Алергія на дрібних гризунів: поради для профілактики

Загальні відомості

З усіх різновидів алергії на тварин реакція на дрібних гризунів - мишей, щурів, хом'яків, морських свинок і тому подібних - приймає найбільш важкі форми, хоча зустрічається рідше, ніж алергія на кішок або собак. Реакцію викликає специфічний протеїн, котрий міститься в клітинах шкіри тварини, її слині і екскрементах.
Алергічна реакція може проявитися не тільки в результаті безпосереднього контакту з твариною, наприклад ви взяли в руки хом'яка, але і тоді якщо у вас в будинку господарюють непрохані сірі квартиранти, які по своїй волі не йдуть на прямий контакт з людиною. Найдрібніші алергенні частинки, залишені гризуном разом з шкірними лусочками, шерстинками і калом, змішуються з пилом і можуть підніматися в повітря при найменшому його русі, наприклад під час прибирання.
При тривалому контакті з алергенами гризунів, наприклад, якщо ви працюєте в зоомагазині або більшу частину робочого часу проводите в складських приміщеннях, то підвищується ймовірність розвитку астми.
Симптоми алергії на гризунів можуть бути як легкими (подразнення горла, нежить і чхання), так і набувати більш важких форм, включаючи кашель, хрипи і утруднене дихання. У деяких випадках відзначаються симптоми алергічного кон'юнктивіту - свербіж і почервоніння очей, сльозотечу, а також появу або загострення шкірних реакцій (екзема). Алергічні реакції на тварин можуть зіграти істотну роль у розвитку бронхіальної астми, незважаючи на те, що основними алергенами при даному захворюванні є побутові.

Алергія на гризунів: профілактика

Щоб убезпечити себе від контакту з алергеном, треба діяти у двох напрямках. По-перше, уникайте тих місць, де найчастіше живуть гризуни - складські приміщення, зерносховища, місця скупчення відходів, приміщення для домашньої худоби, каналізаційна система і т. п. Майте на увазі, що нешкідливий похід в зоомагазин, де продаються серед іншої живності миші або хом'ячки, може закінчитися для вас алергічним ринітом або загостренням екземи.
По-друге, боріться з гризунами, якщо вони мешкають у вашій оселі. Існує безліч способів, як позбавитися від шкідників, проте однозначно при алергії не підходить використання щурячої отрути та інших отруйних речовин. Вони небезпечні для інших домашніх тварин, а крім цього, загиблий гризун, що залишився в якому-небудь недоступному місці під підлогою, ще довгий час буде там розкладатися. При цьому труп тварини раніше залишається джерелом алергенних частинок, що не говорячи вже про запах, не замаскують ніякі освіжувачі повітря. Тому найбільш простим і ефективним засобом (крім кішки - якщо у вас немає алергії на кішок) є мишоловки. Оскільки у мишей дуже тонкий нюх, то щоб не залишити свій запах, розставляйте мишоловки і викладайте в них приманку, надівши рукавички. До речі, для гризунів однаковою мірою привабливими є як їстівна приманка (сир, грудочки геркулесу, насіння) так і шматочки вати, які тварини охоче використовують для побудови гнізд.
Крім цього, не зберігайте вдома великі запаси круп та інших продуктів, не скупчуйте непотрібні речі і непотріб, які приваблюють гризунів. Регулярно проводьте ревізію вмісту шаф і своєчасно позбавляйтеся від усього зайвого, щоб не створювати сприятливої обстановки для непроханих «гостей» у своєму домі.

Немає коментарів :

Дописати коментар