Якщо у людини утворився йододефіцит, симптоми можуть бути різноманітними. Від важливого мікроелемента залежить нормальне функціонування всіх систем організму. При його нестачі у внутрішніх органах починають розвиватися патологічні стани. Стежити за вмістом йоду в прийнятій їжі потрібно під час вагітності.
У дитини спостерігаються відхилення в наступних ланках:
Важливість насичення організму мікроелементами
Особливістю людського організму є залежність ендокринної регуляції від двох гормонів ендокринної системи: тироксину та трийодтироніну. Ці складові впливають на всі процеси регуляції у внутрішніх органах. Розлади починаються, коли утворюється йододефіцит. Симптоми нестачі мікроелемента спостерігають у період погіршення загального самопочуття. Йод впливає на стан здоров'я наступним чином:
- відповідає за нормальний артеріальний тиск;
- регулює рівень цукру в крові;
- впливає на ритм серцебиття;
- допомагає розщепленню жирових клітин, їх виведенню з організму;
- підвищує інтенсивність регенерації тканин;
- допомагає поділу клітин.
Відхилення при нестачі мікроелементів
Симптоми йододефіциту у жінок часто з'являються під час вагітності. При недостатньому насичення організму йодом спостерігається ряд певних ознак, розпізнати які може будь-яка людина самостійно:- зміна вигляду шкірних покривів;
- спостерігається підвищена сухість рук, обличчя;
- волосся стає тьмяними і ламкими, відбувається інтенсивне його випадання;
- жінки виявляють, що швидко втомлюються і дратуються через дрібниці;
- нігті втрачають здоровий блиск, стають крихкими;
- знижується загальний тонус організму, страждає імунітет;
- часто з'являються простудні захворювання;
- жінки можуть помічати, що додали у вазі, незважаючи на фізичні тренування.
Небезпека для плода
Симптоми йододефіциту у вагітних відносять до критичних станів. Для здоров'я майбутньої дитини виникає істотна загроза. Мікроелемент необхідний для формування внутрішніх органів, мозку, нервової системи. Малюки можуть народжуватися з патологіями будови тіла та з низькою вагою.
Тривале зволікання з лікуванням даного стану може мати небезпечні наслідки. Вагітні жінки відчувають дискомфортні стани: періодично у них набрякають ноги, вранці набрякають повіки. Затримка води в організмі призводить до порушення обмінних процесів в організмі.Симптоми йододефіциту у чоловіків
Симптоми йододефіциту у чоловіків проявляються у втраті колишньої рухливості. Виникає нездужання без видимих відхилень у здоров'ї. Спостерігається ослаблення статевої активності, у важких випадках брак йоду взагалі може стати причиною імпотенції. У багатьох з'являються зайві кілограми при збалансованому харчуванні. Часті застуди і недокрів'я є результатом нестачі йоду. Зайвий набір ваги призводить до утворення каменів у сечовому або жовчному міхурі. Чоловічий організм вимагає підвищеного вмісту корисного елемента в їжі. Ендокринна система дає збої при дефіциті мікроелемента, слабшає захисний бар'єр перед інфекціями. Хронічні захворювання загострюються.Як виявляється нестача елемента у малюків?
Найбільш небезпечний йододефіцит у дітей, симптоми його можна виявити вже на ранніх стадіях розвитку ускладнень. Розумова діяльність і активність дитини значно знижується. Ускладнюється процес пізнання навколишнього світу. Важким наслідком нестачі йоду є кретинізм, лікувати який слід досить тривало і затратно. Йододефіцит може стати спадковим, коли вагітна жінка нехтувала порадам лікаря. Куріння вносить значний внесок у зниження концентрації йоду в організмі.У дитини спостерігаються відхилення в наступних ланках:
- фізичне відставання у розвитку;
- психологічна неврівноваженість;
- труднощі в розумовому розвитку;
- відхилення мовної функції.
Як заповнити прогалини йоду в харчуванні?
Якщо утворилися симптоми йододефіциту в організмі, потрібно звернутися в першу чергу до ендокринолога для точної діагностики вказаного стану. Робота цього органу безпосередньо залежить від насичення організму йодом, що впливає на всі внутрішні процеси. Тому найкращою профілактикою і лікуванням є вживання їжі, яка містить достатню кількість йоду. Продукти, які багаті йодом:
- буряк, картопля;
- морська капуста, петрушка;
- йодована сіль;
- морська риба, мідії, креветки;
- молочні продукти, яйця, сир;
- червоне м'ясо;
- горох, шпинат, банани, чорна смородина.
Немає коментарів :
Дописати коментар