Наслідки постійного недосипання

Ми оточили себе моніторами і отримали побічний ефект, який негативно позначається на нашому здоров'ї. За статистикою, майже 40 відсотків населення сплять менше, ніж необхідні сім годин. Як правило, саме сон приноситься в жертву спілкуванню в соціальних мережах і перегляду заключного епізоду серіалу. Перед вами вісім жахливих речей, які можуть статися з вами, якщо ви не виспалися. 

Хронічна застуда 

Ви ніколи не думали про те, чому в сезон холодів Ви весь час застуджені? Навіть у спекотні дні ви примудряєтеся підхопити ангіну. Здається, всі мікроби світу облюбували ваше тіло. Очевидно, що хронічна хвороба оселилася в вашому тілі через недостатню кількість сну. Це підтверджують медичні експерименти. Доведено, що люди з хронічним недосипанням в період епідемій хворіють в три рази частіше, ніж ті, хто не має скарг на якість сну. 

Захворювання кишечника, печія

Хронічне недосипання може негативно вплинути на функції кишечника або викликати печію. Якщо на початковому етапі проблеми з шлунково-кишковим трактом здаються маленькими бідами, то з часом вони можуть трансформуватися в синдром подразненого кишечника або хвороба Крона. А це значить, людина змушена миритися з постійними болями і дискомфортом. 

Дратівливість і перепади настрою

Недосипання або часті пробудження вночі провокують і психічні проблеми. Як правило, на наступний день після безсонної ночі люди скаржаться на дратівливість і перепади настрою. До цього висновку прийшла група ізраїльських дослідників, які спостерігали за пацієнтами клінік, які страждають від безсоння. Негативний психологічний ефект ще більш посилюється, якщо посеред ночі відбувається пробудження, але пацієнт до ранку більше не змикає очей. 

Головний біль і мігрень 

Неважко здогадатися, що в день після безсонної ночі знижується продуктивність на робочому місці. Разом з тим ви напевно помічали, що крім втоми, млявості і дратівливості, вас супроводжують головні болі. Всі ці симптоми пов'язані один з одним, хоча вчені до цих пір не знають, чому безсоння провокує напади мігрені. Вперше взаємозв'язок між цими двома процесами був встановлений більше ста років тому. На сьогоднішній день, за статистикою, від 36 до 58 відсотків пацієнтів, які страждають від апное під час сну, на ранок прокидаються з головним болем. 

Проблеми в навчанні 

Позбавлення сну провокує порушення функцій пам'яті. Головного мозку не вистачає часу на продуктивний відпочинок. А це значить, здатність до обробки нової інформації та запам'ятовування також знижується. Ось чому так важливо стежити за якістю сну дітей і підлітків. Ось чому багато шкіл зміщують початок навчального дня з 8:00 на 8:30 ранку. Вважається, що до цього часу у дітей більше шансів виспатися. 

Зниження лібідо 

Достатня кількість здорового сну необхідна і для підвищення якості сексуального життя. Продуктивний нічний відпочинок, мабуть, грає не останню роль в кількості статевих зв'язків з партнером. Безсоння і недосипання, навпаки, відповідальні за зниження статевого потягу у жінок і сексуальну дисфункцію у чоловіків. У зв'язку з цим особливому ризику піддаються особи, які страждають від апное (зупинки дихання уві сні). 

Поганий зір 

Якщо ви стали помічати, що очі перестали добре фокусуватися на тексті при читанні, цьому теж може сприяти погана якість сну. Чим довше ночами ви не спите, тим частіше ваші очі вдивляються в темряву і напівтемряву. Це провокує обмеженість зору, роздвоєння предметів, галюцинації та інші візуальні помилки. Не турбуйтеся, ви не втрачаєте зір, це можна виправити. 
Використовуйте темну пов'язку і перестаньте вдивлятися ночами в темряву. 

Збільшення ваги тіла 

У людей з порушенням якості сну спостерігається гормональний дисбаланс. Часто це пов'язано з підвищенням апетиту (особливо у вечірні та нічні години). Крім того, спостерігається стійка тяга до висококалорійних продуктів і втрата контролю над імпульсами. Таке буває часто: людина, якій не спиться, встає, йде на кухню і простягає руку до холодильника. Перекусивши, з почуттям полегшення вона знову направляється в ліжко. Зрозуміло, під час недосипання тіло спалює більше калорій, ніж під час сну. Однак цього явно не досить, якщо мова йде про імпульсивні перекуси ночами. Згодом надлишки відкладаються на боках і животі і від них не так легко позбутися.

Немає коментарів :

Дописати коментар