Операції на наднирниках

Операція з приводу альдостеронізму, що супроводжується високим артеріальним тиском з підви­щенням вмісту альдостерону в крові, алкалозом, гіпокаліємією при нормальній активності реніну. Найчастіше зустрічається у жінок на 4-5-му десятилітті життя. Причиною є аденома в гломерулярній зоні наднирника. Під час операції вилущують аденому або забирають гіперплазований наднирник.
При синдромі Іценка-Кушінга з явищами гіпертонії, ожиріння, остеопорозу, м'язовою слабкі­стю і глюкозурією в зв'язку з гіперкортицизмом виконують двобічну епінефректомію.
Феохромоцитома - пухлина, що походить із хромафінних клітин симпатоадреналової системи, продукує катехоламіни. Проявляється дана патологія гіпертонією, тахікардією, блідістю, пітливі­стю, гіперглікемією, глюкозурією, емоціональною лабільністю, головними болями.
При однобічному процесі разом із пухлиною видаляють наднирник. При двобічному вилущують пухлину з наднирника під прикриттям феноксібензаміну, що попереджує різке підвищення, а потім падіння артеріального тиску.

Видалення наднирника - епінефректомія - здійснюється з доступу за Бергманом - Ізраєлем. При великих пухлинах виконують широку тораколапаротомію в 8-9-му міжребер'ях. У поперечному напрямку високо розсікають ниркову фасцію. Між нею і ниркою в жировій капсулі на верхньому полюсі нирки знаходять наднирник, його мобілізують. Всі 6-8 судин перетискають довгим затиска­чем, перев'язують і пересікають. Слід пам'ятати, що правий наднирник інтимно прилягає до ниж­ньої порожнистої вени, тому слід бути обережним при його мобілізації і перев'язуванні судин. Наприкінці дренують ложе наднирника.

Немає коментарів :

Дописати коментар