Як вилікувати екзему

Екзема – рецидивуючий нейроалергічний дерматоз, що характеризується розвитком своєрідного запалення шкіри. Ознаки хвороби – свербляче поліморфне висипання (папули, везикули, почервоніння, ерозії, ексудативні виділення).

Як не проявлялась б екзема, зрозуміло одне: причиною її є алергія. Організм не сприймає окремих хімічних сполук їжі, води і одягу. Виникнення екземи пов’язано з порушеннями правильної роботи нервової системи.

Екзема може спостерігатися у будь-якому віці, іноді ця недуга супроводжує людину з дитинства, після прийому антибіотиків чи психічного перенавантаження. Той, хто хворіє на екзему, дуже добре знає, що вона вражає будь-яку ділянку шкіри, але найчастіше обличчя та руки. Часто її плутають з кропивницею, лишаєм і псоріазом.

Екзема буває двох видів: мокра і суха. При мокрій екземі її поверхня волога, а після засихання утворюються струпи. При сухій формі – запалена поверхня блищить, немов налакована, періодично тріскає та нестерпно блищить. Крім того спостерігається і загальна симптоматика: нудота, пронос, підвищення температури, ендокринні розлади, відчуття жару в голові, в зоні ануса та геніталій.

Лікування

Немає єдиної схеми лікування екземи, проте лікування може бути як зовнішнім так і внутрішнім з врахуванням клінічного перебігу, пори року, стану центральної нервової та ендокринної  систем. Найкраще екзема піддається лікуванню влітку. На екзему позитивно впливають трави. Народна скарбничка медицини зібрала десятки, сотні ефективних рецептур, які допоможуть хворим поліпшити стан організму, а в кращому випадку – позбутися цієї недуги назавжди.
При екземі у дітей рекомендують: 15 г анісу, 15 г листя смородини, 15 г горіхового листя, 10 г вишневих черешків, 10 г соснових голок, 5 г кореня лопуха. Столову ложку суміші залити склянкою окропу, настоювати 10 хвилин. Давати дитині по 2-3 чайні ложки перед їдою. Для старших дітей дозу варто збільшити.

Для лікування дорослих відомо такі відвари проти екземи:
  1. фіалка триколірна – 40 г; корінь солодки – 10 г; трава череди – 30 г; трава материнки – 10 г; м’ята – 5г. Три столові ложки збору залийте 0,5 л води і поварити 15 хвилин на малому вогні. Після настоювання протягом 15 хвилин приймають по ½ стакану три рази на день між прийомами їжі.
  2. взяти 150 г порошку насіння віки посівної і змішати з 300 г кавунового меду, 50 г харчової соди, 25 г рафінованої сірки. Вживати по столовій ложці 3 р/д після їди. Дітям дають по ½ чайної ложки.
  3. змішати рівними частинами за вагою сухі подрібнені: листя волоського горіха і траву деревію – по 1; квітки ромашки аптечної – 0,5. Столову ложку суміші настояти в стакані окропу, загорнувши посудину у вовняну хустку на 50-60 хвилин. Після проціджування приймати настій протягом дня рівними частинами – 4-5 разів на добу перед їдою.  Настій сприятиме покращенню апетиту і зменшує свербіж.
  4. в лікуванні екзематозних тріщин допоможе такий монастирський рецепт: 100 г кореня живокосту лікарського та 100 г смальцю варити на водяній бані протягом 40 хвилин. Після настоювання протягом 12 годин ще раз нагріти, поставивши на 5 хвилин, процідити.
  5. разючі результати в лікуванні екземи дає цикорій. Корені цикорію викопують навесні та восени, блакитні квіти зривають влітку, краще на Івана Купала. Корені варити тільки в червоному вині й пити по столовій ложці тричі на день. З настою квіток робити ванни для рук і ніг.

Харчування при екземі

На обід можна вживати нежирну білкову їжу, овочеві супи, каші та рибу. До 13 годин дня зїдати 0,5 кг варених буряків і мак – сирий, розтертий або розпарений. На вечерю корисні висівки пшеничні або житні – своєрідний сорбент, багатий на вітаміни групи В та цинк.
Узяти 3-5 столових ложок висівок, залити холодною водою (200 мл) і довести до кипіння. Як охолоне, можна додати насіння льону, натертий гарбуз або яблуко. Через годину після їди прийняти потужний протиалергічний препарат – сульфат магнію 1 г на 50 мл теплої води. Запити зеленим чаєм. Після приймання магнезії покласти на ділянку печінки теплий компрес з оливковою або рициновою олією (100 г олії нагріти на водяній бані до температури 50°С, просочити нею фланель, покласти зверху целофан, утеплити). Компрес можна залишити на всю ніч, але не менш як на 5-6 годин.

При екземі організм перенасичений сіркою – продуктами метаболізму тваринних білків. Тому слід очищати печінку, як уже вказано. Чудово діє на печінку такий збір: взяти 5 г вероніки колосоподібної, стільки ж череди та триколірної фіалки, змішати. Столову ложку рослинної суміші залити склянкою окропу і настоювати 10 хвилин. Пити тричі на день перед їдою по ½ стакану.


Як кровоочисний засіб діє березовий сік. Його рекомендують пити по 1 л на день. До раціону бажано ввести пророслу пшеницю. Корисні свіжий сир, кисляк, кефір, варені м'ясо та риба. Із жирів рекомендують кукурудзяну, лляну або соняшникову олію, свіже масло. Обмежують вживання вуглеводів, особливо легкозасвоюваних (цукор, варення), гострих страв, консервів, шоколаду, цитрусових. Споживання яєць і щавлю також обмежують. Але дієта повинна містити достатньо вітамінів і мінералів. 

Немає коментарів :

Дописати коментар