшують стан, проте повністю не усувають симптоми застуди. Але насправді боротися необхідно аж ніяк не з симптомами, так як через деякий час картина знову повториться. Необхідно вирішити головну проблему: направити свої дії на підвищення імунітету в цілому. Тому якщо ми допоможемо власній імунній системі налагоджено працювати, вона знову стане грізною зброєю проти будь-якого мікроорганізму.

Які ефірні олії допомагають підвищити імунітет?

Дослідження показали, що найбільш ефективними засобами в усуненні цієї проблеми є ефірні олії з екстрактами материнки, кориці і перцю чилі. А ефірна олія, приготована на основі евкаліпта, не тільки допомагає зміцнити імунну систему, але і є природним антисептичним, протизапальним і відхаркувальним засобом.

Як працюють ароматичні олії?

Наш організм виробляє такі хімічні речовини, як кортизол і адреналін. Коли вони вивільняються, організм перестає турбуватися про протидію простудним захворюванням і займається збором поживних речовин з шлунково-кишкового тракту. Організм не може працювати в такому режимі протягом тривалого часу, йому потрібно час від часу зупинятися і вкладати нову порцію енергії для зміцнення «оборонних редутів». Проте в цей час ми і стаємо найбільш уразливими.
Ефірні олії здатні зміцнити «оборонні стіни наших внутрішніх редутів» і стримати проникнення всередину шкідливих мікроорганізмів, вірусів і бактерій. Це дуже хороша новина для всіх людей, хто не бажає в довгі зимові дні піддаватися сезонному простудному загостренню.

У чому переваги ефірних олій?

Справа в тому, що розроблені проти вірусів препарати зовсім скоро стають звичними для мікроорганізмів. Віруси добре пристосовуються до лікарських засобів і в кінцевому підсумку стають стійкими до лікування в цілому. Ефірні олії вирішують цю проблему, усуваючи резистентні патогенів. Існує також не зовсім правдивее твердження про те, що природні засоби і лікарські препарати не можуть працювати в одній зв'язці. Це не так, тому що багато сучасних ліків отримані на основі рослинних екстрактів або натуральних інгредієнтів. Так, аспірин розроблявся на основі хімічних властивостей, виявлених в корі верби, засоби проти нежиті містять евкаліпт, камфору, ментол і ефірні масла, морфін є похідною сполукою добутою від квітки маку, а кромоглігат (препарат проти астми) розроблений на основі коренів мандрагори. Дослідження виявили, що ефірні олії і лікарські препарати можуть працювати як одна команда, як єдиний злагоджений механізм. Робота олій послаблює стійкі клітинні стінки бактерій, тим самим дозволяє зробити свою роботу антибіотикам. Вважається, що оптимальна доза прийому олій - 1-3 краплі щодня, але не більше 4 тижнів поспіль.

Деякі особливості застосування ефірних олій


Значну кількість олій, у тому числі і кориці, слід приймати з обережністю, проводити тестові реакції на шкірі і оцінювати їх аромат. У тому випадку, якщо запах вам не подобається, відмовтеся від прийому. А ось масла на основі м'яти, лаванди і чайного дерева можна приймати без обмежень. Не приймайте їх натще і використовуйте тільки якісну продукцію. Перед прийомом обов'язково проконсультуйтеся з фахівцем.

Про варіанти лікування ефірними оліями розповідається у відео.

Немає коментарів :

Дописати коментар