Олія для масажу: як вибирати і правильно змішувати

Застосування олій для масажу

Під час масажу ваші долоні повинні слідувати контурам тіла, ковзати по шкірі, не зрушуючи її. Існує багато речовин, якими можна змастити шкіру, щоб пальці легше ковзали.
Якщо пацієнту не подобається якась з олій або якщо вона викликає у нього чи неї алергію, рекомендується обмежитися простим засобом, наприклад, кукурудзяним крохмалем, який має належну консистенцію. Кукурудзяний крохмаль можна знайти майже в кожному супермаркеті, він стане в нагоді для незапланованого, спонтанного сеансу масажу.
Тальк - занадто груба речовина для масажу, іноді в порошок тальку додають цинк, що викликає у деяких людей алергію. Тому для масажу тальк не годиться.

Мінеральні олії для масажу

До мінеральних відносяться олії, які зазвичай призначають для дітей. Мінеральними оліями користуються багато масажистів, проте відомо, що ці речовини закупорюють пори. Отже, краще користуватися в якості основи рослинною олією холодного віджиму, яка вбирається в шкіру і живить її. Ефірні олії також вбираються в шкіру.
Якщо у вас під рукою не виявилося масажної олії, її можна замінити оливковою або соняшниковою, а також іншими рослинними оліями, які можна знайти на кухні. Такі олійки продаються в будь-яких магазинах органічних продуктів.
Пам'ятайте, що властивості олій розрізняються. Приміром, гірчична олія, яка іноді застосовується в аюрведичному масажі, викликає відчуття жару і не рекомендується людям з вибуховим темпераментом і тим, у кого підвищена температура тіла.

Олійні основи і ефірні олії

Як видно з назви, в олійні основи додають ефірні олії, а саме дистильовані ароматичні, які широко застосовуються в ароматерапії. Ефірні олії виробляють мікроскопічні залози в пелюстках квітів чи деревній корі чи шкірці різних плодів. Кожна ефірна олія має складний хімічний склад і певні властивості. При змішуванні хімічні речовини вступають в реакцію і дають характерний аромат і конкретні властивості - наприклад, стимулюючі або розслабляючі. Завдяки своїм лікувальним властивостям ефірні олії поступово набули популярності в середовищі професійних і непрофесійних масажистів. Доведено, що ці олії посилюють ефект розслабляючого масажу і допомагають лікувати деякі хвороби.
Масляну основу часто називають основною (або просто масажною) олією. Оскільки масажна олія містить незначну кількість ефірної (як правило, 1-2% суміші), термін «основна олія» застосовується і до олійної основи і до її суміші з ефірною олією.
Для масажу всього тіла зазвичай вистачає 50 мл масажної олії, тобто суміші олійної основи і ефірної олії. Але можливі варіанти: наприклад, якщо людина, якій роблять масаж, знаходиться в стані сильного стресу, шкіра у неї суха. Така шкіра занадто швидко вбере 50 мл олії. Людині, тіло якого покрите «рясною рослинністю», буде потрібно більше масажної олії, ніж людині з гладкою шкірою.

Змішування олій

Для змішування олій вибирайте флакони з темного або кольорового скла - наприклад, красиві сині або коричневі, в яких колись зберігалися ліки. Такі флакони ще можна придбати. Змішуйте олії потроху, щоб вони не застоювалися і не псувалися, зберігайте їх у прохолодному темному місці, щільно закриваючи флакони, щоб уникнути окиснення.
Вилийте необхідну кількість олійної основи у флакон, додайте певну кількість обраної ефірної олії, щоб змішати їх у потрібній пропорції. На кожні 50 мл олійної основи додавайте 1-2% ефірної олії або не більше 18 крапель. Вибір масляних основ і ефірних олій досить багатий, найпопулярніші і найпоширеніші з них перераховані далі.
Мигдальна олія – найбільш поширена олійна основа. Вона трохи густіша олі з виноградних кісточок, тому витрачається економніше.
Олія звіробою широко відома своїми протизапальними властивостями, її застосовують з різною метою.
Олія авокадо - пом'якшувальна, насичена, що живить шкіру, дуже корисна всім, у кого суха шкіра, а також для зрілої шкіри. Її можна змішувати з іншими олійними основами.
Олія з виноградних кісточок не густа і світла. Вона не липне до рук, але допомагає їм ковзати по шкірі, до того ж володіє лікувальними властивостями.
Арахісова олія досить широко використовується для масажу, хоча у неї є чимало противників, які виступають проти її використання. Це обумовлено зростанням числа людей з сильною алергією на арахіс і продукти з нього. Користуйтеся цією олією лише в тому випадку, якщо ви абсолютно впевнені, що у пацієнта немає алергії на арахіс.
Олія з паростків пшениці дуже насичена, вона діє як антиоксидант, вона сприяє кращому зберіганню суміші різних олій.
Кунжутна олія часто застосовується при аюрведичному масажі, але якщо у людини, якій слід робити масаж, є схильність до алергії на горіхи або насіння, рекомендують вибрати іншу масляну основу. Якщо під рукою немає нічого підходящого, зупиніть вибір на оливковій олії, яка легко вбирається шкірою і має цінні лікувальні властивості.

Немає коментарів :

Дописати коментар