Таблетки "Комбіспазм": інструкція із застосування, склад, відгуки

Спазмами називають мимовільні скорочення м'язів, які дуже часто супроводжуються ниючим і різким болем. Фахівці розрізняють кілька видів таких судом. До них відносять спазми скелетних або поперечно-посмугованих м'язів (наприклад, при паралічі) і гладкої мускулатури, тобто судинних стінок (наприклад, при стенокардії). Перший вид судом ускладнюють рухи людини, а другий - порушує функції внутрішніх органів. Щоб позбутися від больових відчуттів, а також відновити свій стан, лікарі рекомендують використовувати такий препарат, як «Комбіспазм».

Склад медикаменту, його опис, форма випуску та упаковка

Інструкція по застосуванню говорить, що це засіб випускається у вигляді таблеток без оболонки. Вони мають круглу форму і білий колір. До складу розглядуваного ліки входить парацетамол, стеарат магнію, гідрохлорид дицикловерину (тобто дицикломін), кукурудзяний крохмаль, метилпарабен, тальк, повідон, натрію крохмальгліколят, пропілпарабен і колоїдний діоксид кремнію. Медикамент «Комбіспазм», інструкція із застосування якого вкладена в коробку з цупкого паперу, розфасований в блістери по 10 таблеток.

Дія препарату (фармакологія)

Інструкція по застосуванню, опис повідомляють, що це комбінований препарат, який має спазмолітичний і знеболюючий ефект. Крім того, даний медикамент має жарознижувальну, міотропну і холінолітичну дію. До складу ліку входить парацетамол, який є класичним нестероїдним протизапальним засобом. Він має анальгезуючу і антипіретичну дію. Цей компонент пригнічує процеси синтезу простагландинів, а також зменшує інтенсивність їх впливу на процеси терморегуляції в центри, які розташовані в гіпоталамусі (головному мозку). Що стосується дицикломіну, то він також усуває спазми гладкої мускулатури і знижує інтенсивність больових відчуттів. Аналогічно парацетамолу, цей інгредієнт надає міотропну, спазмолітичну і холінолітичну дію.

Яку роль дицикломін грає в препараті «Комбіспазм»?

Інструкція по застосуванню (склад цих ліків був представлений вище) повідомляє, що цей компонент діє за 2 різними принципами:
  • схоже до атропіну, коли він впливає на ацетилхолінові або холінергічні рецептори;
  • прямий вплив на гладку мускулатуру.
Розглянутий інгредієнт блокує індуковані брадикініном і гістаміном спазми, а також усуває больові синдроми, знімає спазми органів шлунково-кишкового тракту, знижує секрецію бронхіальних, слинних, шлункових і потових залоз. Також слід зазначити, що при комбінації з парацетамолом значно збільшується активність дицикломіну.

Кінетичні особливості медикаменту

Інструкція по застосуванню повідомляє, що після прийому ліків всередину його активні інгредієнти досить швидко засвоюються в шлунково-кишковому тракті і проникають в системний кровотік. Пік концентрації цього медикаменту в крові досягається через 35-65 хвилин. Близько 10% препарату зв'язується з білками плазми. У тканинах печінки парацетамол зазнає реакції метаболізму, а також окислюється за допомогою системи цитохрому Р450. Час напіввиведення даної речовини становить 120 хвилин. Виводиться він за допомогою нирок. Дицикломін досягає свого максимального рівня в крові через 65-125 хвилин після прийому. Період його напіввиведення становить 1,9 годин. Приблизно 70% даного компонента виділяться разом з сечею, а решта - за допомогою органів шлунково-кишкового тракту.

Показання до прийому засобу

Інструкція по застосуванню (таблетки - це єдина форма даного препарату) стверджує, що це засіб призначають при болях різного походження:
  • при радикуліті, ревматизмі і невралгії;
  • при м'язовому, головному або зубному болю;
  • для купірування менструальної болю і ниркової коліки.

Протипоказання до використання ліків

Інструкція по застосуванню (таблетки при болях різного походження повинен призначати тільки досвідчений лікар) повідомляє, що це засіб забороняється використовувати при:
  • глаукомі, алкоголізмі, непрохідності жовчовивідних шляхів;
  • у віці до семи років;
  • анемії, міастенії, лейкопенії і тахікардії;
  • захворюваннях крові, тяжких порушеннях в роботі печінки і нирок;
  • вагітності;
  • алергії на компоненти ліків;
  • гіпербілірубінемії (вродженої);
  • дефіциті ферменту G6PD;
  • грудному вигодовуванні; обструктивних захворюваннях шлунково-кишкового тракту; виразці шлунку і 12-палої кишки;
  • затримці сечовипускання, яка спостерігається при доброякісної гіпертрофії передміхурової залози;
  • кишковій непрохідності.

Препарат «Комбіспазм»: інструкція із застосування

Таблетки, ціна яких вказана нижче, слід приймати всередину, запиваючи звичайною водою. Схема лікування і режим дозування ліків повинні визначатися лікарем. Для дітей від 15 років і дорослих людей цей препарат призначають по одній-дві таблетки один-чотири рази на добу. Лікування починають з чотирьох таблеток в день. У добу ці ліки можна приймати не більше восьми штук (при відсутності побічних реакцій). Дітям 7-13 років розглянутий медикамент призначають по одній таблетці в день (розділити на два прийоми), а у віці 13-15 років - до трьох таблеток на добу. Тривалість терапії даними засобом визначається в індивідуальному порядку. У тому випадку, якщо протягом двох тижнів після початку лікування поліпшення так і не настали або ж проявилися небажані побічні ефекти, прийом ліків слід припинити.

Побічні явища

Препарат «Комбіспазм», інструкція із застосування якого була описана вище, добре переноситься пацієнтами. Розвиток небажаних побічних явищ може бути пов'язано лише з безконтрольним і тривалим вживанням кошти. У хворого можуть проявитися: висипання на шкірі, зниження апетиту, гіперемія, блювота, почервоніння шкіри; підвищене газоутворення, парестезії, нудота, кропив'янка, нервозність, пронос; сонливість, запор, оніміння частин тіла, порушення чутливості; запаморочення, брадикардія, емоційне і психомоторне збудження, аритмія, порушення мовних функцій, підвищене потовиділення, сплутаність свідомості; тахікардія, порушення орієнтації в просторі, посилене серцебиття; гіпоглікемія, біль в шлунку, загальна слабкість токсичний вплив на печінку; слабкість м'язів, гломерулонефрит, ниркова колька; анорексія, сухість шкірних покривів і слизових, асфіксія, порушення відчуттів смаку, закладеність носа, апное і гіперемія горла. Також рідко виникають: нефротоксична дія, гемолітична анемія, панцитопенія, бронхіальна обструкція, нейтропенія, нетримання сечі, апластична анемія; тромбоцитопенія, папілярний некроз, лейкопенія; синдром Стівенса-Джонсона, метгемоглобінемія, токсичний епідермальний некроліз, втрата свідомості, анафілактичні реакції, імпотенція, набряк Квінке. Через наявність в препараті дицикловерину у пацієнта може статися підвищення внутрішньоочного тиску, розширення зіниць і збільшення чутливості до світла. Також можливі параліч акомодації і мідріаз.

Ціна лікарського засобу та його аналоги

Його ви дізнаєтеся тільки в аптеці. Вартість 10 таблеток розглянутого медикаменту становить близько 170 гривень. Якщо потрібно, то його можна замінити такими ліками, як «Триган-Д», «Дікло-п», «Болран Нео», «Цефекон», «Седальгін Нео», «Солпалгін», «Доларен», «Каффетін» , «Новалгін», «Спазго», «Долар», «Сіган-ДБС», «Апап», «Солпадеїн», «Солпадеїн», «Юніспаз», «Парацетамол».

Відгуки споживачів

Інструкція, застосування, відгуки про цей засіб представлені в даній статті. Більшість споживачів стверджує, що даний препарат проявляє себе як високоефективний спазмолітичний і знеболюючий засіб. Він добре допомагає впоратися з болем різного походження, в тому числі виявляється при менструації у жінок. Також ці ліки швидко усувають головний біль. Крім високої ефективності, до переваг цього ліку відносять його доступність (продається практично в кожній аптеці), а також порівняно невисоку вартість. Що стосується недоліків, то вони також мають місце. Деякі пацієнти скаржаться на зайву токсичність препарату, відчуття оніміння язика і проблеми з органами шлунково-кишкового тракту.

Немає коментарів :

Дописати коментар