Льодяники від кашлю та болю в горлі

Коли вас турбує кашель чи біль у горлі не завжди під рукою є фармакологічні засоби, які допоможуть. В такому випадку можна самостійно приготувати лікувальні льодяники.

Прості рецепти

  • 1 склянка цукру, 1/2 склянки води, 1 ст. л. лимонного соку, 1 ст. л. меду, 1/2 ч. л. меленого імбиру, 1/4 ч. л. меле­ної гвоздики. Зварити цукровий сироп, дати йому трошки охолону­ти, додати решту складників, вимішати. Вийде густа маса. Вилити її на пергаментний папір, сформувати "ковбаску" і, ще теплу, нарізати кільцями по 0,3-0,5 мм у товщину. Дати льодяникам остаточно вихолонути, тоді пересипати цукром-пудрою. Зберігати у закритій тарі, на дно якої по­класти посипаний цукровою пудрою пергаментний папір.
  • При кашлі та нежитю: на літр води візьміть 25 г листя герані (пеларгонії) і прокип'ятіть
    його 10 хвилин. Поло­щіть цим настоєм горло. Сік з листочків герані можна ка­пати в ніс, щоби позбутися нежитю.
  • Бабусин сироп від кашлю: 3/4 склянки меду, 1/4 склян­ки оливкової олії першого чавлення, сік трьох лимонів. Змі­шати всі компоненти в маленькій каструлі. Трохи підігріти, але не доводити до кипіння — мед і лимон тоді втратять свої лікувальні властивості. Розлити сироп у пляшечки. Збе­рігати в холодильнику до 3-х місяців. Такий простий сироп допомагає зміцнити імунітет і впоратися з кашлем. Якщо ви відчуваєте, що вже слабнете, можна випити цілу пляше­чку такого сиропу з чаєм — вам одразу полегшає. Збовту­йте і перемішуйте сироп перед вживанням.
  • 1/4 склянки оливкової олії, 2 чайні ложки бджолиного воску, 25-30 крапель ефірної олії евкаліпта, 20-25 крапель ефірної олії розма­рину, 10-15 крапель ефірної олії лаванди. Підігрійте оливкову олію і бджолиний віск у маленькій каструльці, постійно помішуючи. Віск має розтанути, решта складових — рівномі­рно перемішатися. Продовжуючи помішувати, додавайте постійно ефірні олії — по кілька кра­пель. Тоді розлийте масу по маленьких баноч­ках (з-під крему, дитячого харчування і т. п.) — коли суміш застигне, вона стане твердою. Збері­гайте бальзам у сухому, прохолодному місці. Цей бальзам чудово зігріває завдяки ефірним оліям. Ним можна змащувати груди та спину при кашлі, ніс та носові пазухи при нежитю і гаймо­риті. Щоб збити температуру, бальзам наносять на ступні ніг. А додавши трохи бальзаму до гаря­чої води, можна робити інгаляції — нахилив­шись над водою і вкрившись рушником. Це вилікує кашель навіть при хронічному бронхіті. Не можна застосовувати цей бальзам лю­дям, які мають алергію та бронхіальну астму, а також дітям до трьох років — ефірні олії не­безпечні для немовлят і малюків, бо, потрап­ляючи в дихальні шляхи, провокують бронхоспазм, і дитина може задихнутися.
  • 1 склянка харчової соди, 6 формочок для кексів, 1/3 склянки води, кілька крапель ефі
    ­рної олії розмарину, ефірної олії евкаліпта, ефірної олії лаванди. Перемішайте воду із содою. Заповніть фор­мочки для кексів содою наполовину, додай­те в суміш ефірні олії (кількість — на ваш роз­суд). Додайте решту соди, заповніть формоч­ки до країв. Випікайте аромакекси в духовці при середній температурі 20 хвилин. Коли ке­кси охолонуть, вийміть їх з форми і перекла­діть у поліетиленовий пакет на застібці (та­кий, як для заморожування продуктів). Аби підсилити аромат, вже готові кекси можна скропити кількома крапельками ефірної олії. Тепер ви можете приймати душ, використо­вуючи аромакекси разом з гелем для душу — дуже допомагає при захворюваннях верхніх дихаль­них шляхів. Вийде така своєрідна інгаляція під час душу. Крім того, якщо у вас температура, душ з аромаоліями охолодить вас і збадьорить
  • Загальнозміцнювальний, протизапальний теплий напій: закип'ятити склянку молока, охолодити до температури приблизно 40 гра­дусів. Тоді додати чайну ложку порошку ку­ркуми (продається в магазинах і на ринках у відділі спецій) і чайну ложку меду, найкра­ще липового. Ретельно вимішати суміш і за­живати 3 рази на день за годину до або через дві години після їди.

Немає коментарів :

Дописати коментар