Усі батьки хочуть, щоб їхні діти харчувалися здоровою їжею: пили молоко, їли фрукти й овочі, мало споживали солодкого і не зловживали газованою водою.
Прищеплювати дитині навички здорового і правильного харчування можна вже з ясельного віку. Діти безпосередньо залежать від своїх відчуттів: вони бачать, відчувають, нюхають і пробують їжу на смак, перш ніж почати їсти. Що молодша дитина, то ближче вона до усвідомленого харчування.
Візьміть дитину із собою до магазину і запропонуйте вибрати продукти, які вона хоче спробувати. Виробіть звичку щотижня всією сім'єю куштувати нову страву. Діти люблять допомагати, тож нехай дитина помиє продукти, накриє на стіл, вимішає салат, посипле страву сиром або спеціями, тобто зробить щось нескладне для її віку. Поясніть їй, скільки сил потрібно для приготування здорової їжі, щоби вона цінувала її.
Прищеплювати дитині навички здорового і правильного харчування можна вже з ясельного віку. Діти безпосередньо залежать від своїх відчуттів: вони бачать, відчувають, нюхають і пробують їжу на смак, перш ніж почати їсти. Що молодша дитина, то ближче вона до усвідомленого харчування.
Роль батьків полягає в тому, щоб допомогти дитині навчитися вибирати собі здорову їжу самій. Дотримуючись певних порад, можна навчити дітей правильного харчування.
Пам'ятайте, що всі люди унікальні, і ваша дитина — не виняток.
Подумайте над поділом відповідальності. Батьки вирішують: що запропонувати — здорову їжу; коли — сніданок, обід або вечерю, а не довільно протягом дня; де — у місці, що стимулює апетит. Дитина вирішує: чи буде вона їсти і скільки з'їсть. Для багатьох батьків це новина, деяким важко реалізувати це на практиці, тож вам слід добре обміркувати, як ви застосуєте таку концепцію до вашої дитини.
Говоріть про їжу. Діти вчаться розрізняти кольори, форми і текстуру, отож їжа — чудовий матеріал для навчання. Розмовляючи з дитиною, обговоріть здорову їжу. Маленькі діти ще не зовсім розуміють, що таке здоров'я, тому почніть з основ. Замість того, щоб поділяти їжу на погану і добру, спробуйте вселити дитині, що здорова їжа допоможе їй вирости великою і сильною, більше бавитися і швидко бігати. Нехай дитина бере участь у виборі і приготуванні їжі. Діти звикають до домашньої їжі, і її переваги залишаться з ними на довгі роки.Візьміть дитину із собою до магазину і запропонуйте вибрати продукти, які вона хоче спробувати. Виробіть звичку щотижня всією сім'єю куштувати нову страву. Діти люблять допомагати, тож нехай дитина помиє продукти, накриє на стіл, вимішає салат, посипле страву сиром або спеціями, тобто зробить щось нескладне для її віку. Поясніть їй, скільки сил потрібно для приготування здорової їжі, щоби вона цінувала її.
Час їжі - тільки для їжі. Спокуса ввімкнути телевізор або відвернути увагу дитини грою під час їди є у всіх батьків, однак постарайтеся з цим боротися. Один із головних принципів усвідомленого харчування — сконцентруватися на прийомі їжі. Дайте дитині змогу їсти самостійно (про безлад не хвилюйтеся). Принаймні раз надень влаштовуйте сімейний обід або вечерю. Якщо дитина ще мала, присуньте її стільчик для годування до загального столу.
Будьте зразком для наслідування. Ваше ставлення до харчування і смаки у виборі їжі надзвичайно важливі. Дитина захоче те, що їсть її тато чи мама, тож ви самі повинні споживати здорову їжу. Стежте за власним харчуванням. Не слід заохочувати здорове харчування нездоровою їжею.
"Не з'їси овочі - не отримаєш десерт". Це твердження передбачає, що дитина повинна з'їсти щось несмачне, щоб дістати як нагороду солодке і смачне. Такий підхід не тільки не прищеплює вашій дитині любові до здорової їжі, а й привчає її до задоволення від нездорового харчування. Замість цього постарайтеся зробити так, щоб овочі та фрукти асоціювалися у дитини з чимось приємним, супроводжуючи їх споживання веселими забавами або особливою увагою. Зрідка можна запропонувати дитині десерт, але це має бути в час, не пов'язаний з прийомом іншої їжі.
Виявіть терпіння і запропонуйте дитині різні страви. Якщо дитина відмовляється щось їсти, дізнайтеся причину. Допоможіть їй зрозуміти, що викликає таку реакцію: не сподобалися смак, запах, текстура або температура? Пам'ятайте: для того щоб дитина повірила вам і спробувала щось нове, потрібно близько 10-15 хвилин. Поекспериментуйте зі способом приготування, формою, температурою і запропонуйте дитині їжу, яка має гарний вигляд. Нехай дитина розгляне те, що ви їй запропонували.
Уникайте формування суворих вимог у харчуванні. Якщо правил забагато, ви не зможете всіх їх дотримуватися, і все закінчиться конфліктом з дитиною. Загальні правила допоможуть вашій родині харчуватися правильно, проте не перестарайтеся. Пам'ятайте, що в дитини формуються певне ставлення до їжі і враження від неї, тому замість суворих правил дотримуйтеся простих порад. Діти не завжди будуть харчуватися так, як хочете ви. Іноді слід зробити перерву й дозволити дитині поекспериментувати з їжею. А найважливіше — не зробіть так, щоб дитина перестала діставати задоволення від їди. Нехай прийом їжі завжди викликає в неї приємні емоції. До того ж не слід здаватися і готувати страви нашвидкуруч. Якщо діти не з'їли те, що ви приготували на обід, урешті-решт, голод все одно візьме своє. Спільні сімейні обіди виховують в дитини культуру прийому їжі і викликають позитивні емоції від їди.
Немає коментарів :
Дописати коментар