Як спати, щоб виспатися?

Жартівливий вислів «Краще переїсти, чим не доспати» зовсім не позбавлений ​​здорового глузду. Якщо переїдання спочатку загрожує тільки проблемами з травленням і зайвими кілограмами, то хронічне недосипання може стати причиною не тільки занепаду сил, а й серйозних психосоматичних розладів, що призводять до збою роботи всього організму.
Одне з останніх досліджень американських вчених вказує на те, що регулярне недосипання збільшує резистентність (стійкість) клітин до інсуліну і провокує цукровий діабет. А там, де діабет, там, як відомо, - порушення в роботі практично всіх систем організму. Не кажучи вже про те, що погано висипаючись, ми перестаємо подобатися собі в дзеркалі: тьмяний сіруватий відтінок шкіри, «поєднується» з мішками і синьцями під очима, набрякле обличчя, - яка вже тут краса!
Але про те, що значить спати правильно, мало хто з нас здогадується.

Перед сном

До такої делікатної справи, як підготовка до сну, можна ставитися легковажно. Теплого душу і вправ з TV-пультом, повірте, тут недостатньо. Якраз навпаки: як Булгаков радив не читати радянських газет на ніч, так і сучасні психотерапевти радять перед сном не вмикати телевізор. Небажаний перегляд навіть позитивних, розважальних програм, не кажучи вже про кримінальні серіали і хроніки пригод за день.
Увечері краще захистити себе від інформаційного потоку - хоча б тому, що мозок повинен налаштуватися на відпочинок. Кращим варіантом тут може стати прогулянка на свіжому повітрі, заспокійлива музика (без слів або зі словами чужою мовою) і ванна з ароматичними оліями. Кімната, в якій ви спите, повинна бути добре провітрена. А одяг для сну - вільним і обов'язково з натуральної (бавовна, шовк, вовна) тканини. Важливо розрахувати і час відходу до сну. Лягайте спати так, щоб тривалість вашого відпочинку була кратна півтора годинам (7,5, 9 або 10,5 годин). Справа в тому, що один цикл сну (швидкий-повільний сон) триває приблизно півтори години. І щоб встати бадьорим і достатньо свіжим, треба прокинутися в кінці циклу сну.
Ну і, мабуть, головна умова здорового сну, - проаналізуйте тверезо, на чому ви спите.

У кріслі калачиком?

Те, наскільки повноцінним буде наш відпочинок, залежить від того, чи відпочине наш хребет. Судіть самі: хребет пов'язаний нервовими закінченнями з усіма органами і системами. При найменшому перегині, що не відповідає фізіологічної позі страждає не тільки сам «стовп життя», але і іннервація внутрішніх органів, а отже - порушується їх життєдіяльність.
Якщо в незручному положенні вночі знаходиться шийний відділ хребта - страждають клітини головного мозку. При перегинах в грудному відділі - легені, бронхи, серце і молочні залози, в поперековому - нирки, органи травлення і статева система.
Саме тому так важливо, щоб хребет під час сну перебував у правильному положенні. А для цього треба вибрати відповідну поверхню для сну. Ось тут у нас виникає найбільше складнощів. На чому краще всього спати?
Це точно не розкладачки і не бабусині перини, на яких хребет не отримує необхідної підтримки, і не дивани, які, звичайно, створені для відпочинку, але зовсім не для сну.
Багато хто чомусь впевнений, що поверхня для сну повинна бути дуже жорсткою і, зціпивши зуби, лягає на йогівську кушетку. Але і це теж неправильно. Вірна відповідь: поверхня для сну повинна бути анатомічною - тобто такою, щоб всі відділи хребта отримували необхідну їм підтримку. Тому єдино вірний вибір - ортопедичні матраци, які зроблені з урахуванням фізіологічних особливостей тіла людини.
Різні відділи хребта під час сну відчувають нерівномірне навантаження. Шиї, спині, попереку і крижовій ділянці необхідний різний рівень підтримки.
Все це повинно бути враховано в конструкції ортопедичного матрацу.

Вибираємо правильний матрац

Останнім часом у продажу з'явилося безліч матраців, сміливо названих їх розробниками ортопедичними і при цьому вони не витримують ніякої критики: набиті мало не поролоном, вони не тільки не «розвантажують» спину, але й нерідко стають причиною викривлення хребта. 
Так який матрац вибрати?
Тому, бажаючи в черговий раз заощадити на своєму дорогоцінному сні, подумайте, а чи варто втрачене здоров'я вашої економії?
Тим більше, що на ринку ортопедичних виробів цілком можна знайти якісні і при цьому бюджетні варіанти матраців, які повністю задовольняють всім умовам здорового сну і подарують вам спокійний, здоровий сон і при цьому не завдадуть серйозної шкоди вашому сімейному бюджету.
Серед новинок варто відзначити матраци з двохвильовою конструкцією, які різноспрямовано впливають на хребет в горизонтальному положенні, забезпечуючи масажний ефект і необхідну підтримку тілу. Вони володіють не тільки профілактичним, а й лікувальним ефектом. Вони розвантажують хребет і повертають спині анатомічно правильне положення, відновлюючи нормальне кровопостачання органів.
До речі, якщо підібрати матрац правильної висоти, то він забезпечить комфортний сон навіть на жорсткій, спочатку не придатній для сну, поверхні. Ви можете постелити такий матрац хоч на підлогу, - положення вашого тіла буде правильним, а хребет - розслабленим протягом усього часу відпочинку.
У сучасному салоні ортопедичного приладдя ви можете вибрати матраци на будь-який смак: для дорослих і дітей (для ліжечка і коляски), з масажним ефектом, для півторачок та двоспальних ліжок. А якщо у вас немає часу для самостійного вибору, ви цілком можете проконсультуватися онлайн який матрац вибрати.

Подушка запам'ятає все

Дуже часто, вибравши ортопедичний матрац, ми забуваємо, що правильне положення нашого хребта залежить не тільки від матраца, але і від подушки. А постійні перегини шийного відділу загрожують найпідступнішими захворюваннями - від апное (затримки дихання уві сні) і хронічного гаймориту до порушень мозкового кровообігу і зниження гостроти зору. Чи варто доводити до подібних наслідків, якщо їх можна уникнути всього лише за допомогою правильно підібраної подушки?
Яку ж подушку вибрати? Сучасні ортопеди радять віддавати перевагу ортопедичним подушкам з ефектом пам'яті! Навіщо вони потрібні? Саме такі подушки здатні повторювати контури вашої шиї і голови і «запам'ятовувати» форму, при цьому підлаштовуючись під найменші зміни положення тіла під час сну. Якісні подушки не деформуються і не втрачають своїх властивостей. Вони ефективні для профілактики остеохондрозу, головного болю, при підвищеному тонусі м'язів шиї і спини, в комплексі реабілітаційних заходів після травм шийного відділу хребта.
Визначаючись з питанням, яку подушку вибрати, необхідно дотримуватися не тільки умов здорового сну, але й не забувати і про те, що матеріали, з яких зроблені подушки і матраци, повинні бути гіпоалергенними - ця умова важлива не тільки для алергіків: під час сну важливо максимально знизити навантаження на імунну систему. І ще одна важлива умова: повітропроникність матеріалів. Це необхідно, щоб забезпечити нормальне шкірне дихання і кровообіг. При дотриманні цих простих правил вранці ви будете вставати не тільки бадьорьою, але і красивою, зі здоровим, свіжим кольором обличчя і сяючою шкірою. 

Немає коментарів :

Дописати коментар