Гострі запальні процеси м'яких тканин грудної клітки

Анотація: хірургічне лікування запальних процесів м'яких тканин грудної клітки.

Субпекторальна флегмона. Це гнійне запалення клітковини і лімфатичних вузлів під великим грудним м'язом. Клінічно проявляється лихоманкою, сильними болями в підключичній ділянці. З часом приєднується симптом відведення плеча, в зоні великого грудного м'яза з'являється припухлість, згладження моренгеймової ямки (fossa deltoideo-pectoralis) з наявною пастозністю шкіри. Нерідко при­єднується тромбофлебіт v. cephalica.
Лікування розпочинають із інтенсивної протизапальної терапії, але якщо не настає швидкого зворотного розвитку процесу, хворого оперують. Суть операції полягає у широкому розкритті з одного чи кількох доступів і видаленні гною із усіх кишень і заглиблень флегмони та достатньому дренуванні.
Міжм'язова підлопаткова флегмона протікає з явищами вираженої інтоксикації, розлитою бо­лючою припухлістю, зміщенням і різко обмеженою рухливістю лопатки, різко болючою зовнішньою ротацією плеча. Розкривається така флегмона широким доступом з ревізією сусідніх зон.

Невідкладна патологія молочної залози

Лактаційні мастити бувають: серозними, гнійними, абсцедуючими, паренхіматозними чи інтерстиціальними, гангренозними. За локалізацією вони діляться на пре-, інтра- і ретромамарні. Залежно від форми і локалізації застосовуються різні методи хірургічного лікування. У фазі інфільтрації про­водиться консервативне лікування антибіотиками з відсмоктуванням і зціджуванням молока. При появі ознак нагноєння з метою евакуації гною застосовують хірургічне втручання. Обмежені дрібні абсцеси можна вилікувати пункційною евакуацією гною з промиванням порожнини антисептични­ми розчинами. Найдоцільнішим є хірургічний метод з евакуацією гною, видаленням некротичних мас та ефектив­ним дренуванням. З цією метою застосовують радіальні і дугоподібні розрізи за Барденгайєром. Поверхневі і внутрішньомамарні абсцеси у верхніх квадрантах молочної залози краще розкрива­ти по найкоротшому шляху з ефективним дренуванням. Для глибоких інтрамамарних абсцесів у нижніх квадрантах та ретромамарних просторах застосовують дугоподібні розрізи, на 1 см відступивши і паралельно до зморшки молочної залози, з подальшим відшаруванням і зміщенням залози в прокси­мальному напрямку і розрізом її задньої стінки у напрямку до порожнини гнійника з його випорожнен­ням і дренуванням. При субареолярних абсцесах проводять дугоподібний розріз на межі з ареолою, оскільки тут молочні канали розміщені глибоко, під невеликих розмірів абсцесами. Іноді радикальну операцію закінчують дренуванням і накладанням первинного шва після ґрунтовної санації і видалення некротичних мас.

Немає коментарів :

Дописати коментар