У лікуванні цього захворювання слід застосовувати препарати і внутрішньо, і зовнішньо.
Наводимо перелік основних рецептів народної медицини для лікування трофічних виразок.
Наводимо перелік основних рецептів народної медицини для лікування трофічних виразок.
- З листків алое деревоподібного роблять рідку мазь: 100 г листків рослини порізати дрібно, додати 100 мл кип'яченої води, перемішати в міксері, додати 100 г гліцерину, чайну ложку соку цитрини, по 50 крапель вітаміну А і Е. Знову перемішати в міксері, настояти протягом дня, процідити в склянку, зберігати в холодильнику. Змащують виразки 3 рази на день.
- Настій трави заячої конюшини багатолистої: 4 столових ложки сировини залити 250 мл окропу, довести до кипіння, настоювати годину, вживати по чайній ложці тричі на день перед їдою і прикладати до уражених місць 4-6 разів на день.
- Сік свіжих листків каланхое перистого. Випускається фармацевтичною промисловістю оригінальний препарат сік каланхое в ампулах по 10 мл та у флаконах по 100 мл. Можна приготувати сік рослини в домашніх умовах: свіжі листки ретельно промити водою, витримати 7 днів у темному місці при температурі +5-10, пропустити через простерилізовану кип'ятінням м'ясорубку, відтиснути через 3-4 шари марлі або через густе капронове сито, витримати 3 дні при кімнатній температурі, процідити і додати для консервування хлороформ 0,5%. Підійде й аптечна мазь каланхое, котра має протимікробні, протизапальні, протиалергічні властивості, сприяє загоюванню ран, а також здатна покращувати епітелізацію шкіри і слизових оболонок.
- Картопля. Перетерту на м'ясорубці або на тертці сиру картоплю шаром 1 см прикладати до вражених місць шкіри, накрити марлею (6 шарів), витримати в такому стані 6 годин, періодично зволожувати пов'язку свіжим соком картоплі. Курс лікування - 30 днів.
- Настій квіткових кошиків нагідок лікарських на олії готують у співвідношенні 1:5 або 1:10, настоювати на сонці або в теплому місці 10 днів, періодично помішувати (олію спершу прокип'ятити), змащувати 3 рази на день.
- Настій бруньок тополі чорної. Подрібнену сировину залити олією у співвідношенні 1:5, кип'ятити 30 хвилин, настоювати 15 днів, процідити в пастеризований посуд.
- Мазь із бруньок тополі чорної: сировину перетерти до порошку, змішати з мазевою основою у співвідношенні 1:4, довести до кипіння, постійно перемішувати, злити в пастеризований посуд.
- Відвар коренів чорнокореня лікарського: 4 столові ложки подрібненої сировини залити 1 л окропу, кип'ятити 15 хвилин, настоювати 12 годин, процідити, використовувати для ванн, примочок, компресів двічі на день.
- Столову ложку коріння гав'язу (живокіст, чорнокорінь), столову ложку березового попелу з кори покласти в термос, залити склянкою окропу, тримати ніч, вранці змащувати рани. Можна поєднувати лікування з уживанням настою трави цієї рослини внутрішньо.
- Допомагають ванни з трави хвилівника звичайного і листків сухоцвіту багнового: по 50 г свіжої сировини цих рослин залити 1 л холодної води, настоювати 24 години, кип'ятити 5 хвилин, процідити через 20 хвилин, приймати ванну 30 хвилин. З цього настою готують компрес, який прикладають на 6-8 годин.
- Для зовнішнього застосування використовують мазі, які готують із листків сухоцвіту багнового: а) 20 г перетертої до порошку сировини залити розігрітим до рідкого стану топленим свинячим салом, кип'ятити 5 хвилин, настоювати 10 годин, підігріти до рідкого стану, процідити, вилити в пастеризовану склянку; б) подрібнені листки залити лляною олією, кип'ятити 5 хвилин, настоювати 10 годин, процідити в пастеризовану склянку; подрібнену сировину залити 40% розчином спирту етилового у співвідношенні 1:2, настоювати 12 годин, періодично збовтувати, потім залити соняшниковою олією, кип'ятити на малому вогні годину, процідити через сухий фільтр у пастеризовану склянку. Зберігати в темному місці в добре закритих склянках.
- Для зовнішнього застосування використовують препарати різних рослин. При варикозному розширенні вен з трофічними виразками допомагають ванни з листків і квітів буквиці лікарської та вересу звичайного.
- Мазь із гадючника в'язолистого: 10 г перетертого до порошку кореня залити розтопленим маслом чи топленим свинячим жиром у співвідношенні 1:5, витримати в темному місці 14 днів, підігріти до кипіння, профільтрувати. Мазь готова до використання. Зберігати в прохолодному місці.
- При виразках і ранах, що повільно гояться: 2 столові ложки подрібнених свіжих зелених навколоплідників волоського горіха залити 0,5 склянки оливкової олії, настояти 10 днів, періодично збовтуючи, потім кип'ятити в закритій посудині на водяній бані на дуже маленькому вогні 3 години, процідити через 4 шари марлі. Одержану суміш знову прокип'ятити на водяній бані 30 хвилин, на 27-й хвилині додати столову ложку воску і добре розмішати. Мазь намащувати на уражені ділянки ніг.
- Горілчана настоянка гриба веселка - пити по столовій ложці. Трофічні виразки швидше гояться, коли накладати змочені в ній пов'язки.
- 6 г мумійо змішати зі 100 г меду, накладати на марлеві тампони і прикладати до ран.
Немає коментарів :
Дописати коментар